معرفی و دانلود کتاب پیشگیری از جرایم ملکی در حقوق ایران

عکس جلد کتاب پیشگیری از جرایم ملکی در حقوق ایران
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پیشگیری از جرایم ملکی در حقوق ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پیشگیری از جرایم ملکی در حقوق ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پیشگیری از جرایم ملکی در حقوق ایران

کتاب پیشگیری از جرایم ملکی در حقوق ایران نوشته‌ی سینا نجفی به سیاست‌های جزایی پیشگیری کیفری در راستای جلوگیری از ارتکاب جرایم ملکی می‌پردازد.

جرایم علیه املاک و اراضی از جمله جرایم علیه اموال و مالکیت می‌باشند. جرایمی که بر علیه املاک و اراضی انجام می‌شود عبارت‌اند از: تصاحب غیرقانونی، تصرف عدوانی، تخریب اراضی و نقل و انتقال املاک و اراضی بصورت غیر قانونی است. این جرایم هم به دلیل مسیر تاریخی و مقررات و هم از لحاظ ماهیت و دلایل اثباتی دارای پیچ و خم‌های زیادی می‌باشد.

متصرف عدوانی شخصی است که پول یا مالی از فردی دیگر بدون رضایت او به چنگ می‌گیرد و خودش به طور غیرقانونی مالک آن می‌شود. تصرف عدوانی اراضی ملی از خصوصیاتی برخورددار است که این ویژگی‌ها آن را از سایر جرایم جدا می‌کند. اولین ویژگی آن این است که می‌تواند یک جرم اقتصادی محسوب شود و ویژگی دیگرش این است که می‌توان آن را به عنوان یک جرم زیست محیطی مطرح نمود.

در حال حاضر جرم‌های اقتصادی حساسیت زیادی را در بسیاری از کشورها به وجود آورده است. مجرمان اقتصادی به دلیل بالا رفتن ارزش زمین در ایران دست به تصاحب غیرقانونی و تخریب زمین‌های ملی و عمومی می‌زنند و از این طریق به ثروت زیادی دست پیدا می‌کنند. همانگونه که گفته شد، ویژگی مهم دیگر این جرم، زیست محیطی بودن آن می‌باشد، به دلیل اینکه اراضی ملی شامل مراتع و زمین‌های جنگلی می‌شود، تجاوز به این اراضی اثرات مخربی روی محیط زیست می‌گذارد. به همین دلیل می‌توان گفت که تعرض به زمین‌های محیط ریست جرم محسوب می‌شود.

در بخشی از کتاب پیشگیری از جرایم ملکی در حقوق ایران می‌خوانیم:

ملی شدن اراضی منجر به ابطال سند مالکیت خصوصی و ثبت سند به نام دولت می‌شود. اثبات مالکیت دولت نسبت به اموال عمومی و برخوردار شدن از حمایت قانون، موکول به صادر شدن سند مالکیت مطابق قانون ثبت اسناد و املاک به نام دولت، به عنوان نماینده عموم می‌باشد. ماده 22 قانون مذکور نیز عنوان می‌کند کسی که ملک در دفتر املاک به اسم او ثبت شده باشد مالک شناخته می‌شود. ثبت شدن ملک و صدور سند مالکیت به نام دولت منجر به پیشگیری و کاهش نرخ بزهکاری نسبت به اراضی ملی و عمومی می‌شود.

ثبت اراضی ملی و عمومی و ابطال یا اصلاح اسناد، مالکیت خصوصی و صدور سند به نام دولت در مقررات راجع به ملی شدن جنگل‌ها و مراتع و حفاظت، حمایت و بهره برداری از آن‌ها، پیش بینی شده است. ماده 13 آیین نامه اجرایی قانون ملی شدن جنگل‌ها و مراتع، مراحل و تشریفات تنظیم سند منابع ملی به نام دولت، بر اساس گواهی صادره از سوی ادارات منابع طبیعی را بیان می‌کند و ادارات ثبت را مکلف می‌نماید که حسب گواهی صادره مذکور اقدام به اصلاح و صدور سند مالکیت به نام دولت کند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول: کلیات
فصل دوم:راهکارهای جزایی پیشگیری از جرایم ملکی در نظام کیفری ایران
فصل سوم: سیاست‌های جزایی پیشگیری کیفری در راستای جلوگیری از ارتکاب جرایم ملکی
جمع بندی و نتیجه گیری کلی مولف
منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پیشگیری از جرایم ملکی در حقوق ایران
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات قانون یار
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۵۸
زبانفارسی
شابک978-622-229-033-7
موضوع کتابکتاب‌های حقوق عمومی و خصوصی
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب پیشگیری از جرایم ملکی در حقوق ایران

برای دریافت کتاب پیشگیری از جرایم ملکی در حقوق ایران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.