معرفی و دانلود کتاب میلیاردرهای بیت کوین: یک داستان واقعی از نبوغ، خیانت و رستگاری

عکس جلد کتاب میلیاردرهای بیت کوین: یک داستان واقعی از نبوغ، خیانت و رستگاری
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب میلیاردرهای بیت کوین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب میلیاردرهای بیت کوین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب میلیاردرهای بیت کوین: یک داستان واقعی از نبوغ، خیانت و رستگاری

روایتی پررمزوراز از نبوغ، خیانت و رستگاری! بن مرزیک نویسنده‌ی پرفروش نیویورک‌تایمز در کتاب میلیاردرهای بیت کوین، ماجراهایی پرشور و پرهیجان را برایتان به تصویر می‌کشد. او آینده‌ی اقتصادی جدید جهان را پیش رویتان می‌گذارد، از اتفاقات سیلک‌رود تا سالن‌های کمیسیون بورس و اوراق بهاردار.

درباره‌ی کتاب میلیاردرهای بیت کوین:

روایت‌ها نقش مهمی در زندگی انسان دارند؛ ممکن است پدیده‌ای داشته باشیم که روایت قوی داشته و به‌ناحق فراموش شده؛ ولی امکان ندارد پدیده‌ای داشته باشیم که روایت قوی نداشته باشد و به‌ناحق در ذهن‌ها مانده باشد. بیت‌کوین روایت بسیار قوی‌ای دارد. داستان‌هایی که در 12 سال گذشته اطراف بیت‌کوین شکل گرفته، قدرتمندتر از هر روایت دیگری در دنیای مالی هستند. بانکداری 400 سال تاریخچه دارد و شاید قوی‌ترین روایت‌های بانکداری مربوط به همان 400 سال پیش و خاندان مدیچی در فلورانس باشد. خاندانی که بانکداری را خلق کردند و بعد از آن‌ها احتمالاً قوی‌ترین روایت‌ها مربوط به جی‌پی مورگان آمریکایی است که ساختار نوین بانکداری در جهان را خلق کرد.

در عالم بورس و سرمایه‌گذاری هم در سال‌های اخیر با کمک سینما روایت‌های جذابی خلق شده، ولی فصل مشترک همه آن‌ها این بوده که بورس و دنیای سرمایه‌گذاری به نفع مردم نبوده‌اند. معمولاً بیشتر روایت‌های بورسی روایت‌هایی علیه بورس و سرمایه‌گذاری بوده‌اند. در عالم مالی، بیمه کمتر از همه، روایت‌های شنیدنی دارد.

بیت‌کوین به‌خوبی نشان داد که پول یک افسانه است؛ افسانه‌ای که کار می‌کند! اگر قبول کنیم که پول یک افسانه ساخت دست بشر است، پس قبول کرده‌ایم که می‌توانیم این افسانه را جور دیگری بنویسیم؛ قبول کرده‌ایم که می‌توانیم روایت‌های جدیدی خلق کنیم و کاری کنیم که پول برای مردم کار کند، نه مردم برای پول. شاید این موضوع رویایی به نظر برسد و شاید پتانسیل‌های بیت‌کوین برای عملی‌کردن این رویا چندان زیاد نباشد؛ منتها فرض محال هم محال نیست و ما می‌توانیم تخیل کنیم.

کسانی که روایت بیت‌کوین را آفریده‌اند، تنها در پی خلق پولی دیگر نبوده‌اند؛ آن‌ها قصد داشتند جهانی دیگر بیافرینند و کوشیدند حرفشان را به عمل تبدیل کنند. این روایت هنگامی قدرت می‌یابد که افراد بیشتری با آن همراه شوند و چیزی نمی‌گذرد که در آینده نزدیک شاهد خرده‌روایت‌های بیشتری خواهیم بود.

داستان کتاب میلیاردرهای بیت کوین (Bitcoin billionaires) از جمله‌ی این خرده‌روایت‌هاست که بسیار جذاب، آموزنده و خواندنی است. بن مرزیک (Ben Mezrich) در این کتاب موفق شده قصه‌های که درباره‌ی بیت‌کوین وجود دارد را، با یک روایت هیجان‌انگیز و ناب برای مخاطب بازگو کند. خواندن کتاب پیش رو دریچه تازه‌ای به روی چشمانتان می‌گشاید.

نکوداشت‌های کتاب میلیاردرهای بیت کوین:

- مزریک یک داستان‌سرای بااستعداد است. میلیاردرهای بیت‌کوین نگاهی اجمالی و به‌یادماندنی در دنیای به هم‌ریخته یک ارز نوپا ارائه می‌دهد. (نیویورک‌تایمز)

- داستان تمام ویژگی‌های یک ماجراجویی کلاسیک را دارد: افراد زیردست، صحنه‌های مهمانی، شرکای گستاخ و البته چند شرور. (Vanity Fair)

- کتاب به زیبایی و لطافت تمام نوشته شده است. این اثر به عنوان مقدمه‌ای بر ظهور ارزهای دیجیتال و به طور کلی دنیای فناوری مدرن، آنقدر بی‌دردسر و قصه‌گوست که نمی‌توان تصور کرد. (گاردین)

- بن مزریک یک نویسنده بااستعداد است که می‌تواند یک جلسه PTA را دراماتیک و هیجان‌انگیز کند. (The Times)

کتاب میلیاردهای بیت کوین برای چهکسانی مناسب است؟

اگر به دنیای تجارت الکترونیک و بیت‌کوین علاقه‌مند هستید و می‌خواهید از زندگی چند فرد مشهور در این حوزه بیشتر بدانید، این کتاب را از دست ندهید.

با بن مزریک بیشتر آشنا شویم:

بن مزریک (متولد 1969)، نویسنده‌ی آمریکایی و صاحب یازده عنوان کتاب در موضوعات مختلف است؛ برخی آثار او همچون «پایین آوردن خانه» در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز نیز قرار گرفته و محبوبیت فراوانی میان خوانندگان کسب کرده‌اند. مهم‌ترین اثر او کتاب میلیاردرهای اتفاقی است که پس از انتشار، به دلیل برخی مطالب جنجالی‌اش چالش‌هایی برای نویسنده به وجود آورد.

در بخشی از کتاب میلیاردرهای بیت کوین می‌خوانیم:

هر بار که تایلر به جلو خم می‌شد و پارو را به عقب می‌راند، تک‌تک سلول‌های بدنش با تمام قدرت رو به جلو حرکت می‌کردند و وقتی دوباره با دقت تمام شانه‌های پهنش را مثل بال‌های پرنده از هم دور می‌کرد و دستانش را بر پارو می‌فشرد، فریاد می‌زد تا انرژی‌اش را تخلیه کند. کامرون، مقابل او نشسته بود و در جهت موازی پارو می‌زد؛ درست مثل اجزای ماشینی بودند که حرکات نرم و هماهنگی داشتند. از نمای دور، فقط گروه دونفره‌ای با حرکات نرم و کنترل‌شده دیده می‌شد، اما از نزدیک، درون آن پوسته‌ توخالی و فایبرگلاس شناور بر آب، چیزی به غیر از رگ و پی، عرق و دوده و عضلاتی که زیر پوشش کبودی، زخم و تاول بالا و پایین می‌رفتند، نبود.

پاروها در آب فرو می‌رفتند و قایق را با موجی ناگهانی به جلو می‌راندند. برادران وینکلوس فقط از لحاظ ظاهری به هم شبیه نبودند، تنش مکانیکی که در عضلات آن‌ها ایجاد می‌شد نیز یکی بود؛ درست هماهنگ با یکدیگر پاروهایی را که از جنس فیبر کربن بودند، در دست می‌گرفتند و آب را تکان می‌دادند؛ آن‌ها از نظر جسمی کاملاً شبیه هم بودند و به دنیا آمده بودند تا هر دو بخشی از یک مجموعه‌ کامل‌تر باشند. این هماهنگی مزیتی بود که باعث می‌شد بتوانند با همکاری یکدیگر کارهای سخت را انجام دهند. دوقلوهای همسانی که با هم پارو می‌زدند یک تیم جهانی دونفره بودند که می‌توانستند در سطح المپیک به رقابت بپردازند.

اما آن روز، چرخ‌دنده‌هایی که اجزای این ماشین را به هم متصل می‌کرد، به اندازه همیشه خوب کار نمی‌کردند.

تایلر بدون آنکه نگاه کند، می‌توانست ببیند که قایق تیم‌های رقیب پهلو به پهلوی آن‌ها حرکت می‌کند. هر پنج قایق مثل مرغان ماهی‌خوار صف کشیده بودند، روی آب سُر می‌خوردند و از کنار قایق تایلر و کامرون دور می‌شدند. فقط چند متر دیگر مانده بود تا رقبا به خط پایان برسند. از نمای ساحل، خیلی مشخص نبود که چقدر این قایق‌ها از آن‌ها جلو زده‌اند، اما تایلر می‌توانست حدس بزند که حداقل 15 سانتیمتر با نزدیک‌ترین قایق رقیب فاصله دارند.

فهرست مطالب کتاب

[یادداشت مترجم]
[یادداشت ناشر]
[یادداشت نویسنده کتاب]
پرده اول
1: ورود به قفس ببر
2: متوقف در آب
3: آسیب‌دیده
4: همه‌چیز از کف شروع شد
5: زیرزمین
6: عشق در ناامیدی
7: 30 آگوست، 2012
8: چارلی
9: استپفورد، ایالت کانکتیکات
10: بازار خریدار
11: سرقت معکوس
پرده دوم
12: جرقه
13: پارک ساحلی بای‌فرونت
14: بازگشت به جاده
15: در آسمان
16: پادشاه بیت‌کوین
17: صبح روز بعد
18: چراغ‌های روشن
19: این سوی بهشت
20: جبهه متحد
21: آن سوی در
22: بیت‌کوین 2013
23: جریان اصلی
پرده سوم
24: داستان یک دزد دریایی
25: روز بعد
26: سقوط
27: آن سوی شهر
28: مردان هاروارد
29: روز رستاخیز
30: شروع
31: از دوما تا بالزاک
پرده پایانی
درباره نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب میلیاردرهای بیت کوین: یک داستان واقعی از نبوغ، خیانت و رستگاری
نویسنده
مترجمثریا نیل درار
ناشر چاپیانتشارات راه پرداخت
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۸۴
زبانفارسی
شابک978-622-973696-8
موضوع کتابکتاب‌های تجارت الکترونیک، کتاب‌های کارآفرینی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب میلیاردرهای بیت کوین

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب میلیاردرهای بیت کوین

برای دریافت کتاب میلیاردرهای بیت کوین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.