معرفی و دانلود کتاب مجموعه قوانین شهرداری‌ها

عکس جلد کتاب مجموعه قوانین شهرداری‌ها
قیمت:
۲۵۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه قوانین شهرداری‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه قوانین شهرداری‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مجموعه قوانین شهرداری‌ها

کتاب مجموعه قوانین شهرداری‌ها، تالیف سعید استادزاده، برای افرادی است که نیازمند دریافت اطلاعات مربوط به قوانین شهرداری هستند.

شهرداری ناحیه‌ای است که در آن، یک انجمن مربوط به شهر، دارای صلاحیت اعمال قدرت سیاسی بوده و خدمات دولتی محلی را مانند فاضلاب، پیش‌‌‌گیری از جرم و جنایت و خدمات آتش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نشانی به عموم ارائه می‌دهد.

در حقیقت، در تعریف شهرداری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان آن را سازمانی غیردولتی و غیرانتفاعی و مردمی دانست که اداره و مسئولیت و مدیریت امور شهری را با مجوز دولت و با امکانات مردمی به دست آورده تا به منظور ایجاد و اداره کردن تأسیسات عمومی و وضع و اجرای نظامات شهری و تأمین نیازمندی‌های مشترک محلی فعالیت کند و هزینه خدماتی را که به آن واگذار گردیده با اسلوبی منطقی و عادلانه بین سکنه شهر و استفاده کنندگان از خدمات تقسیم نماید.

اما چه زمانی شهرداری تشکیل می‌شود را در کتاب مجموعه قوانین شهرداری‌ها می‌خوانیم. در هر نقطه‌ای که از نظر موقعیت و اهمیت تشکیل شهرداری ضرورت داشته باشد ولو جمعیت آن به پنج هزار نفر بالغ نشود وزارت‌ کشور می‌تواند در آن محل دستور تشکیل انجمن و شهرداری بدهد و چنانچه پس از تشکیل شهرداری در نقاط مزبور ضمن عمل معلوم شود عوارض‌ وصولی تکافوی هزینه شهرداری را نمی‌نماید و با در نظر گرفتن وضع اقتصادی و مالی محل برای اداره امور شهرداری درآمد جدیدی نمی‌توان تهیه‌ نمود وزارت کشور مجاز است شهرداری این قبیل نقاط را منحل نماید.

در نقاطی که فقط در بعضی از فصول برقراری شهرداری لازم باشد برای فصل مزبور و همچنین برای چند محل که به یکدیگر نزدیک و‌ جمعاً اقتضای تشکیل شهرداری داشته باشد می‌توان یک شهرداری تأسیس کرد.

حدود حوزه هر شهرداری به وسیله شهرداری با تصویب انجمن شهر تعیین می‌شود و پس از موافقت شورای شهرستان و تصویب وزارت کشور قابل اجرا است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مجموعه قوانین شهرداری‌ها
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پندار قلم
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۸
زبانفارسی
شابک978-600-97383-4-2
موضوع کتابکتاب‌های حقوق عمومی و خصوصی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مجموعه قوانین شهرداری‌ها

اتاب تاجی
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
مزخرف بود. من کل قوانین شهرداری اعم از قوانین کاربری اراضی و املاک رو میخواستم. اسمش رو گول زننده و کلی میگذارید که مخاطب فکر کن کل قوانین.
محمد علی جانی پور
۱۴۰۰/۲/۱۰
تشکر بابت حذف جزییات غیر مفید و از اینکه کلیات و مباحث مهم آورده شده ممنونم.
مهدی جعفری
۱۳۹۷/۷/۲۹
برای بنده که در املاک مبتدی هستم واقعا تاثیر گذار است.
علی بهرامی
۱۴۰۰/۴/۱۷
کتاب در خور توجه نیست
عبدالرحمن شریفی
۱۴۰۰/۳/۲
اگر اجازه داده میشد بهتر بود
سعیده هنر
۱۴۰۰/۲/۱۴
به روز نیست باید کتاب بروز شود
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب مجموعه قوانین شهرداری‌ها

برای دریافت کتاب مجموعه قوانین شهرداری‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.