معرفی و دانلود کتاب بازاریابی سبز: با رویکردی بر گردشگری پایدار

عکس جلد کتاب بازاریابی سبز: با رویکردی بر گردشگری پایدار
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بازاریابی سبز: با رویکردی بر گردشگری پایدار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بازاریابی سبز: با رویکردی بر گردشگری پایدار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بازاریابی سبز: با رویکردی بر گردشگری پایدار

کتاب بازاریابی سبز: با رویکردی بر گردشگری پایدار نوشته‌ی فواد کهزادی، ادیب اقبالیار و آریا عزیزی، با هدف آشنایی شما با مقوله‌ی بازاریابی محیط زیستی و کاربرد‌های آن برای علاقه‌مندان و مدیران مباحث بازاریابی سبز تدوین یافته است.

امروزه سازمان‌های بسیاری در زمینه محیط زیست و بازاریابی فعالیت دارند و به بررسی مفاهیم گوناگونی از بازاریابی سبز یا به عبارتی بازاریابی محیط زیستی می‌پردازند. به عقیده همه‌ی این سازمان‌ها بازاریابی سبز به مفهوم ارائه کالا و خدماتی است که به طور ثابت، برای وضعیت محیط زیست سودمند بوده و بهره‌گیری از آن‌ها از دیدگاه محیط زیستی بهتر است.

یکی از مشکلات عمده در کشورهای در حال توسعه عدم شناخت کافی از شرایط و متغیرهای محیطی و در نتیجه ناآگاهی از پتانسیل‌های موجود زیست محیطی در مناطق گوناگون است. بر این اساس بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده چه در بخش صنعت، چه در بخش کشاورزی و یا خدمات و گردشگری معمولاً به بازدهی مطلوب خود دست نیافته و اتلاف سرمایه و منابع ناشی از عدم تطابق پروژه‌ها با ویژگی‌های زیست محیطی از جمله خصوصیات اقتصادی و بازاریابی این کشورها به شمار می‌رود.

در حال حاضر شرکت‌های زیادی هستند که علاوه بر سود و زیان خود، برای حفظ محیط زیست اهمیت بسیاری قائل‌اند. مهم‌ترین چالشی که این شرکت‌ها با آن مواجه‌اند این است که چگونه می‌توان بین سود و اهداف محیط زیستی تعادل برقرار کرد؟ این چالش ممکن است سبب شود تا حتی مدیرانی که ادعای بسیاری در بازاریابی سبز دارند، خیلی هم سبز نباشند! در حقیقت بازاریابی سبز برای کسانی نتیجه‌بخش است که به محیط زیست خود اهمیت داده و حاضر باشند هزینه بیشتری پرداخت کنند. بدون تردی تکنولوژی و صنعت امروزه، رنگ تازه‌ای به زندگی بشر داده و بسیاری از کارها را آسان و غیر ممکن‌ها را ممکن کرده است. امّا صنعت به جز فواید بسیارش مضراتی هم برای انسان و طبیعت دارد. اما باید دانست که برای داشتن زندگی راحت، گذشته از صنعت و تکنولوژی یک محیط زیست سالم هم نیاز است.

از خصوصیات بارز سرزمین ما تنوعات انسانی و اجتماعی و فرهنگی است که اقوام مختلف با ویژگی‌های متفاوت در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و مجموعه‌ای را تحت عنوان جمعیت ایران با وجوه مشترک ملی تشکیل می‌دهند. برنامه‌ریزان اقتصادی، چه در مسائل طبیعی، انسانی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، قبل از همه چیز باید شناخت کامل زیست محیطی و جغرافیایی مناطق مختلف را برای بازاریابی سبز در اولویت مطالعات خود قرار دهند.

امید است که مدیران و متخصصان محترم نهادها و سازمان‌های مختلف و مربوطه به عوامل فوق که در توسعه‌یافتگی و توسعه نیافتگی بازاریابی سبز و پایدار دخیل بوده‌اند توجه بیشتری نمایند.

در بخشی از کتاب بازاریابی سبز: با رویکردی بر گردشگری پایدار می‌خوانیم:

امروزه شرکت‌ها و سازمان‌ها مجبورند به خاطر ارضای نیازهای مشتریان و عمل به مسئولیت اجتماعی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان، مسائل مربوط به حفظ محیط زیست را در فعالیت‌های خود جای دهند. مثلا مک دو نالد نمونه بارزی است که به خاطر حمایت از حقوق مصرف کنندگان و ارضای تقاضای آن‌ها ترکیب بسته‌بندی‌های خود را عوض کرده است. اعتقاد مردم در اروپا و آمریکا تحت تاثیر آسیب‌های وارد شده به محیط زیست، پوشش رسانه‌ها و عوامل دیگری است که به شدت باعث اقدام در زمینه محافظت از محیط شده است. مشتریان آمریکای شمالی به دلیل تغییر نگرش‌ها و پیشینه‌های فرهنگی نسبت به اروپایی‌ها پاسخ‌های متفاوتی به این موضوعات دادند.

در جولای 1990، سازمان روپر، گزارشی را منتشر کرد که عنوان آن "محیط: نگرش‌های مردم و رفتار افراد" بود. این گزارش به خلاصه‌سازی نگرش‌های آمریکایی‌ها و رفتار آنان در مقابل محیط می‌پرداخت. گزارش بیان می‌کند که نگرانی مردم برای محیط بسیار سریع‌تر از هر موضوع دیگری در در فاصله سال‌های 1987 تا 1990 بوده است. عامل محیط در لیست اولویت‌های ملی در سال 1990 چهارمین عامل بوده است. 78 درصد مردم معتقدند که دولت باید برای حل مشکلات محیطی تلاش کند. این مطالعه نشان داد که هر روز شرکت‌های تجاری به دلیل مشکل آلودگی بیشتر مورد انتقاد قرار می‌گیرند، این امر به دلیلی عملیات تولیدی آن‌ها و محصولاتی است که استفاده می‌کنند. اما اکثریت افراد دولت را به دلیل اهمال در اعمال قوانین و مقررات سرزنش می‌کنند و مشتریان بیشتر از گذشته نسبت به محیط علاقمند بوده‌اند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: مفهوم گردشگری
فصل دوم: توسعه گردشگری
فصل سوم: گردشگری سبز
فصل چهارم: بازاریابی سبز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بازاریابی سبز: با رویکردی بر گردشگری پایدار
نویسنده، ،
ناشر چاپیانتشارات فرزانگان دانشگاه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۰
زبانفارسی
شابک978-622-6538-66-4
موضوع کتابکتاب‌های بازاریابی و فروش، کتاب‌های جهانگردی و گردشگری
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب بازاریابی سبز: با رویکردی بر گردشگری پایدار

برای دریافت کتاب بازاریابی سبز: با رویکردی بر گردشگری پایدار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.