معرفی و دانلود PDF کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 1 (اضطراب عمومی)

عکس جلد کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 1 (اضطراب عمومی)
قیمت:
۵۹۰۰۰ تومان - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 1 (اضطراب عمومی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 1 (اضطراب عمومی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 1 (اضطراب عمومی)

کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 1 (اضطراب عمومی)، دربردارنده‌ی انواع پرسشنامه‌، کلید پرسش‌ها، شیوه‌ی نمره‌گذاری و توضیحاتی کاربردی و مفید است که به شما کمک خواهد کرد تا میزان اضطراب و تنش روزمره‌ی خود را سنجیده و اولین گام موثر را در جهت کاهش استرس درونی خود بردارید.

هر فردی در شرایط مختلف زندگی احساس اضطراب را تجربه می‌کند که امری کاملا طبیعی است. ترس غیرمنطقی و نگرانی بیش از حد نسبت به شرایط روزمره، احساسی است که افراد مبتلا به اختلالات اضطراب تجربه و به نوعی با آن زندگی می‌کنند. وجود این احساسات در درون افراد باعث اختلال در زندگی روزمره می‌شود، معمولا هنگام بروز، این احساسات به سختی کنترل می‌شوند و برای مدت طولانی باقی می‌مانند. استرس و اضطراب ممکن است از کودکی ظاهر شده و تا بزرگسالی ادامه یابد.

دانشمندان علوم رفتاری و خصوصاً روانشناسان سال‌هاست که به شیوه‌های مختلف و متنوع در زمینه سنجش و اندازه‌گیری فرآیندهای ذهنی و رفتار انسان تلاش می‌کنند که نتیجه این زحمات، تولید انواع آزمون‌های روانشناختی است.

گسترش روزافزون آزمون‌ها و کاربرد‌های مختلف و فراوان آن‌ باعث شده است تا روانشناسان تمایل بیشتری نسبت به تهیه و اجرای آن داشته باشند و از آنجا که آزمون‌ها هنگامی مورد اعتماد یا معتبر هستند که فرایند علمی تهیه و استانداردسازی را به شکل صحیحی طی کرده باشند، بنابراین رشته روانسنجی در دانشگاه‌ها برای آماده‌ کردن آن‌ها به لحاظ تئوری و عملی به وجود آمد و از نظر تخصصی این امر به مراکز صلاحیت‌دار سپرده شد.

امروزه آزمون‌ها به شکل وسیعی در مراکز مشاوره، مدارس، درمانگاه‌های اعصاب و روان و حتی در سازمان‌ها به منظور جذب و استخدام کارکنان کارآمدتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و روزبه‌روز این کاربردها توسعه و تعمیق بیشتری می‌یابد.

روش استفاده از کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 1 (اضطراب عمومی):

این کتاب با ارائه توضیحات روان، پرسشنامه‌ها، جداول نمره‌گذاری و ویژگی‌های روان‌سنجی روش‌های نوین و علمی را برای کاهش اضطراب عمومی به کار برده و بر اساس جمع نمرات به دست آمده از این پرسشنامه‌ها میزان اضطراب و استرس شما را سنجیده و به طور کل اقدامی موثر در کاهش فشارهای عصبی خواهد بود.

برای استفاده از این مجموعه نیاز است تا کاغذ یادداشتی در کنار خود داشته باشید تا پاسخ پرسش‌ها، نمرات و تفسیر نتایج را برای خود یادداشت کنید. این مجموعه مشتمل بر چند بخش است، که در ابتدای هر بخش در مقدمه، توضیحات قابل فهم و ساده‌ای برای پاسخ به پرسش‌ها و چگونگی نمره‌گذاری ارائه شده است. در پایان مجموعه با توجه به تفاسیر نتایج میزان اضطراب شما مشخص خواهد شد. رو‌به‌رو شدن با این نتایج و مشخص شدن میزان اضطراب، گامی موثر برای کنترل و کاهش آن است.

کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 1 (اضطراب عمومی) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب مناسب افرادی است که در زندگی روزمره با اضطراب و تنش‌های زیاد و غیرقابل کنترل روبه‌برو هستند و به شناخت، کنترل و رهایی از استرس و تنش‌‌های زندگی روزمره کمک شایانی می‌کند.

در بخشی از کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 1 (اضطراب عمومی) می‌خوانیم:

ویژگی‌های روانسنجی این پرسشنامه در حیطه تست‌های عینی جای می‌گیرد و دارای اعتبار است. همچنین دارای نرم (هنجار) است که می‌تواند در تفسیر نمرات، آزمونگر را یاری دهد. ضریب اعتبار این پرسشنامه را 0/72 گزارش داده‌اند. این پرسشنامه به طور دقیق می‌تواند جنبه‌های فیزیولوژیک اضطراب را بر طبق عوارض مشهود آن اندازه‌گیری کند. این پرسشنامه ازآغاز 1367 با همکاری گروهی از دانشجویان روانشناسی دانشگاه تهران هنجاربی شده است. (کرمی، 1382؛ به نقل از ساعتچی، 1393).

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
راهنمای پرسشنامه اضطراب بک
روش نمره‌گذاری
ویژگی‌های روانسنجی
منابع
پرسشنامه
راهنمای پرسشنامه اضطراب
کلید
پرسشنامه
راهنمای آزمون اضطراب کتل
ویژگی‌های روانسنجی
دستور اجرای آزمون
شیوه نمره‌گذاری
منبع
پرسشنامه
راهنمای مقیاس درجهبندی اضطراب هامیلتون
معرفی
اجرا و نمرهگذاری
ویژگی‌های روانسنجی
نقد آزمون
پرسشنامه
راهنمای پرسشنامه شدت اضطراب برنز
شیوه نمره‌گذاری
تفسیر
منابع
راهنمای پرسشنامه حالت صفت اضطراب اسپیلبرگر
مقدمه
معرفی
روش اجرا
تفسیر نمرات
ویزگی‌های روانسنجی
منابع
پرسشنامه
راهنمای پرسشنامه اضطراب بدنی، شناختی و رفتاری
معرفی
شیوه نمره‌گذاری
ویژگی‌های روانسنجی
پرسشنامه
منابع
راهنمای پرسشنامه اضطراب سلامت
معرفی
روش نمره‌گذاری
ویژگی‌های روانسنجی
پرسشنامه
منابع
راهنمای مقیاس اضطراب بالینی
معرفی
شیوه نمره‌گذاری
ویژگی‌های روانسنجی
منابع
پرسشنامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 1 (اضطراب عمومی)
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۰۴
زبانفارسی
شابک978-622-6833-15-8
موضوع کتابکتاب‌های تست روانشناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۹۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 1 (اضطراب عمومی)

برای دریافت کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 1 (اضطراب عمومی) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.