معرفی و دانلود PDF کتاب راهنمای بیوگاز (دانش، تولید و کاربردها)

عکس جلد کتاب راهنمای بیوگاز (دانش، تولید و کاربردها)
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای بیوگاز (دانش، تولید و کاربردها) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای بیوگاز (دانش، تولید و کاربردها) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای بیوگاز (دانش، تولید و کاربردها)

کتاب راهنمای بیوگاز (دانش، تولید و کاربردها) نوشته‌ی آرتور ولینگر،‌جری دی. مورفی و دیوید بکستر، به بررسی مواردی اعم از منابع زیست‌ توده برای تولید بیوگاز، ذخیره‌سازی و پیش‌فروش مواد اولیه برای تولید بیو‌گاز و بهینه‌سازی راندمان‌های هضم بی‌هوازی با نوع خوراک می‌پردازد.

وقتی که مواد آلی پوسیده یا تجزیه می‌شوند، ترکیبی از دی اکسید کربن و متان تولید می‌کنند. این گاز‌ها بیوگاز نام دارند که می‌توانند به مصارف گوناگونی برسند. بیوگاز گاهی وقت‌ها انرژی کاملا سبز نامیده می‌شود زیرا منبع ارزشمند انرژی در نواحی روستایی است. بیوگاز منبع انرژی تجدید شدنی را که تمیز و براحتی قابل کنترل است فراهم می‌کند و با توجه به اینکه نیاز به نیروی انسانی کمی دارد به‌ راحتی می‌تواند جایگزین هیزم یا سوخت‌های فسیلی بشود.

تولید بیوگاز موجب استفاده خوب از ضایعات شده و می‌تواند موجبات ارتقاء سطح بهداشت را فراهم آورد. این کار با ایجاد انرژی قابل دسترس در کشورهای در حال توسعه مهیا می‌گردد. در آمریکا مزرعه‌داران و کشاورزان تولید بیوگاز را راهی می‌بینند که موجبات استفاده فراوان از ضایعات گیاهی و حیوانی را فراهم می‌نماید.

در بخشی از کتاب راهنمای بیوگاز (The biogas handbook) می‌خوانیم:

اکسیژن مورد نیاز شیمیایی پارامتری است که دلالت دارد بر تمام موادی که قابلیت اکسیداسیون شیمیایی دارند و بنابراین بر محتوای انرژی خوراک دلالت دارد. در این تجزیه و تحلیل نمونه در یک مخلوط جوشان اسید سولفوریک و یک مقدار قابل توجهی از دی کرومات پتاسیم (K2CrO7) رفلاکس می‌شود. کاتالیست سولفات نقره برای بهبود عملکرد اکسیداسیون اضافه می‌شود.

جدا از آن، نیترات جیوه می‌تواند برای بی‌اثر کردن تداخل یون‌های کلرید از طریق تشکیل کمپلکس به آن‌ها اضافه شود. در مرحله بعدی کرومات پتاسیم باقیمانده احیاء نشده با سولفات آمونیوم آهن تیتر می‌شود که تخمین اکسیژن‌های معادل مصرفی را اجازه می‌دهد (استانداردهای 414 38 DIN و APHA 5220B به‌ کار می‌رود).

COD ماکزیموم انرژی شیمیایی موجود در خوراک را ارائه می‌کند. از آن‌جایی‌ که میکروب‌ها انرژی شیمیایی را به متان تبدیل می‌کنند همچنین این ماکزیموم انرژی است که می‌تواند به‌ عنوان بیوگاز بازیافت شود، هرچند تلفات برای انرژی مورد نیاز خود میکروب‌ها، به همان نسبت برای موادی که از طریق میکرو ارگانیسم‌های بی‌هوازی قابل تجزیه نیستند (مثل مواد لینگوسلولزی) باید کسر گردد.

مزیت عمده این روش در مقایسه با تخمین VS/ODM این است که اجزاء فرار نیز قابل تخمین هستند در صورتی‌ که خنک‌سازی خوب انجام شود و کندانسور وقتیکه اسید سولفوریک اضافه می‌شود، کار کند. تجزیه و تحلیل COD می‌تواند خطاهای خیلی بزرگی ناشی از غیر‌همگنی نمونه بدهد و تعداد زیادی از مراحل فرآورش نمونه (رقیق‌سازی، توزین و تیتراسیون لازم است. بنابراین ترجیحا باید توسط شخص با تجربه‌ای انجام شود.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: بیوگاز به‌ عنوان یک گزینه انرژی: یک گزارش
فصل دوم: منابع زیست توده برای تولید بیوگاز
فصل سوم: تجزیه و تحلیل و ویژگی‌های مواد اولیه بیوگاز
فصل چهارم: ذخیره‌سازی و پیش‌فرآورش مواد اولیه برای تولید بیوگاز
فصل پنجم: علوم پایه و مهندسی فرآیند هضم بی‌هوازی برای تولید بیوگاز
فصل ششم: بهینه‌سازی راندمان‌های هضم بی‌هوازی با نوع خوراک
فصل هفتم: هضم بی‌هوازی به‌عنوان یک فناوری کلیدی برای ارزش‌گذاری زیست توده: مشارکت برای موازنه انرژی زنجیره سوخت زیستی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای بیوگاز (دانش، تولید و کاربردها)
نویسنده، ،
مترجملیلا یوسفی
ناشر چاپینشر عطران
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۰۴
زبانفارسی
شابک978-622-6201-11-7
موضوع کتابکتاب‌های شیمی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمای بیوگاز (دانش، تولید و کاربردها)

Javad Mousavy
۱۴۰۰/۲/۳۱
عالی
علاقه مندان به صنعتِ آینده حتما مطالعه کنن به خصوص رشته‌های مرتبط مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی
رحیم الدین نظری
۱۳۹۸/۴/۱۹
لعنت بر این سایت با این همه پیچیده گی هاش
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای بیوگاز (دانش، تولید و کاربردها)

برای دریافت کتاب راهنمای بیوگاز (دانش، تولید و کاربردها) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.