معرفی و دانلود PDF کتاب پیشگیری و درمان چاقی

عکس جلد کتاب پیشگیری و درمان چاقی
قیمت:
69000 تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب پیشگیری و درمان چاقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پیشگیری و درمان چاقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پیشگیری و درمان چاقی

کتاب پیشگیری و درمان چاقی نوشتۀ فرهاد رحمانی‌نیا و زهرا حجتی، به بررسی معضل چاقی در جهان می‌پردازد و راهکارهای سودمندی را برای جلوگیری از آن و همین طور درمان چاقی ارائه می‌دهد.

می‌توان به جرأت گفت که امروزه در بسیاری از نقاط دنیا چاقی به عنوان عاملی مضر برای سلامتی شناخته شده است و اکثر مردم از این مسئله به طور کلی آگاه هستند.

معیارهای زیبایی نیز تغییرات عمده‌ای کرده است و در کمتر کشوری چاقی عامل زیبایی محسوب می‌شود و برعکس لاغر بودن یکی از مشخصه‌های زیبایی در نظر گرفته می‌شود. به همین دلایل، اکثر افراد میل به کنترل وزن و کاهش وزن اضافی خود دارند.

فصل اول این کتاب به اهمیت کنترل وزن پرداخته شده و علل تغییر در الگوی وزن مناسب در سالیان گذشته را برسی می‌کند. فصل دوم به مبحث فیزیولوژی و پاتوفیزیولوژی چاقی می‌پردازد. در فصل‌های چهارم و پنجم دلایل و پیامدهای چاقی مورد بررسی قرار می‌گیرد. علم کافی در مورد این گونه مسائل رابطۀ بین چاقی با بیماری‌های بسیاری را مشخص می‌کند.

در فصل پنجم به موضوع پراهمیت شیوه‌های ارزیابی و تشخیص چاقی پرداخته شده است. فصل ششم راه‌های پشگیری و درمان چاقی را به شما می‌گوید و فصل هفتم به آثار فعالیت بدنی و ورزش بر چاقی اختصاص دارد. فصل هشتم و پایانی نیز قدم به قدم مراحل کنترل وزن و درمان چاقی را شرح می‌دهد و شما را راهنمایی می‌کند.

در بخشی از کتاب پیشگیری و درمان چاقی می‌خوانیم:

مردم در سراسر دنیا، حتی نوزادان، طعم شیرین را دوست دارند و از طعم تلخ اجتناب می‌ورزند؛ اما غذایی که کودکان می‌خورند تحت تأثیر وضعیت فرهنگی و اقتصادی خانواده‌شان قرار دارد. وقتی غذایی بیشتر در دسترس آن‌هاست، بیشتر به آن وابسته می‌شوند. البته نقش تبلیغات تلویزیونی را در شناساندن بعضی از خوراکی‌ها نمی‌توان نادیده انگاشت. وقتی فردی در یک آگهی می‌بیند که چگونه افراد جذب یک ماده خوراکی می‌شوند، به مرور آن را امتحان می‌کند و به آن علاقه‌مند می‌شود.

نکته دیگر اینکه، تفاوت‌های ملی و قومی در وضعیت تغذیه‌ای کشورهای مختلف دنیا نقش ایفا می‌کند؛ به طوری که مردم دانمارک 60% بیشتر از آمریکایی‌ها چربی حیوانی مصرف می‌کنند و آمریکایی‌ها نیز خود دو برابر بیشتر از ژاپنی‌ها به مصرف این ماده می‌پردازند؛ این در حالی است که ایتالیایی‌ها 40% بیشتر از آمریکایی‌ها سبزیجات استفاده می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول: اهمیت کنترل وزن
فصل دوم: فیزیولوژی و پاتوفیزیولوژی چاقی
فصل سوم: علل چاقی
فصل چهارم: پیامدهای چاقی
فصل پنجم: ارزیابی و تشخیص چاقی
فصل ششم: پیشگیری و درمان
فصل هفتم: آثار ورزش و فعالیت بدنی بر چاقی
فصل هشتم: برنامه کنترل وزن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پیشگیری و درمان چاقی
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات166
زبانفارسی
شابک978-600-5751-84-0
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی، کتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام
قیمت نسخه الکترونیک
69000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پیشگیری و درمان چاقی

سارا فیروزبخت
۱۴۰۰/۶/۲۷
کتاب جالبی هست و به نکات جدید اشاره میکنه
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب پیشگیری و درمان چاقی

برای دریافت کتاب پیشگیری و درمان چاقی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.