معرفی و دانلود PDF کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش افسردگی 2

عکس جلد کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش افسردگی 2
قیمت:
۴۲۰۰۰ تومان - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش افسردگی 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش افسردگی 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش افسردگی 2

کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش افسردگی 2، دربردارنده‌ی انواع پرسشنامه‌، کلید پرسش‌ها، شیوه‌ی نمره‌گذاری و توضیحاتی کاربردی و موثر است که علاوه بر ارزیابی میزان افسردگی در کودکان و نوجوانان به وارسی این بیماری در میان سالمندان نیز می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش افسردگی 2:

همه‌ی ما دوست داریم که افرادی کاملاً متعادل و باثبات در زندگی باشیم. اما هیچ‌گاه این اتفاق نمی‌افتد! احساسات ما همواره در حال تغییرند؛ گاهی خوشحال و گاهی ناراحت هستیم. افسردگی به دلایل مختلفی مانند ناامیدی یا احساس از دست دادن چیزی یا فردی به وجود می‌آید اما در مواردی شاید بدون هیچ پیش زمینه و به صورت خود به خود در درون‌مان شکل می‌گیرد. چرا؟ آیا ما هم افسرده‌ایم؟ نکته قابل توجه اینجاست که کودکان و نوجوانان با توجه به شرایط سنی خود دچار افسردگی می‌شوند و این بیماری در سالمندان هم به وضوح دیده شده است.

دانشمندان علوم رفتاری و خصوصاً روانشناسان سال‌هاست که به شیوه‌های مختلف و متنوع در زمینه سنجش و اندازه‌گیری فرآیندهای ذهنی و رفتار انسان تلاش می‌کنند که نتیجه این زحمات، تولید انواع آزمون‌های روانشناختی است.

گسترش روزافزون آزمون‌ها و کاربرد‌های مختلف و فراوان آن‌ باعث شده تا روانشناسان تمایل بیشتری نسبت به تهیه و اجرای آن داشته باشند و از آنجا که آزمون‌ها هنگامی مورد اعتماد یا معتبر هستند که فرایند علمی تهیه و استانداردسازی را به شکل صحیحی طی کرده باشند، بنابراین رشته روانسنجی در دانشگاه‌ها برای آماده‌ کردن آن‌ها به لحاظ تئوری و عملی به وجود آمد و از نظر تخصصی این امر به مراکز صلاحیت‌دار سپرده شد.

امروزه آزمون‌ها به شکل وسیعی در مراکز مشاوره، مدارس، درمانگاه‌های اعصاب و روان و حتی در سازمان‌ها به منظور جذب و استخدام کارکنان کارآمدتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و روز به‌ روز این کاربردها توسعه و تعمیق بیشتری می‌یابد.

روش استفاده از کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش افسردگی 2:

این کتاب با ارائه توضیحات روان، پرسشنامه‌ها، جداول نمره‌گذاری و ویژگی‌های روان‌سنجی روشی نوین و علمی را برای سنجش افسردگی کودکان، نوجوانان و سالمندان به کار برده است و بر اساس جمع نمرات به دست آمده از این پرسشنامه‌ها به درمان این بیماری روحی کمک می‌کند.

برای استفاده از این مجموعه نیاز است تا کاغذ یادداشتی در کنار خود داشته باشید تا پاسخ پرسش‌ها، نمرات و تفسیر نتایج را برای خود یادداشت کنید. این مجموعه مشتمل بر چند بخش است، که در ابتدای هر بخش در مقدمه، توضیحات قابل فهم و ساده‌ای برای پاسخ به پرسش‌ها و چگونگی نمره‌گذاری ارائه شده است. در پایان مجموعه با توجه به تفاسیر نتایج میزان افسردگی شما مشخص خواهد شد.

کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش افسردگی 2 برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای افرادی که احساس ناامیدی و افسردگی دارند اثری کاربردی و کمک‌کننده است. همچنین روانشناسان و کسانی که به حوزه‌ی روانشناسی علاقه دارند، می‌توانند کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش افسردگی 2 (Depression Scales 2) را مطالعه کنند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
مقیاس خود - ارزیابی افسردگی کودکان
معرفی
روش نمره‌گذاری
ویژگی‌های روان‌سنجی
منبع
پرسشنامه
پرسشنامه افسردگی کودکان
معرفی
نمره‌گذاری
تفسیر نمرات
پرسشنامه
مقیاس افسردگی نوجوانان کوتچر
کلید و نمره‌گذاری آزمون
ویژگی‌های روان‌سنجی
پرسشنامه
منابع
مقیاس افسردگی سالمندان
معرفی
شیوه نمره‌گذاری
ویژگی‌های روان‌سنجی
منابع
پرسشنامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مجموعه آزمون‌های سنجش افسردگی 2
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۴
زبانفارسی
شابک978-622-6833-95-0
موضوع کتابکتاب‌های تست روانشناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۲۰۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش افسردگی 2

برای دریافت کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش افسردگی 2 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.