معرفی و دانلود PDF کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش وسواس

عکس جلد کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش وسواس
قیمت:
۴۴۰۰۰ تومان - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش وسواس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش وسواس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش وسواس

کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش وسواس، علل و علائم بیماری وسواس را ارزیابی کرده و براساس جمع نمرات به دست آمده از پرسشنامه‌ها، در درمان و رهایی از این بیماری به شما کمک می‌کند.

درباره‌ی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش وسواس:

دانشمندان علوم رفتاری و خصوصاً روانشناسان سال‌هاست که به شیوه‌های مختلف و متنوع در زمینه سنجش و اندازه‌گیری فرآیندهای ذهنی و رفتار انسان تلاش می‌کنند که نتیجه این زحمات، تولید انواع آزمون‌های روانشناختی است.

گسترش روزافزون آزمون‌ها و کاربرد‌های مختلف و فراوان آن‌ باعث شده تا روانشناسان تمایل بیشتری نسبت به تهیه و اجرای آن داشته باشند و از آنجا که آزمون‌ها هنگامی مورد اعتماد یا معتبر هستند که فرایند علمی تهیه و استانداردسازی را به شکل صحیحی طی کرده باشند، بنابراین رشته روانسنجی در دانشگاه‌ها برای آماده‌ کردن آن‌ها به لحاظ تئوری و عملی به وجود آمد و از نظر تخصصی این امر به مراکز صلاحیت‌دار سپرده شد.

امروزه آزمون‌ها به شکل وسیعی در مراکز مشاوره، مدارس، درمانگاه‌های اعصاب و روان و حتی در سازمان‌ها به منظور جذب و استخدام کارکنان کارآمدتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و روز به‌ روز این کاربردها توسعه و تعمیق بیشتری می‌یابد.

روش استفاده از کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش وسواس:

این کتاب با ارائه توضیحات روان، پرسشنامه‌ها، جداول نمره‌گذاری و ویژگی‌های روان‌سنجی روشی نوین و علمی را برای سنجش وسواس به کار برده است و بر اساس جمع نمرات به دست آمده از این پرسشنامه‌ها و همچنین روش‌های درمان ذکر شده به درمان این بیماری فکری کمک می‌کند.

برای استفاده از این مجموعه نیاز است تا کاغذ یادداشتی در کنار خود داشته باشید تا پاسخ پرسش‌ها، نمرات و تفسیر نتایج را برای خود یادداشت کنید. این مجموعه مشتمل بر پنج بخش است، که در ابتدای هر بخش در مقدمه، توضیحات قابل فهم و ساده‌ای برای پاسخ به پرسش‌ها و چگونگی نمره‌گذاری ارائه شده است. در پایان مجموعه با توجه به تفاسیر نتایج میزان وسواس شما مشخص خواهد شد. رو به رو شدن با این نتایج اولین گام برای درمان وسواس و عواقب آن است.

کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش وسواس برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای افرادی که وسواس دارند اثری کاربردی و کمک‌کننده است تا باورهای وسواسی خود را کنار بگذارند و با آرامش بیشتری زندگی کنند. همچنین روانشناسان و کسانی که به حوزه‌ی روانشناسی علاقه دارند، می‌توانند کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش وسواس (The obsessive compulsive tests) را مطالعه کنند.

در بخشی از کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش وسواس می‌خوانیم:

راهنمای پرسشنامه وسواس فکری - عملی مادزل: این پرسشنامه توسط هاجسون و راچمن (1977) به منظور پژوهش در مورد نوع و حیطه مشکلات وسواسی تهیه شده است. این پرسشنامه شامل 30 ماده، نیمی با کلید درست و نیمی با کلید نادرست است و در اعتباریابی اولیه در بیمارستان مادزلی، 50 بیمار وسواسی را از 50 تیمار روان نژند به خوبی تفکیک کرده است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
راهنمای پرسشنامه باورهای وسواسی
معرفی
ویژگی‌های روان‌سنجی
روش بازآزمایی
زیرمقیاس‌ها و نمره گذاری OBQ-44
کلید نمره‌گذاری
منابع
پرسشنامه
راهنمای پرسشنامه وسواس فکری - عملی مادزلی
معرفی
ویژگی‌های روان سنجی
کلید نمره‌گذاری
منابع
پرسشنامه
راهنمای مقیاس وسواس فکری عملی ییل براون
روش نمره‌گذاری
ویژگی‌های روان‌سنجی
منابع
پرسشنامه
راهنمای پرسشنامه وسواس فکری، عملی
معرفی
شیوه نمره‌گذاری
ویژگی‌های روان‌سنجی
منابع
پرسشنامه
راهنمای پرسشنامه نگرش به نقش جنسیتی
معرفی
شیوه نمره‌گذاری
ویژگی‌های روان‌سنجی
منابع
پرسشنامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مجموعه آزمون‌های سنجش وسواس
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۵۳
زبانفارسی
شابک978-622-683357-8
موضوع کتابکتاب‌های تست روانشناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۴۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش وسواس

برای دریافت کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش وسواس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.