معرفی و دانلود PDF کتاب استانداردهای تجارت الکترونیکی

برای دانلود قانونی کتاب استانداردهای تجارت الکترونیکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب استانداردهای تجارت الکترونیکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب استانداردهای تجارت الکترونیکی

کتاب استانداردهای تجارت الکترونیکی، روی دو استاندارد اصلی به نام ادیفاکت و ebXML تمرکز کرده است و در کنار آن تجارب کشورهای دیگر در خصوص به کارگیری استانداردهای تجارت الکترونیکی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

روند رو به رشد تجارت الکترونیکی و ضرورت ایجاد زبان مشترک تجاری باعث شده تا سازمان‌های بین‌المللی استانداردهای تجارت الکترونیکی را توسعه دهند. استانداردهای تجارت الکترونیکی از زیر ساخت‌های اصلی توسعه تجارت الکترونیکی به ویژه تجارت بنگاه با بنگاه (B2B) است.

اسناد سازمان ملل (UNeDOCs) نیز از جمله پروژه‌های مهمی هستند که در کتاب استانداردهای تجارت الکترونیکی (Electronic Commerce standards) به آن پرداخته شده است. اسناد الکترونیکی سازمان ملل جزو استانداردهای تجارت الکترونیکی محسوب نمی‌شوند، اما ارتباط بسیار نزدیکی با این استانداردها دارند. با وجود اینکه به کارگیری این استانداردها اجباری نمی‌باشد، اما با توجه به گستردگی آن به ویژه در سطح تجارت بین‌الملل، سازمان‌ها ناچار خواهند بود تا از این استانداردها استفاده نمایند.

علی‌رغم اینکه این مقوله سال‌ها در کشورهای مختلف و در سطح سازمان‌های بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته، اما در کشور ایران کمتر به آن پرداخته شده است و دانش و اطلاعات اندکی در این زمینه وجود دارد.

در بخشی از کتاب استانداردهای تجارت الکترونیکی می‌خوانیم:

بسیاری از استانداردهای شناسایی شده در واقع به منزله پله‌هایی بودند که برای رسیدن به جایگاه امروزی استانداردهای تجارت الکترونیکی عمل کرده‌اند. به این معنی که، در مقاطع زمانی خاصی بر اساس نیاز آن زمان به وجود آمده‌اند و سپس با آمدن استانداردی کامل‌تر در آن ادغام شده‌اند.

برخی از استانداردها، در یک کشور با حوزه جغرافیایی خاص، بر اساس توافقات داخلی آن‌ها به وجود آمده‌اند و کاربرد آن‌ها نیز محدود به همان حوزه باقی مانده است. بعضا چنین استانداردهایی، با گسترش کاربرد و افزایش تعداد کاربران و توسعه به کشورهای دیگر، شکل جهانی به خود گرفته‌اند که این‌ها قبل از تصویب توسط کشورهای دیگر با نیازهای جدید، متناسب سازی شده‌اند و در قالب استانداردهای جدید در آمده‌اند.

به طور کلی استانداردهای جهانی امروز در تجارت الکترونیکی همه به نوعی به "سازمان تسهیل تجارت و تجارت الکترونیکی ملل متحد " با سینکت می‌رسند و اعتبار جهانی خود را از تصویب این سازمان می‌گیرند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: کلیات استانداردهای تجارت الکترونیکی
فصل دوم : مبادله الکترونیکی داده‌ها در یک کسب و کار
فصل سوم: استانداردهای ادیفاکت
فصل چهارم: استانداردهای ebXML
فصل پنجم: اسناد الکترونیکی سازمان ملل
فصل ششم : تجارب استفاده از استانداردهای تجارت الکترونیکی
منابع و مراجع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب استانداردهای تجارت الکترونیکی
نویسنده، ، ،
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات256
زبانفارسی
شابک978-964-469-328-1
موضوع کتابکتاب‌های تجارت الکترونیک
قیمت نسخه الکترونیک
81000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب استانداردهای تجارت الکترونیکی

برای دریافت کتاب استانداردهای تجارت الکترونیکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.