معرفی و دانلود کتاب مرواریدهای گمشده

عکس جلد کتاب مرواریدهای گمشده
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مرواریدهای گمشده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مرواریدهای گمشده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مرواریدهای گمشده

کتاب مرواریدهای گمشده نوشته‌ی روبن گورکی آواکیانس، داستانی واقعی‌ست که با حوادث تلخ جنگ جهانی دوم شروع می‌شود و سیر زندگی و رشد یکی از فرزندان ایران را همراه با حوادث متعدد روایت می‌کند.

این داستان در یک مقطع زمانی و برای یک شخصیت خاص و خانواده‌های مرتبط با او رخ داده است. اما نمودی است از حوادثی که برای بسیاری هم می‌تواند رخ داده باشد و باز هم تکرار می‌شود در مکانی دیگر و زمانی دیگر با شخصیت‌های دیگر.

داستان این کتاب با روشن کردن سیگار تیکران شروع می‌شود و با فریاد جامونا که می‌گوید «دیدن نور خدا از هر ثروتی گرانبهاتر است» تمام می‌شود. راوی داستان دست خواننده را گرفته او را از ایران هشتاد سال قبل به ثروتمندترین کشور جهان برده و با فقیرترین انسان‌ها آشنا می‌کند. بعد به میادین جنگ جهانی دوم برده و با حوادث عجیب و غریب رو‌به‌رو می‌کند. قهرمان داستان پسر بچه‌ای هشت ساله است که آخرین لقمه کیک کشمشی خود را به یک سگ ولگرد می‌دهد و آن سگ جان گروه نظامیان را که در کنار ستون پنجم آلمان نازی گرفتار شده بودند نجات می‌دهد.

در آلمان سربازان آلمانی مست از پیروزی «امروز آلمان فردا جهان» را می‌خواندند. به نظر می‌رسید پیروزی آلمان حتمی است. ژاپن نیز خود را مسلح کرده نغمه‌ی فتح جهان را می‌خواند. فردای شوم از راه رسید. همه چیز دگرگون شد. سرودها به شیون مبدل شدند. پیروزی به شکست، زن‌ها بیوه، بچه‌ها یتیم شدند. بازماندگان جنگ دست و پا از دست دادند، بعد از خاموش شدن طوفان آتش آلمان، این کشور با یک ملت کوشا و بی‌نظیر، به یک تل خاک مبدل شد. از لحظه‌ی پایان جنگ آلمانی‌ها اشک‌های‌شان را پاک کرده مبادرت به بازسازی کشورشان کردند.

در این کتاب سعی شده تمام اصطلاحات آن زمان برده کار برده شود که بعضی وقت‌ها غلط هم بود، چون مردم سواد و فرهنگ امروز را نداشتند.

در بخشی از کتاب مرواریدهای گمشده می‌خوانیم:

روز بعد آن‌ها به پایتخت هندوستان رسیدند. شهر دهلی شهر بزرگ و از دو قسمت تشکیل شده بود. دهلی نو که اکثرا انگلیسی‌ها در آن‌جا سکونت داشتند و هر خانه از خانه دیگر صد متر فاصله داشت که سر و صدا مزاحم هم نشود چراغ قرمز در چهار راه‌های دهلی نو دیده نمی‌شد همه جا درختکاری شده بود مثل یک جنگل می‌ماند تمیز و با اصول فنی ساخته شده بود قسمت دیگر آن شهر دهلی قدیم بود که بازار سنتی داشت و تمام خصوصیات یک شهر هندی با آثار باستانی قلعه‌ها، معابد و قصرها در آن حفظ شده بود. در هتل اکبر اطاق گرفتند تیکران در دهلی به سفارتخانه ایران رفت که برای برگشتن به ایران مجوز ورود بگیرد. در ضمن از این موضوع شکایت داشت.

- از یک کسی می‌خواستم سوال کنم اگر به یک ایرانی ویزای ورود به کشور شاهنشاهی ندهند آن ایرانی در کشور خارجی چه کار باید کند؟

کاردار سفارت گفت:
- ما هم از این موضوع ناراحت هستیم، امیدوارم در سال‌های آینده این مشکل حل شود. فعلا از دوران حکومت قاجاریه این مشکل هم چنین مانده برای کنترل ورود و خروج اتباع ایرانی بوده است.

در دهلی تیکران تمام کارهای تجاری را هماهنگ کرد اکسن هم با آقای موکورچی رفت بازار یدک فروشان و یک کاربراتور نو خرید که همراه داشته باشد. رابین همراه پدرش همه جا می‌رفت و چیزهای جدید دیدنی که برایش تازگی داشت می‌دید از پدرش تقاضا کرد که بعد از ظهر به باغ وحش دهلی بروند و به لال قلعه مقبره همایون صفدر جنگ قطب مناره مسجد جامع و دیگر جاهای دیدنی. ولی تیکران عقیده داشت که برای رفتن تمام جاهای دیدنی وقت کافی ندارند.

برای اینکه حادثه قلعه نور امید زیاد وقت‌شان را تلف کرده بود و فرصت نداشند همه‌‌‌‌‌‌‌جا را ببینند. به همین خاطر خیلی از برنامه‌ها و دیدینی‌ها را حذف کردند و چون قصد داشتند حتما در شهر آگرا یک روز توقف نموده و مقبره تاج محل را ببنند.

در شهر دهلی قدیم مارگیران مارهای کبرا را در داخل سبدهای گرد در میادین به نمایش می‌گذاشتند. و با نواختن سرنای مخصوص آن‌ها را به رقص در می‌آوردند و از مردم پول می‌گرفتند. حتی مارهای عظیم‌الجثه را نیز به نمایش می‌گذارند.

گدا در همه جای شهر فراوان دیده می‌شد معمولا یک دست و پا نداشتند. موکورچی می‌گفت که برای بریدن دست و پا اولیا آن‌ها را در زیر چرخ قطار قرار می‌دهند که یک دست و یا پا قطع شود که برای تکدی عذر موجه داشته باشند و خوب بتوانند ثروتمندان را فریب داده به عنوان آدم‌های نگونبخت صدقه بگیرند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: اخبار بروز جنگ
فصل دوم: زنش دوقلو زایید
فصل سوم: شش دختر
فصل چهارم: جشن تولد
فصل پنجم: سوم شهریور بیست
فصل ششم: سربازان روس
فصل هفتم: تجارت با روس ها
فصل هشتم: قرارداد کائوچو در تبریز
فصل نهم: آغاز سفر به تهران
فصل دهم: در راه مشهد تا افغانستان
فصل یازدهم: قلعه‌ی نور امید
فصل دوازدهم: ستون پنجم آلمان نازی
فصل سیزدهم: داروی دم کردنی ساربان
فصل چهاردهم: جنایت به خاطر پول
فصل پانزدهم: دهلی تا سیلان
فصل شانزدهم: برگشت به وطن
فصل هفدهم: تبریز در آتش
فصل هیجدهم: بچه روباه
فصل نوزدهم: قاپلان
فصل بیستم: دبیرستان تهران
فصل بیست و یکم: درس عذرخواهی
فصل بیست و دوم: انتخاب
فصل بیست و سوم: دانشگاه مشهد
فصل بیست و چهارم: کور بود ولی گدا نبود
فصل بیست و پنجم: آناهیتا
فصل بیست و ششم: ضربه سوم
فصل بیست و هفتم: در بیمارستان
فصل بیست و هشتم: مرورارید سیاه
فصل بیست و نهم: هندوستان مستقل
فصل سی ام: دعای کودک مستجاب شد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مرواریدهای گمشده
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ارباب قلم
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۴۸
زبانفارسی
شابک978-600-94400-4-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مرواریدهای گمشده

ژاسمن شاهنظری
۱۴۰۰/۱/۴
داستان بسیار زیبایی است. از خواندن ان لذت بردم بسیار ساده و خوب نشته شده و انسان رو به ان دوران هدایت میکنه. ممنون از شما
Reza Ghabel
۱۳۹۷/۹/۳۰
فوق العاده زیبا و شیوا داستان واقعی مفهومی بدون پیروی از دین و مذهب
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب مرواریدهای گمشده

برای دریافت کتاب مرواریدهای گمشده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.