معرفی و دانلود PDF کتاب رباعیات مهستی گنجوی

عکس جلد کتاب رباعیات مهستی گنجوی
قیمت:
۶۵۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب رباعیات مهستی گنجوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رباعیات مهستی گنجوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رباعیات مهستی گنجوی

کتاب رباعیات مهستی گنجوی حاوی مجموعه اشعاری منحصر به فرد است که در قالب رباعی سروده شده‌‌‌اند. خیلی از صاحب نظران پس از خیام، این شاعر را بهترین رباعی‌سرای پارسی زبان سده‌ی پنجم و ششم هجری قمری می‌دانند.

درباره کتاب رباعیات مهستی گنجوی:

از این شاعر مطرح به عنوان بنیان‌گذار مکتب شهر آشوب در قالب رباعی یاد می‌کنند. مکتب شهر آشوب به اشعاری می‌گویند که درباره‌ی صاحبان کسب و کار و در توصیف شغل آنان سروده می‌شود. چنین اشعاری از نظر جامعه‌شناسی و نیز در برداشتن لغات و اصطلاحات فنی و نام ابزارهای کار در حرفه‌ها و صنایع رایج در دوره‌های مختلف زندگی بشر اهمیت بسیار دارد. اصناف گوناگون اعم از صنعتگران، فروشندگان کالاهای مختلف و دیگر طبقات اجتماعی در شهرآشوب‌ها، زیبا رویانی فتنه‌گر هستند و شهر آشوب سرایان، عشق و محبت به این اصناف را چاشنی شعر خود می‌کنند تا توصیف پیشه‌وران و صنعت و ابزارهای کارشان برای شما ملال‌آور نباشد.

مهستی گنجوی همچون خیلی از شاعران پارسی زبان دیگر، در هاله‌ای از تاریکی، از طریق اشعارش به حیات جاویدان خود ادامه می‌دهد و از زندگی او اطلاعات زیادی در دست نیست. همچنین زمان دقیق و مشخصی از ولادت و مرگ مهستی ارائه نشده است و تنها محققان، ولادت وی را 490 و مرگش را 577 هجری قمری ذکر کرده‌اند.

کتاب رباعیات مهستی گنجوی مناسب چه کسانی است؟

اگر به شعر و به ویژه رباعیات علاقه‌مند هستید، این کتاب برای شماست.

در بخشی از کتاب رباعیات مهستی گنجوی می‌خوانیم:

هرلحظه غمی به مستمندی رسدت
تیری به جفا به دردمندی رسدت
در کشتن عاشقان از این بیش مکوش
زنهار مبادا که گزندی رسدت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رباعیات مهستی گنجوی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آریا گهر
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۹۵
زبانفارسی
شابک978-600-7632-33-8
موضوع کتابکتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۵۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رباعیات مهستی گنجوی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب رباعیات مهستی گنجوی

برای دریافت کتاب رباعیات مهستی گنجوی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.