معرفی و دانلود PDF کتاب راهنمای کاربردی ثبت سفارش در واردات کالا

عکس جلد کتاب راهنمای کاربردی ثبت سفارش در واردات کالا
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای کاربردی ثبت سفارش در واردات کالا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای کاربردی ثبت سفارش در واردات کالا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای کاربردی ثبت سفارش در واردات کالا

کتاب راهنمای کاربردی ثبت سفارش در واردات کالا به قلم ایرج زینال زاده، بخشنامه‌های ثبت سفارش اتوماتیک و همچنین لیست اجناسی که ثبت سفارش آن‌ها ممنوع است را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد.

در تمام شیوه‌های واردات قطعی، انجام ثبت سفارش کالا الزامی است. واحدهای تجاری جهت واردات کالا اول باید Proforma را از فروشنده دریافت کرده و پس از انجام ثبت سفارش به بیمه و بانک مراجعه کنند. اگر پرداخت آن‌ها به صورت نقدی انجام شود، دیگر نیازی نیست به بانک مراجعه کنند و تنها پس از ورود کالا به کشور به گمرک مراجعه می‌کنند.

کتاب راهنمای کاربردی ثبت سفارش در واردات کالا (registration order a practical guide) بررسی می‌کند که اگر کالای مورد نظر آن‌ها وارد گمرک شود و بعد از آن وارد کنندگان آن کالا را ثبت سفارش نمایند، چگونه با ریسک بالا رفتن حقوق ورودی و همچنین تغییر شرایط ورود ممنوع و یا غیر مجاز شدن کالا رو به رو خواهند شد.

جهت سرعت بخشیدن در ثبت سفارش، سیستم الکترونیکی ثبت سفارش برای مکانیزه کردن فرآیندهای گوناگون سیستم مانند ثبت نام و ثبت سفارش از طریق نشانی www.sabtaresh.tpo.ir در دسترس است. تمام کسانی که دارای کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی هستند بدون هیچ محدودیتی می‌توانند از این روش عضو سایت شوند.

در بخشی از کتاب راهنمای کاربردی ثبت سفارش در واردات کالا می‌خوانیم:

اصطلاح قیمت کالا، بیمه و کرایه تا بندر مقصد بدین معناست که فروشنده تحویل کالا را هنگامی به انجام می‌رساند که کالا در بندر بارگیری از لبه کشتی عبور کند. فروشنده باید هزینه‌ها و کرایه لازم جهت حمل کالا تا بندر مقصد را بپردازد، اما مسئولیت خطر از میان رفتن یا آسیب دیدن کالا و همینطور هرگونه هزینه اضافی ناشی از حوادثی که پس از تحویل روی می‌دهند، از فروشنده به خریدار منتقل می‌شود.

البته از حوادثی که پس از تحویل روی می‌دهند، از فروشنده به خریدار منتقل می‌شود. البته در اصطلاح CIF، فروشنده همچنین باید خطر از میان رفتن یا آسیب دیدن کالا در جریان حمل و نقل که مسئولیت آن به عهده خریدار است را تحت پوشش بیمه دریایی قرار دهد. در نتیجه، فروشنده قرارداد بیمه را منعقد و حق بیمه را پرداخت می‌کند. خریدار باید توجه کند که طبق اصطلاح CIF، فروشنده تنها ملزم به تهیه حداقل پوشش بیمه می‌باشد.

اگر خریدار بخواهد از حمایت پوشش بیمه بیشتری برخوردار باشد یا باید با فروشنده درباره این حد صراحتا به توافق برسد یا اینکه خود ترتیبات بیمه اضافه را فراهم آورد. اصطلاح CIF ایجاب می‌کند که فروشنده کالا را جهت صدور ترخیص کند. این اصطلاح فقط برای حمل ونقل از طریق دریا یا آب راه‌های داخلی کاربرد دارد. اگر طرفین قصد تحویل کالا با عبور آن از لبه کشتی را ندارند، باید از اصطلاح پرداخت کرایه حمل و بیمه کالا تا مقصد CIP استفاده شود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مولف
بخش اول- طبقه‌بندی واردات
بخش دوم- نحوه عملیات ثبت سفارش در سایت www.ntsw.ir و sabtaresh
بخش سوم- راهنمای کاربران سیستم مدیریت ثبت سفارش
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای کاربردی ثبت سفارش در واردات کالا
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۶۰
زبانفارسی
شابک978-964-468-485-2
موضوع کتابکتاب‌های تجارت الکترونیک، کتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای کاربردی ثبت سفارش در واردات کالا

برای دریافت کتاب راهنمای کاربردی ثبت سفارش در واردات کالا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.