معرفی و دانلود PDF کتاب تحقیقات بازاریابی

برای دانلود قانونی کتاب تحقیقات بازاریابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تحقیقات بازاریابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تحقیقات بازاریابی

کتاب تحقیقات بازاریابی نوشته‌ی فریده حق شناس کاشانی و رویا صدیقی، به موضوعاتی مانند مدل‌های بازاریابی، خط مشی‌های قیمت‌گذاری، معایب روش‌های تحقیق توصیفی، نمونه‌گیری تصادفی ساده، هزینه از نظر مشتری و... می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب تحقیقات بازاریابی:

در حال حاضر برخی از کسب و کارها با مشکلاتی مانند افزایش رقبا؛ کاهش فروش و... روبه‌رو می‌باشند. این کسب و کارها از طریق انجام تحقیقات بازاریابی می‌توانند ریشه مشکلات خود را یافته و راه حل برطرف کردن آن‌ها را مشخص نمایند. این در حالی است که در ایران تعداد سازمان‌هایی که تحقیقات بازاریابی را انجام می‌دهند؛ انگشت شمار هستند. البته کسب و کارها می‌توانند با لحاظ نمودن واحد بازاریابی در چارت سازمانی خود و یا آموزش افراد متخصص در این زمینه؛ اقدام به انجام تحقیقات بازاریابی نمایند.

برای انجام تحقیقات بازاریابی مهارت و توانایی زیر ضروری است:

- دانش بازاریابی
- روش‌های علمی تحقیق (کیفی؛ کمی و آمیخته)
- روش‌های محاسباتی شامل روش‌های آماری و تحقیق در عملیات

در این کتاب موارد ذکر شده مورد بررسی قرار گرفته تا علاقه‌مندان با انجام تحقیقات بازاریابی با روش‌های علمی بتوانند به رونق کسب و کارها و اقتصاد کشور کمک نمایند.

کتاب حاضر شامل 5 فصل است. در فصل اول به جایگاه و اهمیت تحقیقات بازاریابی برای کسب و کارها پرداخته شده است. در فصل دوم عوامل مهم در تحقیقات بازاریابی یعنی آمیخته بازاریابی (P4) و سایر عوامل شامل مشتری، شرکت و رقبا و هزینه (C5) مورد بررسی قرار می‌‌گیرد.

در فصل سوم فرآیند انجام تحقیقات بازاریابی و روش‌شناسی تحقیق مورد بحث قرارگرفته است. در فصل چهارم انواع روش‌های آمیخته کیفی شامل دلفی، تحلیل تم، پدیدارشناسی، گرندد تئوری و... که در تحقیقات بازاریابی قابل استفاده می‌باشند؛ توضیح داده شده است. سرانجام در فصل پنجم روش‌های آماری و تحقیق در عملیات مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

در بخشی از کتاب تحقیقات بازاریابی می‌خوانیم:

در تعریفی ساده، تحقیقات بازاریابی فرآیندی است که سازمان را به بازار هدف از طریق جمع آوری اطلاعات مرتبط می‌کند، اطلاعات حاصله از تحقیقات بازار در کنار تجربه و دانش مدیران راهبردی؛ راهنمای آن‌ها در انتخاب تصمیم‌های درست به شمار می‌آید.

تحقیقات بازاریابی فرآیندی است که سازمان را به بازار از طریق جمع آوری اطلاعات مرتبط میکند. تحقیقات بازاریابی در پی شناسایی؛ گردآوری و تجزیه و تحلیل آن دسته از اطلاعاتی برمی آید که به فرصت‌های بهتری در ارائه و عرضه کالا و یا خدمات خاصی می‌انجامد و یا مشکلات و تهدیدهای پیش روی بازاریابی کالا و یا خدمات خاصی را تبیین کرده و راهکارهای برون رفت از مشکلات را ارائه می‌دهد.

انجمن بازاریابی آمریکا تحقیقات بازاریابی را فرآیندی تعریف می‌کند که یک سازمان را از طریق جمع‌آوری داده‌ها و اطلاعات به بازار خود پیوند می‌دهد. این داده‌ها و اطلاعات؛ شناسایی و تعریف فرصت‌ها و مشکلات بازار محور و همچنین توسعه و ارزیابی فعالیت‌های بازاریابی را تسهیل می‌نماید. سرانجام تحقیقات بازاریابی؛ نظارت بر عملکرد بازاریابی و درک بهتر از بازاریابی به عنوان یک فرآیند تجاری را ممکن می‌سازد. سازمان‌ها از اطلاعات کسب شده از تحقیقات بازاریابی برای شناسایی فرصت‌های محصول جدید؛ توسعه استراتژی‌های تبلیغاتی و پیاده سازی روش‌های جدید جمع‌آوری داده‌ها برای درک بهتر مشتریان استفاده می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: کلیات
فصل دوم: اهمیت 4P و 5C در تحقیقات بازاریابی
فصل سوم: فرآیند و روش‌های انجام تحقیقات بازاریابی
فصل چهارم: انواع روش‌های آمیخته کیفی در تحقیقات بازاریابی
فصل پنجم: استفاده از تحلیل‌های آماری و تحقیق در عملیات در تحقیقات بازاریابی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تحقیقات بازاریابی
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات167
زبانفارسی
شابک978-964-468858-4
موضوع کتابکتاب‌های بازاریابی و فروش
قیمت نسخه الکترونیک
57000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تحقیقات بازاریابی

محمد امین زارع
۱۴۰۱/۷/۱۷
بد نیست چون با مفاهیم و اصطلاحات تخصصی بازاریابی آشنا مون کرده و خوب هم نیست چون سرسری گذشته و درست توضیح نداده در کل این کتاب جنبه‌ی اکادمیک داره و بدرد امثال منی که میخوان در بازار و در عمل ازش استفاده کنن نمیخوره درست مثل خیلی از درس‌هایی که توی مدرسه و دانشگاه خوندیم اما هیچ وقت ازشون استفاده نکردیم و هنوز هم نفهمیدیم ک بدرد مون خوردن یا نه
عباس متکان
۱۴۰۱/۷/۵
عالی پرفکت و بسیار کاربردی
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب تحقیقات بازاریابی

برای دریافت کتاب تحقیقات بازاریابی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.