معرفی و دانلود PDF کتاب ترمودینامیک کاربردی

عکس جلد کتاب ترمودینامیک کاربردی
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ترمودینامیک کاربردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ترمودینامیک کاربردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ترمودینامیک کاربردی

کتاب ترمودینامیک کاربردی نوشته‌ی عباس عباسی سعی بر این دارد تا با ارائه مسائل متنوع و هدفمند، شما را مفاهیم اصلی و قوانین ترمودینامیک آشنا کند.

ترمودینامیک بخشی از علوم طبیعی است که به بررسی گرما و رابطه‌ی آن با انرژی اختصاص دارد. با گسترش مکانیکی شدن کارها در قرون اخیر، ماشین‌هایی چون ماشین بخار به وجود آمد که برای تبدیل انرژی گرمایی به توان مکانیکی به کار می‌رفت و از بررسی این ماشین‌های گرمایی، ترمودینامیک پدید آمد. ترمودینامیک از همان آغاز، به سرعت توسعه یافت و رفته رفته پایه‌های آن مستحکم شد و حیطه کاربرد آن فراتر از مهندسی ماشین‌های گرمایی پیش رفت.

در حال حاضر کاربرد آن را می‌توان در هر علمی که با گرما و یا توان مکانیکی و تولید قدرت سر و کار دارد، مشاهده نمود. هدف از نگارش کتاب ترمودینامیک کاربردی، نبود منابع کافی در مقطع کاردانی بود که بتوان با دوری جستن از ریاضیات پیشرفته مفاهیم اساسی این علم را به دانشجویان این مقطع آموزش داد.

عباس عباسی در نگارش این کتاب سعی کرده‌ تا از مفاهیم اساسی در حیطه مهندسی مکانیک و مکانیک خودرو به شکل عملی طبق آنچه مرسوم است استفاده کند. همچنین با آوردن مثال‌های حل شده مختلف، درک شما را از مفاهیم ساده‌تر سازد. کتاب حاضر بر اساس سر فصل‌های یک درس دو واحدی به نام ترمودینامیک مصوب وزرات علوم گرد آوری شده و حاصل تدریس چندین ساله در دانشگاه‌ها و مراکز علمی است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: تعاریف مفاهیم اساسی
فصل دوم: ماده خالص
فصل سوم: فرآیندهای ترمودینامیکی
فصل چهارم: قانون اول ترمودینامیک
فصل پنجم: قانون دوم ترمودینامیک
فصل ششم: سیکل های توان و تبرید
پیوست
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ترمودینامیک کاربردی
نویسنده
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۴۱
زبانفارسی
شابک978-600-04-0131-3
موضوع کتابکتاب‌های مهندسی مکانیک، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ترمودینامیک کاربردی

rohollah firuzi
۱۴۰۰/۱۲/۲۳
با سلام. اول از اقای عباسی تشکر می‌کنم. ولی عملیات حل مسایل نیست. لطفا در صورت امکان حل مسایل ارسال شود
محمد مهدی علیزاده
۱۴۰۱/۲/۹
بسیار عالی امین‌های آخر هر فصل به فهم بهتر کمک می‌کنه
Abbas Abbasi
۱۴۰۰/۳/۱۴
بسیار عالی و روان
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب ترمودینامیک کاربردی

برای دریافت کتاب ترمودینامیک کاربردی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.