معرفی و دانلود PDF کتاب ارزیابی استرس شغلی (OSI - R)

عکس جلد کتاب ارزیابی استرس شغلی (OSI - R)
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ارزیابی استرس شغلی (OSI - R) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ارزیابی استرس شغلی (OSI - R) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ارزیابی استرس شغلی (OSI - R)

کتاب ارزیابی استرس شغلی (OSI - R)، دربردارنده‌ی انواع پرسشنامه‌، کلید پرسش‌ها، شیوه‌ی نمره‌گذاری و توضیحاتی کاربردی و نوین است که به شما کمک خواهد کرد تا میزان استرس‌تان را در شغل و محل فعالیت خود بسنجید.

این کتاب، پرسش‌نامه تجدید نظر شده استرس شغلی در سال 1998 را دربردارد که توسط «اسیپو» تکمیل شده است. هدف از طراحی این آزمون بیشتر به ‌منظور استفاده در پژوهش‌ها بوده و کمتر در موقعیت‌های بالینی از آن استفاده می‌شود.

کتاب ارزیابی استرس شغلی (The Relationship Of Occupational Stress) میزان سازگاری شغلی را به‌ وسیله سه پرسش‌نامه‌ی متفاوت و جداگانه می‌سنجد. این ابعاد عبارت‌اند از: پرسش‌نامه فشار شخصی، پرسش‌نامه نقش‌های شغلی و پرسش‌نامه منابع شخصی. هر کدام از این ابعاد دارای زیر مقیاس‌های جداگانه‌ و متفاوتی نیز هستند. با توجه به هدف پژوهش می‌توان از پرسش‌نامه‌های مقیاس تجدیدنظر شده استرس شغلی به ‌طور مجزا یا با هم استفاده کرد.

دانشمندان علوم رفتاری و خصوصاً روانشناسان سال‌هاست که به شیوه‌های مختلف و متنوع در زمینه سنجش و اندازه‌گیری فرآیندهای ذهنی و رفتار انسان تلاش می‌کنند که نتیجه این زحمات، تولید انواع آزمون‌های روانشناختی است.

گسترش روزافزون آزمون‌ها و کاربرد‌های مختلف و فراوان آن‌ باعث شده تا روانشناسان تمایل بیشتری نسبت به تهیه و اجرای آزمون‌ها داشته و از آنجا که آزمون‌ها هنگامی مورد اعتماد یا معتبر هستند که فرایند علمی تهیه و استانداردسازی را به شکل صحیحی طی کرده باشند، بنابراین رشته روانسنجی در دانشگاه‌ها برای آماده‌ کردن آزمون‌ها به لحاظ تئوری و عملی به وجود آمده و از نظر تخصصی این امر به مراکز صلاحیت‌دار سپرده شده است.

امروزه آزمون‌ها به شکل وسیعی در مراکز مشاوره، مدارس، درمانگاه‌های اعصاب و روان و حتی در سازمان‌ها به منظور جذب و استخدام کارکنان کارآمدتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته و روزبه‌روز این کاربردها توسعه و تعمیق بیشتری می‌یابد.

روش استفاده از کتاب ارزیابی استرس شغلی (OSI - R):

این کتاب با ارائه توضیحات روان، پرسشنامه‌ها، جداول نمره‌گذاری و ویژگی‌های روان‌سنجی روش‌های مفید و علمی را برای ارزیابی استرس و اضطراب در مشاغل به کار برده و بر اساس جمع نمرات به دست آمده از این پرسشنامه‌ها میزان استرس شما را در محل کار سنجیده و به طور کل اقدامی موثر در کاهش فشارهای روانی و استرس در مشاغل خواهد بود.

برای استفاده از این مجموعه نیاز است تا کاغذ یادداشتی در کنار خود داشته باشید تا پاسخ پرسش‌ها، نمرات و تفسیر نتایج را برای خود یادداشت کنید. این مجموعه مشتمل بر چند بخش است، که در ابتدای هر بخش در مقدمه، توضیحات قابل فهم و ساده‌ای برای پاسخ به پرسش‌ها و چگونگی نمره‌گذاری ارائه شده است. در پایان مجموعه با توجه به تفاسیر نتایج، میزان اضطراب شما مشخص خواهد شد. رو‌به‌رو شدن با این نتایج و مشخص شدن میزان استرس در شغل، اقدامی موثر در کنترل و کاهش آن است.

کتاب ارزیابی استرس شغلی (OSI - R) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای افرادی که در مشاغل خود با استرس و تنش‌های عصبی رو‌به‌رو هستند، مناسب است و به شناخت، کنترل و رهایی از استرس و تنش‌‌های فرد در شغل خود کمک فراوانی می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
روش نمره‌گذاری
زیرمقیاس‌های آزمون
ویژگی‌های روان‌سنجی
پرسشنامه
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ارزیابی استرس شغلی (OSI - R)
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۴
زبانفارسی
شابک978-600-7849-04-0
موضوع کتابکتاب‌های تست روانشناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ارزیابی استرس شغلی (OSI - R)

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب ارزیابی استرس شغلی (OSI - R)

برای دریافت کتاب ارزیابی استرس شغلی (OSI - R) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.