معرفی و دانلود کتاب رادرفورد و پسر

عکس جلد کتاب رادرفورد و پسر
قیمت:
۸۵۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب رادرفورد و پسر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رادرفورد و پسر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رادرفورد و پسر

کتاب رادرفورد و پسر نمایشنامه‌ای ستودنی براساس تجربه‌ی زندگی گی تا ساوربی در یک خانواده‌ی کارخانه‌دار است؛ ماجرای خانواده‌ای بی‌بضاعت که در یک خانه با هم روزگار می‌گذرانند و همیشه به خاطر کوچک‌ترین مسائل بحث و جدال دارند. اما چه چیزی باعث به وجود آمدن این مشکلات شده است؟

درباره‌ی کتاب رادرفورد و پسر:

در سال 1912 زمانی که زنان در صحنه‌ی تئاتر انگلیس به ندرت دیده می‌شدند، گی تا ساوربی (Githa Sowerby) توانست تصویری شگفت‌آور از درگیری‌های طبقاتی، جنسیتی و نسلی به نمایش بگذارد تا در کنار ایبسن و برنارد شاو، جایگاه خود را تثبیت کند.

آقای رادرفورد که یک سرمایه‌دار است، پسرش را به لندن می‌فرستد تا در یک مرکز معتبر ادامه تحصیل دهد؛ اما پسر قید تحصیل را می‌زند و با دختری به نام ماری از طبقه‌ی کارگر آشنا می‌شود و با هم ازدواج می‌کنند. هنگامی که تونی، بچه‌ی آن‌ها متولد می‌شود، از عهده‌ی تأمین مخارجشان برنمی‌آیند و مجبور می‌شوند برای زندگی نزد آقای رادرفورد بازگردند.

رادرفورد و پسر (Rutherford and Son) نمایشنامه‌ای دراماتیک در سه پرده است که ضمن به تصویر کشیدن نزاع خانوادگی با پدر خانواده، به نظام مردسالاری و سرمایه‌داری اشاره دارد. این نمایشنامه به گونه‌ای غیر قابل انکار، اوضاع دوره‌ای را شرح می‌دهد که در آن اختلاف طبقاتی، درگیری بین نظام سرمایه‌داری و کارگری و جایگاه زنان در اجتماع موضوع اصلی محسوب می‌شود.

اما چیزی که علاقه‌ی شما را به نمایشنامه‌ی رادرفورد و پسر بیشتر می‌کند، بررسی شخصیت‌هاست؛ اینکه چگونه استبداد و فرهنگ تحمیل شده، می‌تواند وضعیت انسان را بسیار دشوار و پیچیده کند.

کتاب رادرفورد و پسر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مطالعه‌ی این کتاب برای تمام دوست‌داران ادبیات نمایشی و علاقمندان به تئاتر و نمایشنامه‌های دراماتیک جذاب خواهد بود.

گی تا ساوربی را بیشتر بشناسیم:

این نمایش‌نامه‌نویس و فمینیست در 6 اکتبر 1876 در انگلیس و در خانواده‌ای سرشناس و کارخانه‌دار چشم به جهان گشود. ساوربی دهه‌ها بعد از فعالیت حرفه‌ای خود با نگارش نمایشنامه‌ی رادرفورد و پسر مشهور شد. از جمله نمایش‌نامه‌های او عبارتند از: قبل از صبحانه (1912)، شیلا (1917) و یک مرد و چند زن (1941).

در بخشی از کتاب رادرفورد و پسر می‌خوانیم:

مارتین: زنا وهم و خیال خودشون رو دارن. اونا خشونتی رو که مردا توی قلبشون دارن درک نمی‌کنن. خشونتی که از جنگ توی مسیر کارشون پیش می‌آد، وقتی مرد می‌آد خونه و شب به چاردیواری خونه‌اش می‌رسه زنا ذره‌ای از اون رو نمی‌بینن. [کنار میز می‌ایستد.] من مرد ساده‌ای هستم و علاقه‌ای به کتاب ندارم، آینده‌نگر هم نیستم اما سال‌ها و سال‌ها ارباب رو نگاه کردم و هرگز ندیدم اون کاری رو بکنه مگه این‌که درست انجامش بده. و مردی نبود که فقط حرف بزنه [کلاهش را برمی‌دارد.] می‌رم دنبال آقای جان.
ژانت: [باصدایی خسته و بی‌روح حرف می‌زند و در جایی که مارتین ترکش کرد زانو می‌زند.] می‌گه همین که اومد من باید از اینجا برم. کجا رو دارم برم؟
مارتین برمی‌گردد و با چهره‌ای متعجب به او نگاه می‌کند.
مارتین: همین جاها.
ژانت: کجا باید برم؟
مارتین: بهتره یه کم از اینجا دور بشی تا مدتی کسی تو رو نبینه.
ژانت: چقدر دور؟
مارتین: هارکسلی بیرون این منطقه‌ست. یا هیل گارث. به احتمال زیاد اونجاها پیداش نمی‌شه.
ژانت: من هیچ پولی ندارم.
مارتین آرام سکه‌هایی را می‌شمارد و روی میز می‌گذارد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رادرفورد و پسر
نویسنده
مترجمسمیه نصرالهی
ناشر چاپینشر مهرگان خرد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۶
زبانفارسی
شابک978-600-806791-7
موضوع کتابنمایشنامه
قیمت نسخه الکترونیک
۸۵۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رادرفورد و پسر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب رادرفورد و پسر

برای دریافت کتاب رادرفورد و پسر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.