معرفی و دانلود کتاب مستندسازی تجربه با نقشه‌ی ذهن

عکس جلد کتاب مستندسازی تجربه با نقشه‌ی ذهن
قیمت:
15000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مستندسازی تجربه با نقشه‌ی ذهن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مستندسازی تجربه با نقشه‌ی ذهن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مستندسازی تجربه با نقشه‌ی ذهن

محسن صدیقی مشکنانی در کتاب مستندسازی تجربه با نقشه‌ی ذهن، شما را با نرم‌افزار MindMapper آشنا می‌سازد و کار با آن را آموزش می‌دهد و نحوه استفاده از آن در حوزه مدیریت دانش را به زبانی ساده مطرح می‌کند.

درباره کتاب مستندسازی تجربه با نقشه‌ی ذهن:

نقشه ذهن نموداری است که در آن موضوع اصلی به عنوان گره در مرکز نمودار قرار گرفته و از این گره به هر یک از موضوعات مرتبط یک خط کشیده شده است.

موضوعی که در این کتاب به آن پرداخته شده مستندسازی تجربه (آگاهی) است. مطمئناً مستندسازی تجربه قدمی مهم برای تدوین، نگهداری و استفاده دوباره از آگاهی و سرانجام قدم ارزشمندی در مدیریت دانش به شمار می‌رود. با این حال این مسئله در صورتی است که آنچه به شکل مستند درآمده، بتواند خیلی سریع و به طور واضح و با دقت بسیار بازیابی شود.

یکی از راه‌حل‌ها برای مستندسازی تجربه بهره‌مندی از نقشه ذهن است. در این کتاب در آغاز نقشه ذهن و ابزار MindMapper برای به تصویر کشیدن نقشه ذهن معرفی شده و امکانات آن برای مستندسازی نشان داده شده و بعد از آن نحوه استفاده از آن برای مستندسازی تجربه‌ها بیان می‌شود، سپس یک مثال حقیقی از ثبت تجربه یکی از مدیران کشور را بازگو می‌کند.

کتاب مستندسازی تجربه با نقشه‌ی ذهن برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به حوزه مدیریت به‌ویژه مدیریت دانش علاقه‌مند هستید، این کتاب را بخوانید.

در بخشی از کتاب مستندسازی تجربه با نقشه‌ی ذهن می‌خوانیم:

این تفکر وجود دارد که خود شرکت به خودش خدمات ‌دهد و حاصل آن چیزی است که قابلیت تبدیل شدن به وجوه نقدی را دارد. افراد در این سازمان دارای ذهن‌های آزاد بوده و از نوآوری‌ها استقبال می‌کنند. مثلاً یک نفر طرح پارک بانوان را مطرح می‌کند، دیگری ایده دهکده دانایی و فناوری و فرد دیگری مهار آب با آب را پیشنهاد می‌کند. ما از همه می‌خواهیم روی این موضوعات کار کنند. این پیشنهادها و طرح‌ها با استفاده از بودجه BD توسعه می‌یابند و حاصل کار به واحد R&D فرستاده می‌شود.

ما در ره‌شهر برای گرفتن کار به دنبال بودجه‌های عمرانی کشور نیستیم، بلکه به این فکر می‌کنیم که در شرایط کنونی، کشور به چه چیزهایی نیاز دارد و در چه جهتی باید حرکت کند و بر این اساس برنامه‌ریزی، هدف‌گذاری و سرمایه‌گذاری می‌کنیم تا به نتیجه برسیم. برای مثال، در حال حاضر حدود 80 نفر از نیروی انسانی ما، مشغول آمایش سرزمین ایران‌اند. کارفرمای این کار هم خود ره‌شهر است. ما بررسی می‌کنیم که هر نقطه‌ای از ایران ظرفیت‌ انجام چه کاری را دارد.

نظامی که بازگو شد، بر اساس انگیزه‌های انسانی و برای دستیابی به بهره‌وری شکل گرفته است و برای اینکه این انگیزه‌ها به فساد تبدیل نشوند، فرهنگ سازمانی را ایجاد کردیم. ما در ره‌شهر به نیروهای انسانی توجه ویژه‌ای داریم و به کارکنان خود به چشم یک خانواده نگاه می‌کنیم و با هر دین و مذهبی در کنار هم فعالیت می‌کنیم و تعامل خوبی با هم داریم. درحقیقت، وجدان کاری در تمام کارکنان ‌شرکت نهادینه شده است. ما در ره‌شهر در زمان تولد همکاران، گل و شیرینی توزیع می‌کنیم و در ناراحتی‌های هم شریکیم. حتی اگر کسی از شرکت رفته باشد، ما او را عضو خانواده ره‌شهر می‌دانیم. شرکت در اعیاد مذهبی به تمام همکاران و کارفرمایان خود شیرینی هدیه می‌دهد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
1. معرفی نقشه‌ی ذهن
2. معرفی روش
3. معرفی نرم‌افزار MindMapper
قسمت 3.1 کار با MindMapper
4. یک مثال؛ مستندسازی تجربه با نقشه ذهن
قسمت 4.1 متن مصاحبه دریافتی
قسمت 4.1.1 سازماندهی برای کار در قالب پروژه
قسمت 4.2 معرفی شرکت ره شهر
قسمت 4.3 فرهنگ سازمانی
قسمت 4.4 جزئیات فرهنگ سازمانی
قسمت 4.1.1 تشخیص و هدف گیری نیاز مخاطبان
قسمت 4.4.2 اولویت دادن به نیروی انسانی
قسمت 4.4.3 وجود استاندارد و الگوی کار
قسمت 4.4.4 آموزش مداوم روش ها و استانداردها
قسمت 4.4.5 استفاده جامع از فناوری اطلاعات
قسمت 4.4.6 کارسنجی و کار در چهارچوب الگوی استاندارد
قسمت 4.4.7 کنترل کیفیت
قسمت 4.4.8 گروه‌های کاری مجازی
قسمت 4.4.9 دستمزد به جای حقوق
قسمت 4.4.10 اجاره امکانات و خدمات
قسمت 4.4.11 دفاتر کار خانگی
قسمت 4.4.12 Holding
قسمت 4.4.13 استقبال از نوآوری
قسمت 4.5 نظام فکری و مدیریتی
قسمت 4.6 مدیر موفق
قسمت 4.7 خلاصه: کار در چهارچوب پروژه
5. چند کاربرد دیگر
قسمت 5.1 مستندسازی تحلیل (طراحی)
قسمت 5.1.1 چرا مستندسازی تحلیل (طراحی)
قسمت 5.2 نقشه ذهن برای مقابله با افکار پراکنده
قسمت 5.3 فکر تصویری
6. پرسش و تمرین
در مورد نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مستندسازی تجربه با نقشه‌ی ذهن
نویسنده
ناشر چاپینشر ممد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات43
زبانفارسی
شابک978-600-946738-9
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری، کتاب‌های هوش و حافظه
قیمت نسخه الکترونیک
15000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مستندسازی تجربه با نقشه‌ی ذهن

abolfazl parsia
۱۴۰۰/۹/۱۲
سلام ممنونم از دکتر مشکنانی کتابی ایده آل برای کسب انگیزه خصوصا برای جوانان هست و البته منطقی و اصولی از نظر ذهن مدیران و در شرایط فعلی ایستا و کارآمد منطقی. جدای از مسائل ادبی متن کتاب توانسته است بخوبی خواننده را دنبال خود می‌کشد اما در بیان عنوانی که کتاب دارد نهایتا کارآمد نیست حتی یک نمای کلی از فضای نرم افزار به خواننده نمی‌دهد. یا تلاشی برای محدودیت‌ها و نقاط قوت نرم افزار نکرده است. خوب بود به جای اینکه بجای نشر مصاحبه با دانشجو یا در کنار آن به معرفی نرم افزار و کلید اولیه کار با آن پرداخته می‌شد. موغقیت نویسنده محترم را در گام‌های متعالی تر از گذشته خواستارم
Omid Azad
۱۴۰۱/۵/۲۵
کابردی در تمام زمینه‌ها هست، روی اون عملا بصورت مستمر لازمه کار بکنی مثلا یک برنامه کمکی بنام Simple mind که نسخه اندروید و ویندوز اون هست که میشه از سایت‌های فارسروید یا سافت ۹۸ و دیگر سایت‌ها گرفت و از اون استفاده کرد در جهت همین کتاب کاربردی هست
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب مستندسازی تجربه با نقشه‌ی ذهن

برای دریافت کتاب مستندسازی تجربه با نقشه‌ی ذهن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.