معرفی و دانلود PDF کتاب برنامه نویسی زنجیره بلوکی با پایتون

عکس جلد کتاب برنامه نویسی زنجیره بلوکی با پایتون
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب برنامه نویسی زنجیره بلوکی با پایتون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب برنامه نویسی زنجیره بلوکی با پایتون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب برنامه نویسی زنجیره بلوکی با پایتون

کتاب برنامه نویسی زنجیره بلوکی با پایتون به قلم حسین بلوچیان و سعید بلوچیان، با استفاده از زبان برنامه‌نویسی پایتون فناوری زنجیره بلوکی را شرح داده و سپس آن را به صورت کاربردی و عملی مورد مطالعه قرار می‌دهد.

فناوری زنجیره بلوکی نوعی ساختار داده‌ای با توانایی توافق جمعی و امنیت هنگام اشتراک داده‌ها است که به عنوان امن‌ترین الگوی‌ پایگاه داده محسوب می‌شود. در این پلتفورم فعالیت‌های بسیاری انجام می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به تراکنش‌های مالی اشاره نمود. امنیت بالای این فناوری باعث شده تا ارزهای رمزنگاری شده مبتنی بر زنجیره بلوکی از جمله بیت کوین ایجاد شوند.

زنجیره بلوکی کاربردهای فراوانی دارد. قراردادهای هوشمند، احراز هویت دیجیتالی، پرداخت و مدیریت تراکنش‌ها، احراز اصالت محتوا در زمینه کپی رایت، رای‌گیری الکترونیکی، تسویه‌های بانکی و بسیاری دیگر، همگی از کاربردهای این فناوری به حساب می‌آیند.

سه فصل ابتدای کتاب به تشریح مفاهیم زنجیره بلوکی و آماده‌سازی محیط پیاده‌سازی و نصب نرم‌افزارها می‌پردازد. در فصل چهارم مفاهیم قراردادهای هوشمند ارائه شده‌اند. فصل‌های پنج تا دوازده به همراه هر کاربرد عملی، کتابخانه یا نرم‌افزار لازم را به صورت کاربردی شرح می‌دهند. سپس با استفاده از مطالب مطرح شده در فصل‌های قبل شامل کتابخانه گرافیکی Qt، کتابخانه وب، سیستم فایل توزیع شده و توکن برنامه کاربردی غیر متمرکزی برای اشتراک ویدیو ارائه خواهد شد. در نهایت سکوهای زنجیره بلوکی خصوصی در فصل چهارده معرفی می‌شوند.

در بخشی از کتاب برنامه‌نویسی زنجیره بلوکی با پایتون می‌خوانیم:

نوشتن یک قرارداد هوشمند با نوشتن برنامه کاربردی تحت وب متفاوت است. هنگام توسعه برنامه کاربردی تحت وب، شعار ما حرکت سریع و شکستن چیزها است. سرعت توسعه برنامه کاربردی تحت وب مزیت است. اگر خطایی در برنامه کاربردی وجود داشته باشد همیشه می‌توانید برنامه را ارتقاء دهید.

اگر خطا مصیبت‌بار باشد به‌ صورت برخط آن را اصلاح نموده یا قبل از انجام اصلاحیه برنامه کاربردی را متوقف می‌نمایید. شما نیازمند انعطاف‌پذیری در مقابل تغییر نرم‌افزار، هنگام تغییر نیازمندی‌ها هستید. با این‌ حال نوشتن قرارداد هوشمند نیازمند طرز فکر متفاوت است. کاربرد قراردادهای هوشمند می‌تواند در بازه کاربرد مالی تا قرار دادن یک فضاپیما در فضا قرار بگیرد. اصلاح یک خطا هنگامیکه قرارداد هوشمند اعمال می‌شود بسیار دشوار است.

شما به دلیل اینکه قرارداد هوشمند یک‌بار اعمال می‌شود نمی‌توانید آن را جایگزین کنید. تنها راه اصلاح یک قرارداد هوشمند معیوب اعمال یک قرارداد هوشمند جدید در آدرس جدید و اطلاع‌رسانی این شرایط جدید به تمام شرکای مرتبط است. شما نمی‌توانید یک قرارداد هوشمند را جایگزین کنید. پس، شرط ایده‌آل اعمال قرارداد هوشمند بدون نقص یا حداقل بدون نقص عمده در زنجیره بلوکی است. با این‌ حال نقص‌ها در قراردادهای هوشمندی که در دنیای واقعی منتشر می‌شوند هنوز آشکار می‌شوند.

چه نوع نقص‌هایی می‌تواند در قرارداد هوشمند ظاهر شود؟ اولین نوع، نقصی است که باعث ناپدید شدن پول می‌شود. شما قرارداد هوشمندی برای عَرضه اولیه سکه (ICO) نوشته‌اید.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: مقدمه‌ای بر برنامه‌نویسی زنجیره بلوکی
فصل دوم: روش‌های نصب لینوکس
فصل سوم: اصول قرارداد هوشمند
فصل چهارم: پیاده‌سازی قراردادهای هوشمند با استفاده از Vyper
فصل پنجم: تعامل با قراردادهای هوشمند توسط web3
فصل ششم: چارچوب توسعه Populus
فصل هفتم: ساخت برنامه کاربردی غیر متمرکز عملی
فصل هشتم: برنامه کاربردی غیرمتمرکز سمت کاربر
فصل نهم: ایجاد توکن در اتریوم
فصل دهم: کیف پول رمز ارز
فصل یازدهم: Inter Planetary سیستم فایل جدید
فصل دوازدهم: استفاده از ipfsapi برای تعامل با IPFS
فصل سیزدهم: پیاده‌سازی برنامه کاربردی غیرمتمرکز با استفاده از IPFS
فصل چهاردهم: سکوهای زنجیره بلوکی خصوصی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب برنامه نویسی زنجیره بلوکی با پایتون
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات میعاد اندیشه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۹۱
زبانفارسی
شابک978-622-231303-6
موضوع کتابکتاب‌های آموزش برنامه نویسی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب برنامه نویسی زنجیره بلوکی با پایتون

برای دریافت کتاب برنامه نویسی زنجیره بلوکی با پایتون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.