معرفی و دانلود PDF کتاب مجموعه آزمون‌های خودکشی

عکس جلد کتاب مجموعه آزمون‌های خودکشی
قیمت:
۴۶۰۰۰ تومان - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های خودکشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های خودکشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مجموعه آزمون‌های خودکشی

کتاب مجموعه آزمون‌های خودکشی، دلایل تمایل به مرگ را مورد بررسی قرار داده و بر اساس جمع نمرات به دست آمده از پرسشنامه‌ها، در ترک و رهایی از این کار برگشت‌ناپذیر به شما کمک خواهد کرد.

درباره‌ی کتاب مجموعه آزمون‌های خودکشی:

تقریباً از اواسط دهه‌ی 1990، به دلیل بالا رفتن فشارها و احساس ناامنی افراد در محیط کار، خانواده و اجتماع، شاهد افزایش میزان افسردگی در میان بزرگسالان و نوجوانان بوده‌ایم. این روزها به دلیل وجود اضطراب و استرس‌های روز افزون، میزان خودکشی افزایش یافته است. افرادی که به این شرایط دچار شده‌اند یا به دنبال راه‌حلی مناسب برای مشکلاتشان هستند یا ساده‌ترین راه یعنی همان مرگ را انتخاب می‌کنند.

دانشمندان علوم رفتاری و خصوصاً روانشناسان سال‌هاست که به شیوه‌های مختلف و متنوع در زمینه سنجش و اندازه‌گیری فرآیندهای ذهنی و رفتار انسان تلاش می‌کنند که نتیجه این زحمات، تولید انواع آزمون‌های روانشناختی است.

گسترش روزافزون آزمون‌ها و کاربرد‌های مختلف و فراوان آن‌ باعث شده است تا روانشناسان تمایل بیشتری نسبت به تهیه و اجرای آن داشته باشند و از آنجا که آزمون‌ها هنگامی مورد اعتماد یا معتبر هستند که فرایند علمی تهیه و استانداردسازی را به شکل صحیحی طی کرده باشند، بنابراین رشته روانسنجی در دانشگاه‌ها برای آماده‌ کردن آن‌ها به لحاظ تئوری و عملی به وجود آمد و از نظر تخصصی این امر به مراکز صلاحیت‌دار سپرده شد.

امروزه آزمون‌ها به شکل وسیعی در مراکز مشاوره، مدارس، درمانگاه‌های اعصاب و روان و حتی در سازمان‌ها به منظور جذب و استخدام کارکنان کارآمدتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و روزبه‌روز این کاربردها توسعه و تعمیق بیشتری می‌یابد.

روش استفاده از کتاب مجموعه آزمون‌های خودکشی:

این کتاب با ارائه توضیحات روان، پرسشنامه‌ها، جداول نمره‌گذاری و ویژگی‌های روان‌سنجی روش‌های نوین و علمی را برای کاهش میزان خودکشی به کار برده و بر اساس جمع نمرات به دست آمده از این پرسشنامه‌ها میزان تمایل شما به مرگ را می‌سنجد.

برای استفاده از این مجموعه نیاز است تا کاغذ یادداشتی در کنار خود داشته باشید تا پاسخ پرسش‌ها، نمرات و تفسیر نتایج را برای خود یادداشت کنید. این مجموعه مشتمل بر چند بخش است، که در ابتدای هر بخش در مقدمه، توضیحات قابل فهم و ساده‌ای برای پاسخ به پرسش‌ها و چگونگی نمره‌گذاری ارائه شده است. در پایان مجموعه با توجه به تفاسیر نتایج میزان تمایل شما به خودکشی مشخص خواهد شد.

کتاب مجموعه آزمون‌های خودکشی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب مناسب افرادی است که در زندگی روزمره با تنش‌های زیاد و غیرقابل کنترلی روبه‌رو هستند و راه‌حلی جز خودکشی ندارند. همچنین روانشناسان و کسانی که به حوزه‌ی روانشناسی علاقه دارند، می‌توانند کتاب مجموعه آزمون‌های خودکشی (The suicide scales) را مطالعه کنند.

در بخشی از کتاب مجموعه آزمون‌های خودکشی می‌خوانیم:

تست ارزیابی خودکشی (SAC) یک سیاهۀ 60 عبارتی است که در سال 2003 توسط یوفیت، به منظور تخمین میزان کشنده یا مرگبار بودن اقدام به خودکشی اخیر یا اقدام بالقوۀ به خودکشی در آینده تهیه شده است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فهرست ارزیابی خودکشی راجرز
معرفی
ویژگی‌های روان‌سنجی
پرسشنامه‌ها
منابع
فهرست ارزیابی خودکشی یوفیت
معرفی
شیوه نمره‌گذاری
منابع
مقیاس چند رویکردی گرایش به خودکشی
معرفی
روش نمره‌گذاری
ویژگی‌های روان‌سنجی
پرسشنامه
منابع
مقیاس سنجش افکار خودکشی بک
معرفی
ویژگی‌های روان‌سنجی
منابع
پرسشنامه
مقیاس شناخت‌های خودکشی
معرفی
شیوه نمره‌گذاری
ویژگی‌های روان‌سنجی
پرسشنامه
منابع
پرسشنامه دلایل زندگی
معرفی
روش نمره‌گذاری
ویژگی‌های روان‌سنجی
پرسشنامه
پرسشنامه دلیل زندگی کردن برای نوجوانان
معرفی
شیوه نمره‌گذاری
ویژگی‌های روان‌سنجی
پرسشنامه
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مجموعه آزمون‌های خودکشی
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۷۴
زبانفارسی
شابک978-622-6833-58-5
موضوع کتابکتاب‌های تست روانشناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۶۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مجموعه آزمون‌های خودکشی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب مجموعه آزمون‌های خودکشی

برای دریافت کتاب مجموعه آزمون‌های خودکشی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.