معرفی و دانلود PDF کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 5 (اضطراب مرگ)

عکس جلد کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 5 (اضطراب مرگ)
قیمت:
۳۳۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 5 (اضطراب مرگ) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 5 (اضطراب مرگ) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 5 (اضطراب مرگ)

کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 5 (اضطراب مرگ)، دربردارنده‌ی انواع پرسشنامه‌، کلید پرسش‌ها، شیوه‌ی نمره‌گذاری و توضیحاتی کاربردی و مفید است که در کنترل و کاهش اضطراب مواجهه با مرگ تاثیرگذار و کاربردی است.

اضطراب مرگ عبارت است از افکار، ترس‌ها و هیجانات درباره حادثه پایان زندگی که همه انسان‌ها تجربه می‌کنند. به عبارت دیگر افراد همانطور که روزهای زندگی را پشت سر می‌گذارند، از نزدیک شدن به مرگ دچار اضطراب می‌شوند. روانشناسان تلاش می‌کنند تا عواملی را که موجب اضطراب مرگ در افراد می‌شوند، شناسایی و درمان کنند.

دانشمندان علوم رفتاری و خصوصاً روانشناسان سال‌هاست که به شیوه‌های مختلف و متنوع در زمینه سنجش و اندازه‌گیری فرآیندهای ذهنی و رفتار انسان تلاش می‌کنند که نتیجه این زحمات، تولید انواع آزمون‌های روانشناختی است.

گسترش روزافزون آزمون‌ها و کاربرد‌های مختلف و فراوان آن‌ باعث شده است تا روانشناسان تمایل بیشتری نسبت به تهیه و اجرای آن داشته باشند و از آنجا که آزمون‌ها هنگامی مورد اعتماد یا معتبر هستند که فرایند علمی تهیه و استانداردسازی را به شکل صحیحی طی کرده باشند، بنابراین رشته روانسنجی در دانشگاه‌ها برای آماده‌ کردن آن‌ها به لحاظ تئوری و عملی به وجود آمد و از نظر تخصصی این امر به مراکز صلاحیت‌دار سپرده شد.

امروزه آزمون‌ها به شکل وسیعی در مراکز مشاوره، مدارس، درمانگاه‌های اعصاب و روان و حتی در سازمان‌ها به منظور جذب و استخدام کارکنان کارآمدتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و روزبه‌روز این کاربردها توسعه و تعمیق بیشتری می‌یابد.

روش استفاده از کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 5 (اضطراب مرگ):

این کتاب با ارائه توضیحات روان، پرسشنامه‌ها، جداول نمره‌گذاری و ویژگی‌های روان‌سنجی روش‌های نوین و علمی را برای کاهش اضطراب از مرگ به کار برده و بر اساس جمع نمرات به دست آمده از این پرسشنامه‌ها میزان اضطراب و استرس شما در موضوع مرگ را سنجیده و به طور کل اقدامی موثر در کاهش فشارهای عصبی خواهد بود.

برای استفاده از این مجموعه نیاز است تا کاغذ یادداشتی در کنار خود داشته باشید تا پاسخ پرسش‌ها، نمرات و تفسیر نتایج را برای خود یادداشت کنید. این مجموعه مشتمل بر چند بخش است، که در ابتدای هر بخش در مقدمه، توضیحات قابل فهم و ساده‌ای برای پاسخ به پرسش‌ها و چگونگی نمره‌گذاری ارائه شده است. در پایان مجموعه با توجه به تفاسیر نتایج میزان اضطراب شما از مرگ مشخص خواهد شد. رو‌به‌رو شدن با این نتایج و مشخص شدن میزان اضطراب، روشی موثر برای کنترل و کاهش آن است.

در بخشی از کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 5 (اضطراب مرگ) می‌خوانیم:

از آنجایی که مرگ هرگز تجربه نشده و هیچکس آن را به وضوح لمس نکرده همه به نوعی در مورد آن دچار اضطراب هستند ولی هرکس بنابر عوام معینی درجات مختلفی از اضطراب مرگ را تجربه میکند (نادری، شکوهی 1389). آنچه مسلم است این است که رفتار بارز انسان‌ها در برابر مرگ، ابراز تنفر، خصومت و انزجار است که معمولاً با ترس در آمیخته‌اند. این احساس‌ها برحسب شدن، زمان، نژاد، مذهب و فرهنگ متفاوت است. (منصور، 1388)

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
مقیاس تجدیدنظر شده اضطراب مرگ تورسن
مقدمه
معرفی
شیوه نمره‌گذاری
طبقه‌بندی نتایج
منابع
پرسشنامه
مقیاس اضطراب مرگ
مقدمه
معرفی
شیوه نمره‌گذاری
ویژگی‌های روانسنجی
طبقه‌بندی نتایج
منابع
پرسشنامه
مقیاس اضطراب مرگ
تفسیر نتایج
پرسشنامه
مقیاس اضطراب مرگ
مقدمه
ویژگی‌های روانسنجی
پرسشنامه
روش نمره‌گذاری
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 5 (اضطراب مرگ)
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۸
زبانفارسی
شابک978-622-6833-19-6
موضوع کتابکتاب‌های تست روانشناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۳۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 5 (اضطراب مرگ)

برای دریافت کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 5 (اضطراب مرگ) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.