معرفی و دانلود PDF کتاب مفاهیم بنیادی مکانیک ورزش

عکس جلد کتاب مفاهیم بنیادی مکانیک ورزش
قیمت:
۳۹۰۰۰ تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مفاهیم بنیادی مکانیک ورزش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مفاهیم بنیادی مکانیک ورزش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مفاهیم بنیادی مکانیک ورزش

کتاب مفاهیم بنیادی مکانیک ورزش نوشته‌ی امیر سرشین، سردار محمدی و رضا رستمی، به جنبه‌های فیزیلوژیکی ورزش می‌پردازد و تأثیر ورزش در نحوه‌ی عملکرد اندام‌های حرکتی بدن را بررسی می‌کند.

درباره‌ی کتاب مفاهیم بنیادی مکانیک ورزش:

در عصر حاضر، شاهد شکوفایی روزافزون جنبه‌های علمی و پژوهشی تربیت بدنی و ورزش هستیم به گونه‌ای که اعتبار و اثربخشی این پدیده جهانی بیش از گذشته در حال افزایش است. اما آنچه که می‌تواند اثربخشی و کارایی این رشته را در جامعه مشخص‌تر نماید، رکن نیروی انسانی یا نیروهای متخصص و توانا است.

انسان از قرن‌های گذشته از دانش‌های گوناگون جهت درک، شناخت و شرح رخدادهای طبیعی استفاده کرده است. اما در سالیان اخیر شاهد به وجود آمدن علوم چند منظوره بوده‌ایم. بیومکانیک یکی از علوم چندمنظوره است که به انسان کمک می‌کند تا چگونگی حرکت موجودات زنده را از طریق پرداختن به اصول فیزیکی و زیست‌شناختی درک کند. به همین دلیل آشنایی با مقدمات این علم، راه‌حلی است برای درک حرکات پایه یا پیچیده‌ای که در فعالیت‌های ورزشی نیز دیده می‌شود و هدف از آن بهتر شدن کیفیت حرکت‌ها و توانا کردن فرد در اجرای تکنیک‌ها است.

بیومکانیک یکی از زیرمجموعه‌های دانش بشری محسوب می‌شود که به آدمی در درک و شناخت قانون‌های فیزیکی که بر عملکرد جسمانی موجودات زنده حاکم هستند، کمک می‌کند. به عبارت دیگر، بیومکانیک علمی است که رابطه‌ی میان حیات و اصول و قوانین فیزیکی حاکم بر اجسام را در دو موقعیت ایستا و پویا در موجودات زنده مورد بررسی قرار می‌دهد.

کتاب مفاهیم بنیادی مکانیک ورزش (Fundamental concepts of sport mechanics) برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌ی تربیت بدنی بسیار سودمند و مفید خواهد بود.

در بخشی از کتاب مفاهیم بنیادی مکانیک ورزش می‌خوانیم:

جهت صفحه یک جسم (مانند دیسک) با جریان هوا را زاویه حمله گویند. بهترین زاویه حمله که نسبت نیروی بالابرنده بر کشش به حداکثر خود می‌رسد 10 درجه است. هنگامی که زاویه حمله 90 یا صفر درجه باشد، نیروی کشش حداکثر و هنگامی که زاویه حمله 27 الی 28 درجه باشد، نیروی بالابرنده حداکثر خواهد بود.

استفاده از گلگیرها و بال‌های مخصوص بر روی اتومبیل‌های مسابقه برای این است که در موقع دور زدن اتومبیل در پیچ‌ها، اصطکاک بین تایر و سطح پیست مسابقه زیاد گردد، که با این عمل نیروی بالابرنده هوا به جای عمل کردن در جهت بالا به طرف پایین عمل می‌کند و منجر به افزایش اصطکاک بین تایر اتومبیل و پیست مسابقه می‌شود.

باید توجه داشت که بال‌های هواپیما سبب می‌شوند که نیروی بالابرنده به طرف بالا عمل کرده (برخلاف اتومبیل مسابقه) و باعث بلند شدن هواپیما از روی زمین می‌گردد. نیروی بالابرنده همیشه به سمت بالا نیست و در برخی موارد این نیرو جسم را به سمت پایین هدایت می‌کند چرا که جهت نیرو رو به پایین است. بنابراین بهتر است از نیروی بالابرنده تحت عنوان نیروی قائم نام ببریم.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: مقدمات بیومکانیک
فصل دوم: سیستم و فرنس در تجزیه و تحلیل حرکت بدن انسان
فصل سوم: کمیّت‌ها و بردارها
فصل چهارم: توصیف حرکت خطی
فصل پنجم: توصیف حرکت زاویه‌ای
فصل ششم: جنبش‌شناسی خطی
فصل هفتم: جنبش‌شناسی زاویه‌ای
فصل هشتم: مکانیک جسم سیّال
فصل نهم: تجزیه و تحلیل راه رفتن
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مفاهیم بنیادی مکانیک ورزش
نویسنده، ،
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۰۵
زبانفارسی
شابک978-600-91026-4-8
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۹۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مفاهیم بنیادی مکانیک ورزش

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب مفاهیم بنیادی مکانیک ورزش

برای دریافت کتاب مفاهیم بنیادی مکانیک ورزش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.