معرفی و دانلود رمان شهربانو: عروس ایرانی پیامبر (ص)

عکس جلد رمان شهربانو: عروس ایرانی پیامبر (ص)
قیمت:
32000 تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی رمان شهربانو: عروس ایرانی پیامبر (ص) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی رمان شهربانو: عروس ایرانی پیامبر (ص) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی رمان شهربانو: عروس ایرانی پیامبر (ص)

کتاب حاضر اثر ارزشمند نویسنده‌ی معاصر، استاد علی‌اصغر رحیم‌زاده صفوی، می‌باشد که از جانب ایشان به‌نام "داستان شهربانو" معرّف حضور عام گشته است.

آن‌چه در مورد این کتاب لازم دانستم مطرح شود اول منابع بسیار معتبر آن می‌باشد که از حیث تاریخی ارزش کتاب را بالا برده و بعد از آن قلم فصیح و سلیس نویسنده، که با داستان‌سرایی به این قسمت از تاریخ روح و حلاوت خاصی بخشیده است.

وقایع این رمان تاریخی مربوط به اواخر دوره ساسانی و اوایل فتوحات اعراب است. نویسنده در این رمان، سرگذشت دو شاهزاده خانم ایرانی را به تصویر کشیده است. "آذرمیدخت" که طی یک دوره‌ی کوتاه بر ایران فرمانروایی کرد و دیگری "شهربانو" دختر یزدگرد سوم، که به اسارت اعراب درآمد و بنا به روایت‌های متعدد و معتبر تاریخی، امام حسین(ع) او را به همسری خود برگزید.

شهربانو در تاریخ اسلام به اسامى «شاه‏زنان»، «شاه‏‌جهان»، «شهربانویه»، «جهان‌‏بانویه»، «فاطمه»، «مریم»، «سلامه سندیه» و «غزاله» خوانده شده است. وی در سال 38 هـ.ق. از همسر خود حسین‏‌بن‌على(ع)، پسرى آورد به نام على که شیعیان او را با القاب «زین‏‌العابدین» و «سیدالساجدین» مى‏‌خوانند و کل ائمه‌معصومین(ع) از صلب ایشان‌اند.

داستان زندگی شهربانو، همسر امام حسین(ع) که در این کتاب در ۴ بخش به آن پرداخته شده است، از ویژگی‌های زیر برخوردار است:

۱ـ یک رمان تاریخی است که با نثری شیرین و دلنشین به رشتهﻯ تحریر درآمده و نویسنده تلاش کرده است تا واژهﻫﺎی ناب فارسی رایج در عصر ساسانی را به‌ کار گیرد ولی در عین حال معنای رایج کنونی آن را نیز در پانویسﻫﺎ بیاورد.

۲ـ در نگارش این کتاب از منابع معتبر زیر استفاده شده است. الف) اسناد جغرافیایی: استخری، ابن خرداد به، مسعودی، یاقوت حموی، ابن بطوطه، سفر نامهﻯ ناصرخسرو علوی، استاد Lestrange در کتاب اراضی خلافت شرقی. ب) اسناد تاریخی: طبری، ابن اثیر، مسعودی، نولدکه، فتوح البلدان بلاذری، شاهنامه فردوسی، مجموعه متون پهلوی، آثار الباقیه تألیف بیرونی، کتاب Bas Empire از  Saint martin، تاریخ صنایع ایران تألیف  A.Gayet، تجارت و بحر پیمایی قدما در اقیانوس هند تألیف V.william، امپراتوری بیزانس تألیف  Frost.

۳ـ مهم‌ترین جنبهﻯ داستان، همانا شرح ظلم و فساد حاکم بر دربار ساسانی است که یکی از عوامل مهم پیروزی اعراب مسلمان بر نیروهای یزدگرد سوم و گرایش اکثر مردم ایران به دین اسلام بوده است که در این کتاب به دقت و ظرافت تصویر کشیده شده است.

فهرست مطالب کتاب

دنباله‏ ی سخن
بنده آستان سپاد آخشیج
عمرو و قباد
انجمن مردمی
سرانجام کار
دیوان انجمن
مروا و مرغوا
فتوحات اعراب
داستان جنگل‏ها
جنبش ایرانیان
در لشکرگاه ایران
جاسوس ایران
درفش کاویان
بخت واژگون
سرگذشت شهربانو
بخش سوم
 سرگذشت شهربانو
تالار گلستان
تباهی ایران
رازهای نهانی
طلسم هفت بند
سحر بابل و شاه حیره
تاجگذاری یزدگرد
آیین تاجگذاری
جرگه‏ ی نابکاران
شهربانو
نخستین نامه‏ ی سفیر هند به مهاراجه‏ ی دکن
جنگ به‏دینان با نودینان
خانه‏ ی زندیقان
دین‏داری عماد
دومین نامه‏ ی سفیر هند به پادشاه خود
سومین نامه‏ ی سفیر هند به پادشاه خود
نادیده عاشق می‏شود
مقدمات جنگ
چهارمین نامه‏ ی سفیر هندوستان به پادشاه خود
دو شاهزاده‏ ی دلداده
پنجمین نامه‏ ی سفیر هندوستان به پادشاه خود
ششمین نامه ‏ی سفیر هند به پادشاه خود
نامه‏ ی رستم سپهبد ایران
جنگ قادسیه
در دربار
هفتمین نامه‏ ی سفیر هندوستان به پادشاه خود
آخرین تصمیم
هشتمین نامه‏ ی سفیر هند به پادشاه خود
شاعر عرب
احوال منذرشاه
نهمین نامه سفیر هند به پادشاه خود
صلح دوم با اعراب
عروس پیامبر(ص)
بخش چهارم
عروس پیامبر
دهمین نامه ‏ی سفیر هند به پادشاه خود
یازدهمین نامه‏ ی سفیر هند به پادشاه خود
پس از سال‏های دراز
در خانه‏ ی والی ولایت ری
منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابرمان شهربانو: عروس ایرانی پیامبر (ص)
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پر
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات464
زبانفارسی
شابک978-600-8137-11-5
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
32000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات رمان شهربانو: عروس ایرانی پیامبر (ص)

نیمروز .
۱۳۹۷/۶/۳۱
سلام
از نویسنده درخواست دارم که منبعی رو که با استناد به اون وجود شهربانو رو تایید میکنه در اینجا معرفی کنه. خیلی دلم می‌خواد قبل از این که داخل کتاب غرق بشم و باورش کنم در این مورد بدونم. لطفا بد برداشت نکنید خیلی هم منظورم خیره. جناب رحیم زاده اگر کتاب یا کتاب‌هایی هم میشناسید که در مورد مداین و
ساختارش توضیح بده و تاریخش رو بگه خیلی خیلی زیاد سپاسگذار تون میشم و دعای خیرتون می‌کنم. الهی که نویسنده بمونی برادر
mehrnoush lotfi
۱۳۹۹/۲/۱۱
بهتره اول یه کم اطلاعات تاریخیتون رو بالا ببرین بعد این اراجیف رو قبول کنیت، همچین روایتی کاملا ضعیفه، و ضمنا بد نیست به این فکر کنید که چه بلاهایی بر سر زنان و دختران ایرانی در زمان حمله وحشیانه مسلمان‌ها اومد، ذاتا چرا باید یه دختر اسیر و در بازار برده فروشی فروخته بشه؟ اینا برا شما سوال برانگیز نیس؟؟؟
پرویز کاظمی
۱۳۹۶/۲/۳۰
خیلی خوب بود، احساس غرور کردم از مناسبات وروش زندگی ایرانیان. آن زمان، با وجود اختلاف طبقاتی آن دوران باز هم از تمام تمدنهای هم عصرش بالاتر. بودند افسوس که همیشه یک عده افراد پست و خیانتکار باعث بدبختی ملتهای خود میشوند، توصیه میکنم مطالعه کنید جالب است.
محترم کیخایی
۱۳۹۹/۱/۳۰
باتوجه به اسمش انتظار داشتم بیشتر راجع به عروس پیامبر باشه، اما بیشتر کتاب راجع به سلسله ساسانی بود و فقط فصل آخرش مقصوداصلی داستان بود. نثر کتاب هم بسیار سنگین بود، درکل سنگینی نثر و حاشیه‌های داستان آدمو از خوندنش خسته میکنه،
آشوب b
۱۳۹۸/۱/۸
کتاب خیلی خوب و جالبیه پیشنهاد میکنم حتما بخونید.
اوایل کتاب یه کم خسته کننده هست چون بیشتر به معرفی مکانها و اشخاص میپردازه اما بعدش خیلی جذاب میشه چون تاریخ ایران رو بدون تحریف روایت میکنه.
با تشکر از نویسنده محترم کتاب و روحشون شاد
pouria homaei
۱۴۰۱/۷/۱۲
رمان جالبی درباره تاریخ ساسانیان هست ولی یه کم نثر و داستان کند پیش میره ولی داستان جالبی داره مخصوصا جاهایی در کتاب هست که میشه افول حکومت ساسانی رو ازش فهمید که از درون از هم پاشید تا حمله مسلمانان دوره خلفا؛
لیلی حافظیان
۱۴۰۰/۳/۲۷
کتاب بیش از آنکه به عنوانش یعنی شهربانو بپردازد، درگیر توصیف جنگ‌ها و جزئیات نبردهاست. در زمان خودش بد نبود. میتوانست بهترباشد. یا رمان یا کتاب تاریخی باید میشد. ملقمه هردوتا خاصیت هردو را از بین برده.
علی محمدی
۱۳۹۷/۱۱/۷
مردم ایران به زور شمشیر اسلام آوردن چیزی که اسلام گرایان فعلی سعی دارن جور دیگری بیان ش کنن و به نظرم کتاب وقتی تاریخ را تحریف میکنه ارزش خوندن نداره حالا هرچقدر از نظر ادبی قوی باشه
arash shakiba
۱۳۹۶/۴/۳۱
...
سلام
واقعا از همه عوامل کتابراه برا تهیه این کتاب تشکر میکنم.
ما شا... نثری روان و جذاب داره.
ان شا... شما هم با مطالعه این کتاب تاریخی، اطلاعاتتون در زمینه برهه ذکر شده در کتاب بالا بره.
ali karami
۱۳۹۹/۴/۳۰
بنظر من اگر کتاب دو قرن سکوت رو بخونید. میفهمید که این اعراب چه بلایی به سر ما ایرانی‌ها آوردن و درضمن شهر بانو هم عروس پیامبر نبوده بلکه کنیز و برده حضرت بوده
حمید شا
۱۳۹۶/۸/۷
درود. دوستان من سالها قبل این کتاب رو مطالعه کرده ام. کتاب تاریخی فوق العاده‌ای است. و باعث شد به {ایرانی و مسلمان }بودنم افتخار کنم. سپاس.
Zahra Gheidarpor
۱۳۹۷/۹/۱۲
باسلام سبک نوشتاری سنگینه به همین خاطر کامل نخوندم کاش روانترنوشته میشدخیلی دوست داشتم داستان کامل این واقعه تاریخی روبخونم
باران بهاری
۱۳۹۶/۷/۱۱
سلام و عرض ادب خدمت شما. کتاب جالبی بود من فعلا نصف بیشترش را خوندم فقط یه ذره متن کتاب سخته که باید با دقت خونده بشه
فرشته پالاش
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
یکم زبان کتاب برای من ثقیل بود بخاطر همین نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم و ادامش بدم بعد حس کردم مطالبش انسجام نداره!
عاطی ف
۱۳۹۷/۱۰/۲۶
سلام تورو خدا کتابهای تاریخی هم رایگان بزارید بخونیم
مشاهده همه نظرات 35

راهنمای مطالعه رمان شهربانو: عروس ایرانی پیامبر (ص)

برای دریافت رمان شهربانو: عروس ایرانی پیامبر (ص) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.