معرفی و دانلود کتاب انتقام پدرانه

عکس جلد کتاب انتقام پدرانه
قیمت:
18000 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب انتقام پدرانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب انتقام پدرانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انتقام پدرانه

سید یعسوب حسینی در کتاب انتقام پدرانه، داستان خانواده‌ای را در سه اپیزود روایت می‌کند. پدر خانواده مجبور می‌شود از روستا به تهران کوچ کند تا زندگی جدیدشان در شهر را بر پایه‌ی هدفی والا، یعنی تحصیل فرزندانش، بنا کند. اما متأسفانه آن‌ها نه تنها به هدف خود دست نمی‌یابند، بلکه پدر و بنیان خانواده‌شان به سوی پرتگاه کشیده می‌شوند.

درباره‌ی کتاب انتقام پدرانه:

از دل غصه‌ها، کمبودها و شکست‌هاست که قصه‌ها و رمان‌ها رشد می‌یابند و ساخته و پرداخته می‌شوند. وقتی آدم در فراز و نشیب روزگار می‌شکند و پرپر می‌شود، وجودش به جوش و خروش می‌آید و شروع می‌کند به نوشتن شکست‌ها و غصه‌هایش. تا هنگامی که آدم نتواند ذره‌ای از غم و اندوه را بچشد، نمی‌تواند آن را به‌طور کامل درک کند یا به‌طور شگفت‌انگیزی غصه‌ها، کمبودها و تعصب‌های کورکورانه و... را روی کاغذ بیان کند.

نویسنده‌ای که خود از دل مردم، فقر، اعتیاد، بی‌عدالتی و مشکلات دیگر برمی‌خیزد، ژرف‌ترین و تأثیرگذارترین کتاب‌ها را خلق می‌کند. شرایط جامعه و خانواده تأثیرات بسزایی در شخصیت و رفتار انسان‌ها دارد و به تبع آن خانواده و جامعه ناپایدار، ماحصلی جز افراد ناپایدار و ضعیف ندارد. هنگامی که سنگ‌ریزه‌ای را به‌سوی امواج خروشان دریا پرتاب می‌کنیم، این سنگ‌ریزه در امواج پرتلاطم دریا غرق می‌شود و هرچقدر هم تلاش کند مفید نخواهد بود. آن‌هایی که تنها زمستان را از پشت پنجره‌ها دیدند، گرسنگی را در کتاب‌ها خواندند، کرایۀ ‌خانه ندادند، پول آب و برق و گاز ندادند، کرایۀ اتوبوس ندادند و... نمی‌توانند به‌طور کامل مصائب فقر و نداری را درک کنند.

سید یعسوب حسینی با انعکاس مشکلات، تعصب‌های کورکورانه، سیاست‌های مخرب و... در کالبد رمان یا داستان در پی آن است که قد معنوی انسان‌ها را ارتقا دهد و زمینه‌ای را ایجاد کند که تمام معضلات از بین بروند. این داستان یا رمان فقط مختص یک خانواده نیست، بلکه متعلق به میلیون‌ها خانواده‌ای است که به امید ساختن زندگی خوب و آبرومند از شهرها و روستاهای دورافتاده به پایین شهرهای تهران و کرج کوچ می‌کنند.

تمام پایین شهرهای تهران و کرج از فرودست‌ترین و جرم‌خیزترین حاشیه‌های تهران هستند. متأسفانه بیشتر این خانواده‌ها، پس از مهاجرت به این مکان‌ها، نه‌تنها به زندگی رؤیایی و عالی دست نمی‌یابند، بلکه به بلاهایی چون اعتیاد، دزدی، مال‌خری، قتل، تن‌فروشی، خودکشی، فحشا و قاچاق مبتلا می‌شوند؛ در نتیجه سکان زندگی از دستشان خارج شده و زندگی و بنیان خانواده‌هایشان در امواج پرتلاطم و خروشان این بلاها نابود و متلاشی می‌شود. حسینی تا حد امکان سعی کرده برای انعکاس گوشه‌ای از مشکلات و معضلاتی که گلوی قشر پایین را می‌فشارد، آن‌ها را به نحوی در این کتاب بگنجاند.

کتاب انتقام پدرانه مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای علاقه‌مندان به داستان‌های اجتماعی ایرانی اثری خواندنی و آموزنده است.

در بخشی از کتاب انتقام پدرانه می‌خوانیم:

تا یک ماه پس از خودزنیم، همه‌چیز به روال عادی خود برگشته بود، ولی بعد از گذشت یک ماه بابام دوباره شروع کرد به طغیان و سرکشی. هرچقدر که جلوتر می‌رفتیم وضعیت بدتر می‌شد. بابام بعد از جدایی از مهشید، با یک زن دیگه ارتباط برقرار کرد. مسلمان هیچ‌وقت از یک سوراخ گزیده نمی‌شود. وقتی فهمیدیم که بابامون با یک زن معتاد جدیدی حشر و نشر دارد سندهای خونه و ماشین‌ها را فرستادیم خونه عموم که در امن و امان باشند. مهشید چند باری اومد در خونه‌مون که با بابام حرف بزند، ولی ما به خونه راهش ندادیم و به بابامون هم چیزی نگفتیم.

من چندباری مهشید رو تهدید کردم و بهش گفتم اگه دست از دامان بابام و ما برندارد بلایی که سر شوهرش اومد به سر اون هم میاد. ما خیلی تلاش کردیم دوستانه و مخفیانه مشکل را فیصله بدیم، ولی نشد که نشد. انگار بابام دوست نداشت دست از کارهایش برندارد. بابام هر بار با چالشی ما را دعوت به مبارزه می‌کرد. او تمام بلاهایی را که ممکن بود سر هر خانواده بیاید، سرمون می‌آورد تا ما آن‌ها را با گوشت و پوست لمس کنیم. او مشکل پیش می‌آورد و ما هم دنبال منهدم کردن مشکل می‌افتادیم.

بعد از وارسی کامل و دقیق تمام اقداماتی که کل خانواده و عموهایم برای نجات پدرم از چنگال اعتیاد انجام داده بودیم و هیچ نتیجه مطلوبی هم حاصل نشده بود، مجبور شدم دنبال راه‌حل دیگری باشم. هرجور که حساب می‌کردم، نمی‌تونستم تنهایی با پدرم چشم توی چشم صحبت کنم تا دلایل اعتیادش به مواد را با هم بشکافیم و فیصله‌اش بدهیم.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: زندگی روستایی
فصل دوم: زندگی شهری
فصل سوم: شکست‌ها و پیروزی‌ها
فصل چهارم: انتقام
فصل آخر: آغوش

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب انتقام پدرانه
نویسنده
ناشر چاپینشر بید
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات527
زبانفارسی
شابک978-622-7545-52-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
18000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب انتقام پدرانه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب انتقام پدرانه

برای دریافت کتاب انتقام پدرانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.