معرفی و دانلود کتاب دوشیزگان

عکس جلد کتاب دوشیزگان
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دوشیزگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دوشیزگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دوشیزگان

استاد دانشگاهی که قاتل است و درمانگری که از این موضوع اطمینان دارد. کتاب دوشیزگان نوشته‌ی الکس مایکلیدیس ماجرای انجمن مخفی دوشیزگان و قتل‌هایی است که در آن اتفاق می‌افتد. در این کتاب پرفروش نیویورک تایمز و برگزیده‌ی آمازون، با این درمانگر همراه می‌شویم تا سر از راز این استاد دانشگاه جذاب درآوریم.

درباره‌ی کتاب دوشیزگان:

دختری در دانشگاه کمبریج به‌طرز هولناکی به قتل می‌رسد؛ قاتل احتمالاً مَرد و فردی شدیداً بیمار بوده است. ماریانا، درمانگر باهوش، به‌واسطه‌ی خواهرزاده‌اش از این قتل باخبر می‌شود. کتاب دوشیزگان (The Maidens) ماجرای درگیری ماریانا در پرونده‌ای مخفوف و رازآلود است.

الکس مایکلیدیس (Alex Michaelides) در این کتاب ما را با ادوارد فوسکا آشنا می‌کند، استاد تراژدی‌های یونان و مردی جذاب و دست‌نیافتنی، استادی که انجمنی مخفی به نام «دوشیزگان» را اداره می‌کند. این انجمن مخصوص دانشجویان ویژه‌ی استاد است، و از قضا، مقتول نیز عضو این انجمن بوده است.

ماریانا به‌سرعت به این استاد کاریزماتیک مشکوک می‌شود، او، با دانش خود از روان افراد، تشخیص می‌دهد که در پس این افسانه‌های باستانی، چیزی شوم نهفته است، چیزی مخوف که هیچ ارتباطی با ظاهر دلفریب این استاد ندارد. وقتی جسد دیگری پیدا می‌شود، ماریانا عزمش را جزم می‌کند تا جلوی این قاتل را بگیرد، حتی اگر این کار به قیمت جان خودش تمام شود.

کتاب دوشیزگان، با بهره‌گیری از اسطوره‌های یونانی و پیچ‌وخم‌های داستانی، طرحی پیچیده را رقم زده که در فضای دانشگاهی می‌گذرد، فضایی که علی‌رغم ظاهر آرامَش، آبستن ماجراهایی پیچیده، رازآلود و هولناک است.

افتخارات کتاب دوشیزگان:

- بهترین کتاب سال 2021 به انتخاب بارنز‌ اند نوبل
- نامزد بهترین کتاب معمایی و جنایی سال 2021 به انتخاب کاربران گودریدز
- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
- از بهترین کتاب‌های معمایی، جنایی و رازآلود به انتخاب آمازون

نکوداشت‌های کتاب دوشیزگان:

- درون‌مایه‌ای فریبنده و عناصری که نمی‌توان در برابرشان مقاومت‌ کرد. (نیویورک‌تایمز)
- مایکلیدیس اسطوره‌شناسی و جنایت را طوری درهم می‌آمیزد که به کتابی تبدیل می‌شود که نمی‌شود کنارش گذاشت. (اپرا دیلی)
- مایکلیدیس اثبات کرده است که در مسیری قدم برمی‌دارد که یکی از اثرگذارترین و خوش‌خوان‌ترین نویسندگان جنایی جهان شود. (بوک‌ریپورتر)
- طرفداران کتاب بیمار خاموش، عاشق این کتاب خواهند شد... در فضایی آکادمیک، اسطوره‌های یونانی را به تصویر می‌کشد، قتل‌هایی رخ می‌دهد و پیچشی که باعث می‌شود قلبتان به دهنتان بیاید. (ریلی سِیگر)

کتاب دوشیزگان برای چه کسانی مناسب است؟

اگر از علاقه‌مندان رمان‌های جنایی و رازآلود هستید، و کتاب‌هایی را دوست دارید که نتوانید زمینشان بگذارید، دوشیزگان شما را ناامید نخواهد کرد.

با الکس مایکلیدیس بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی انگلیسی در دانشگاه کمبریج ادبیات انگلیسی و در مؤسسه‌ی فیلم آمریکایی در لس‌آنجلس فیلم‌نامه‌نویسی خوانده است. بیمار خاموش نخستین اثر الکس مایکلیدیس بوده که توانسته در صدر پرفروش‌های نیویورک تایمز بنشیند و تحسین بسیاری از خوانندگان را برانگیزد. هر دو کتاب مایکلیدیس بارها و توسط مترجمان مختلف به فارسی ترجمه شده‌اند و با استقبال علاقه‌مندان به رمان‌های جنایی مواجه شده‌اند.

در بخشی از کتاب دوشیزگان می‌خوانیم:

تالار سخنرانی، فضای بزرگ و کاملاً روشنی داشت؛ با ردیف میزهای چوبیِ تیره که به سمت پایین سرازیر می‌شدند و به صحنه می‌رسیدند؛ جایی که یک تریبون و یک میکروفن قرار داشت.

کلاریسا درمورد محبوبیت سخنرانی‌های فوسکا حق داشت؛ سالن اجتماعات لبریز از جمعیت بود. آن‌ها چند صندلیِ خالی در قسمت انتهاییِ سالن پیدا کردند. حس انتظار خاصی بین حاضران دیده می‌شد. ماریانا با خودش فکر کرد که این بیشتر شبیه اجرای یک کنسرت یا تئاتر است تا سخنرانی تراژدی یونان.

و بعد پروفسور فوسکا وارد شد. او کت‌و‌شلوار نفیسی به تن داشت و موهایش را پشت‌سرش کشیده و محکم گِرِه زده بود. با یک پوشه‌ی یادداشت در دست، به سمت صحنه و تریبون رفت. ابتدا میکروفن را تنظیم کرد. چند لحظه سالن اجتماعات را ورانداز کرد و بعد سرش را خم کرد.

موجی از هیجان حاضران را فرا گرفت. همه ساکت شدند. ماریانا نمی‌توانست تردید نداشته باشد، اما سابقه‌ی گروه‌درمانی‌اش به او می‌گفت باید به هر گروهی که عاشق استاد خود است، مشکوک باشی؛ این شرایط به‌ندرت کارش به جاهای خوب ختم می‌شود. برای ماریانا، فوسکا بیشتر شبیه یک ستاره‌ی جَوگیر پاپ بود تا یک سخنران؛ و تا حدی منتظر بود هر لحظه بزند زیر آواز. ماریانا در کمال تعجب دید که چشم‌های او پر از اشک شد.

فوسکا گفت: «امروز می‌خوام درباره‌ی تارا حرف بزنم.»

ماریانا از ردیف‌های پایین زمزمه‌هایی شنید و سرهایی برگشت که به‌نظر می‌رسید تغییر حالت داده بودند. این همان چیزی بود که دانشجویان انتظارش را داشتند. او حتی متوجه شد که یکی دو نفر از آن‌ها به گریه افتادند.

اشک‌های خودِ فوسکا هم جاری شد و از گونه‌هایش پایین آمد؛ بدون اینکه آن‌ها را پاک کند. از واکنش به آن‌ها خودداری کرد و صدایش آرام و ثابت باقی ماند. ماریانا فکر کرد که کارش را خیلی خوب بلد است؛ او واقعاً نیازی به میکروفن نداشت.

زویی چه گفته بود؟ او همیشه در حال اجرا بود؟ در این صورت، این اجرا از‌نظر ماریانا خیلی خوب بود؛ او هم مثل بقیه‌ی مخاطبان چاره‌ای جز تحت تأثیر قرار گرفتن نداشت.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دوشیزگان
نویسنده
مترجمعلی قانع
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۹۸
زبانفارسی
شابک978-622-235-213-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دوشیزگان

مونا مجتبی زاده
۱۴۰۰/۱۲/۴
عالی بود یکی از غیر قابل پیشبینی‌ترین کتابهایی که خوندم. با اینکه در طول کتاب گاهی توصیفات و تفکرات ماریانا زیادی طولانی و کسل کننده میشد ولی روند هیجان انگیز داستان اونقد قوی بود که نمیشد لحظه‌ای اون رو رها کرد. ممنون از کتابراه
Ghost Casper
۱۴۰۱/۲/۲۷
داستان جالبیه ولی یه جاهایی مثل فیلم‌های هالیوددی
یه جورایی مطالب مختلف و حتی ضد و نقیض رو ، به همدیگه ربط میده و کلا روند داستان رو عوض میکنه
ولی در کل سوژه ی قشنگیه و میشه ازش لذت برد
مقمیک قره بگی
۱۴۰۰/۱۲/۱۶
کتابی عالی که مثل اثر دیگر این نویسنده، بیمار خاموش، در انتهای داستان شما رو مبهوت میکنه
در تمام طول داستان انتظار مشخص شدن کل داستان رو میکشید و در پایان واقعا متعجب میشید!
لیلا فرضی
۱۴۰۱/۲/۱۰
همش فکر میکردم قاتل فرده
اصلا به کس دیگه‌ای شک نکردم
خوب بود
شاید آخرش میتونست بهتر و کامل تر باشه انگار نویسنده آخرشو تو چند صفحه خلاصه کرده…
الهام. ت
۱۴۰۰/۱۰/۱۵
رمان از نظر کشش و هیجان خوب ولی از نظر معمایی قوی عمل نمیکنه و آخرش خیلی یهویی همه چیز به هم میریزه
علی غلامی
۱۴۰۰/۱۰/۱۴
عالی و پرکشش با تشکر فراوان از مترجم با ترجمه سلیس و روانشون و کتابراه بابت این کتاب
فاطمه خورسندمقدم
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
مهیج بود خیلی خوب فضا و شخصیت‌های رمان را به تصور کشیده میتونی مجسم کنی ممنون‌
اناهیتا مصطفوی
۱۴۰۰/۱۲/۹
خیلی قشنگ بود. داستان جذاب با پایانی غیرقابل پیش بینی
zahra kazemi
۱۴۰۰/۱۱/۲۶
همیشه آدم‌های ساده و زود باور رنج بیشتری متحمل می‌سوند
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب دوشیزگان

برای دریافت کتاب دوشیزگان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.