معرفی و دانلود کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون

عکس جلد کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون
قیمت:
46000 تومان - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون

کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون نوشته میکا والتاری، یکی از به یادماندنی‌ترین آثار ادبیات جهان محسوب می‌شود و علت ماندگاری آن به قصه‌گویی دقیق و جزئی‌نگرانه‌ی والتاری بازمی‌گردد که شما را به 3300 سال پیش می‌برد و درهای دربار آخن‌آتون را به روی شما باز می‌کند.

رمان شگفت‌انگیز و معروف سینوهه پزشک مخصوص فرعون (The Egyptian) یکی از بهترین و دقیق‌ترین آثار مربوط به مصر باستان است و شما با خواندن این رمان صرفاً داستان زندگی یک پزشک نابغه را پیگیری نمی‌کنید بلکه با زندگی مردم در آن ایام نیز آشنا می‌شوید. این کتاب، شما را به سفری خیال‌انگیز می‌برد که هرگز از یاد نخواهید برد. اگر به تاریخ علاقه‌مند هستید و اگر دلتان می‌خواهد در صفحات یک ماجرای هیجان‌انگیز برای چند ساعتی خود و زندگی‌تان را به دست فراموشی بسپارید، سینوهه برای شما بهترین گزینه است.

داستان رمان سینوهه پزشک مخصوص فرعون چیست؟

سینوهه نام شخصیت اصلی داستان است که در بزرگسالی تبدیل به حاذق‌ترین پزشک زمانه‌ی خود می‌شود و به مقام پزشک مخصوص فرعون هم دست پیدا می‌کند. سینوهه در نوزادی توسط پدر و مادر حقیقی خود به رود نیل سپرده می‌شود و زوجی فقیر او را در سبدی حصیری از آب می‌گیرند و از آن‌جایی که فرزندی ندارند او را به عنوان فرزند خود بزرگ می‌کنند. پدر سینوهه پزشک است و سینوهه را در کسب علم تشویق می‌کند. شخصیت اصلی داستان ما که اکنون یک پزشک جوان و خوش‌آتیه محسوب می‌شود دل به زنی زیبا و حیله‌گر می‌سپارد. این آشنایی مسیر زندگی سینوهه را برای همیشه تغییر می‌دهد. این پزشک جوان برای به دست آوردن دل معشوقه‌ی خود، تنها دارایی والدینش یعنی قبر آن‌ها را به این زن حیله‌گر هدیه می‌کند. این قبر برای مصریان باستان معنای بسیار عمیقی داشت و سینوهه با این کار در حقیقت آخرت و رستگاری والدین خود را می‌بخشد. سینوهه که اکنون دیگر به والدین خود خیانت کرده از سوی معشوقه‌اش نیز ترک می‌شود و این ماجرا زخم‌های عمیقی بر قلب و روح او باقی می‌گذارد. این اتفاق و تبعات آن مسیر زندگی سینوهه را پر از تجربیات تلخ می‌کند اما در نهایت او را به بالاترین مقام ممکن می‌رساند و به یکی از مهم‌ترین اشخاص در دربار فرعون تبدیل می‌شود.

شما با مطالعه‌ی این کتاب با زندگی، عقاید و سطح علم و دانش در مصر و خاورمیانه آشنا می‌شوید. اگر به مطالعات تاریخی علاقه‌مند هستید این کتاب را از دست ندهید.

چرا باید رمان سینوهه را بخوانیم؟

این اثر یکی از مشهورترین آثار ادبی جهان است و به شما اطلاعات زیادی در خصوص تاریخ مصر باستان ارائه می‌دهد. رمان سینوهه از ارزش تاریخی بالایی برخوردار است تاجایی که بسیاری از مصرشناسان در سال 1945 که این کتاب منتشر شد لب به تحسین آن گشودند. جدا از تمام این‌ها حتی اگر به تاریخ علاقه‌ای ندارید، شما با شخصیت اصلی داستان اشتباهات و تصمیمات او ارتباط برقرار خواهید کرد و میکا والتاری (Mika Waltari) با قلمی قدرتمند شما را تا پایان سرنوشت شگفت‌انگیز سینوهه با خود همراه خواهد کرد.

اقتباس سینمایی از روی رمان سینوهه پزشک مخصوص فرعون:

همان‌طور که در سطور بالا اشاره شد این کتاب از داستان جذاب و پرفراز و نشیبی برخوردار است و همین موضوع منجر شده است تا سینماگران بسیاری به این اثر ارزشمند توجه نشان دهند.

یکی از معروف‌ترین آن‌ها، فیلمی به نام سینوهه یا مصری به کارگردانی مایکل کورتیز است. این فیلم در سال 1954 در ایالات متحده‌ی آمریکا ساخته شد که متأسفانه به اندازه‌ی کتاب جذاب نیست اما برای علاقه‌مندان سینما می‌تواند تجربه‌ی متفاوتی باشد.

اقتباس دیگری هم وجود دارد که برای ایرانیان آشناتر است. فرج‌الله سلحشور کارگردان نام آشنای ایرانی برای ساخت سریال حضرت یوسف از ماجراهای این رمان استفاده کرده است و شخصیت سینوهه هم در این سریال حضور کوتاهی دارد تا ادای دینی به این رمان شده باشد.

در بخشی از کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون می‌خوانیم:

در آن روزها در شهر تبس تحصیلات عالى در دست‌هاى کاهنان آمون بود، و امکان نداشت بدون مجوز آن‌ها براى به دست آوردن منصب‌هاى مهم تحصیل کرد. همان‌طور که همه مى‌دانند بیمارستان، گورستان و مدرسه‌هاى دینى براى کاهنان در رده‌هاى بالا سال‌هاى طولانى در درون حصارهاى معبد قرار داشتند. اینکه دانشکده‌هاى ریاضیات و نجوم باید تحت حاکمیت کاهنان باشد، قابل فهم بود. اما هنگامى که دوره‌هاى بازرگانى و قضایى طى مى‌شدند، سوءظن‌هایى در اذهان طبقات تحصیل کرده هوشیارتر پیدا شد که کاهنان در موضوعاتى که به فرعون و اداره اخذ مالیات مربوط مى‌شد، دخالت مى‌کردند. به راستى هیچ ابتکار عمل تازه‌اى در عضویت در طبقات وکلاء و بازرگانان ضرورى نبود، اما چون معبد آمون حداقل یک پنجم سرزمین مصر را تحت حاکمیت خود داشت و به طور طبیعى تجارت آن را هم کنترل مى‌کرد، آن‌هایى که مى‌خواستند بازرگانانى در سطح بالا شوند یا وارد دستگاه حکومتى شوند، متوجه شدند که عاقلانه این است که در پایین‌ترین درجه کاهنى تحصیل کرده و صلاحیت پیدا کنند تا خودشان را به‌عنوان بندگان مؤمن آمون به اثبات برسانند.

قبل از اینکه تحصیل خود را در بیمارستان شروع کنم مجبور بودم در امتحان ورودى پایین‌ترین رده کاهنى در دانشکده الهیات قبول شوم. قبولى در این امتحان بیش از دو سال طول کشید چون به‌طور همزمان باید پدرم را در معالجه بیمارانش همراهى مى‌کردم و از تجربه او معلوماتى را کسب مى‌کردم که در شغل آینده‌ام از آن‌ها بهره ببرم. من همچون گذشته در خانه زندگى مى‌کردم اما باید هر روز در سخنرانى‌هاى تحصیلى شرکت مى‌کردم. همیشه از تحصیل در بیمارستان محروم مى‌شدند، خواه در شهر تبس و خواه در بقیه نقاط کشور مصر.

فهرست مطالب کتاب

فهرست
مقدمه
دفتر اول: زورق
دفتر دوم: شفاخانه
دفتر سوم: تب و تاب تبس
دفتر چهارم: نِفرنِفرنِفر
دفتر پنجم: طایفه خبیرى
دفتر ششم: دوران پادشاه دروغین
دفتر هفتم: ماینى
دفتر هشتم: تاریکخانه
دفتر نهم: دم تمساح
دفتر دهم: شهر آسمان
دفتر یازدهم: مریت
دفتر دوازدهم: ساعت آبى از گذشت زمان مى‌گوید
دفتر سیزدهم: حکومت آتون در روى زمین
دفتر چهاردهم: جنگ مقدس
دفتر پانزدهم: هورِم‌هِب

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون
نویسنده
مترجمداود نعمت اللهی
ناشر چاپیانتشارات معیار علم
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات656
زبانفارسی
شابک978-600-5461-33-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
46000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون

احسان کلاهدوزان
۱۳۹۸/۱۱/۲
من قبلا سینوهه رو خوندم البته به قلم شادروان ذبیح الله منصوری، نمیتونم کلمه‌ای دیگه جز شاهکار در مورد این اثر بگم و این کتاب بود که من رو با کتاب رفیق کرد و به اون کسایی که کتاب خوندن علاقه ندارند با این اثر دیوونه کتاب میشند. در کل توصیه من به کسانی که رمانی در قالب تاریخ یا کتاب جذاب میخواند این فرصت رو از دست ندید❤
sara Mark
۱۴۰۱/۷/۲۳
کتاب فوق العاده زیبا و جذاب. در کتاب سرنوشت افراد بسیار جالب و در ابتدا غیر قابل پیش بینی رقم خورده است. برده‌ای که از ازل به فرش میرسد، فرعونی که با خشم و نفرت مردم روبه رو می‌شود و جنگجویی که از میان مردم ساده به تخت پادشاهی میرسد.
نیرنگهای دربار، تفکر افرادی که تحت تأثیر دین و رهبران دینی و و
می‌باشند تحلیل بسیار زیبای تاریخی-سیاسی-دینی مصر سرزمینهای اطراف در این کتاب به صورت زیبا نگاشته شده‌اند.
واقعا فوق العاده بود و ارزش صرف وقت برای مطالعه را دارد.
vahid zare
۱۳۹۹/۱/۳
ترجمه‌های جدید این کتاب خیلی سانسور شده حتی ترجمه استاد ذبیح الله منصوری هم تو چاپ جدید سانسور شده دنبال چاپ قدیم این کتاب با ترجمه استاد باشین این کتاب واقعا آموزنده هست و هرگز از خوندنش خسته نمیشید شیوه‌ی اداره کشور مصر توسط کائنین معبد آمون خیلی منو یاد کشور خودمون میندازه
محمد صادقی
۱۳۹۹/۶/۲۸
رمان‌ فوق العاده جذابی برای من بود و قبل از خواندن این کتاب همیشه برام سوال بود که در زمان‌های دور چگونه جراحی‌های مغز انجام میشد که با خوندن این کتاب باشیوه جراحی درآن زمان آشنا شدم و در مجموع داستان به نوعی پیش می‌رفت که دلم نمی‌خواست مطالعش رو کنار بزارم و اصلا خسته کننده نبود و با نوع زندگی مصریان آشنا شدم که برام فوق العاده جالب بود
Siamak Mahmoudnezhad
۱۳۹۹/۱/۱۵
من این کتاب امانتی رو حدودا در سال 1382 با ترجمه شادروان ذبیح الله منصوری خوندم که فکر کنم سه جلدی بود خیلی جذاب و خواندنی بود با خواندن صفحه اول کتاب دیگه معتادش میشین و از خواندنش خسته نمیشید... اما شنیدم که چاپهای جدید یا ترجمه‌های جدیدش خیلی سانسور شدن که واقعا جای تاسف داره...
طیبه سبزی
۱۳۹۹/۱۰/۵
این کتاب عالیه، سالها پیش وقتی دانشجو بودم خوندمش و الان باز هم دام خواست یکبار دیگه بخونم و چقدر خوبه که اینجا میشه با قیمت مناسب کتابهای خوب رو خوند، یه پیشنهاد هم برای گردانندگان کتابراه دارم لطفا تعداد کتابهاط خود رو بیشتر کنید تا هم با شرایط بهتر و هم با بهره بیشتری از این برنامه خوب ببریم
Ftw
۱۴۰۱/۹/۸
این کتاب رو برای کسایی که به تاریخ علاقه دارن پیشنهاد میکنم. راستش کتاب خیلی داستان گیرایی داره باعث میشه دنبال آخرش باشین. اطلاعات خوبی هم از دانش پزشکی مصر قدیم میده که آدم با خوندنش تعجب میکنه که چقدر نسبت به زمان خودشون مصری‌ها قومی پیشرفته بودن. امیدوارم از کتاب لذت ببرین.
pegah raesi
۱۴۰۰/۲/۲۷
واقعااااا لذت بردم از خواندن این کتاب، از مطالعه‌ی تمدن‌های باستان، فرهنگ و رسم و رسوماتشون، وای که هر چقدر بگم کم گفتم واقعا کم نظیر بود، آدم از اینهمه علم و فرهنگ در اون زمان شگفت زده میشه، سینوهه کتابیه که هر کتابخوانی باید قبل از مرگ بخونه.
ممنون از کتابراه
ayda zarei zarei
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
خیلی عالیه، به خوبی فرهنگ‌ها و اشخاص رو به تصویر میکشه در حدی که خودت رو تو اون زمان احساس میکنی
نازی نجفی
۱۴۰۱/۷/۲۰
رمان بسیار زیبایی بود و داستان جذابی که مجبورت می‌کنه ادامه شو بخونی. من فقط قسمت‌هایی که صحنه‌های جنگ ومومیای کردن اجساد رو با جزییات توصیف میکرد واقعا نتونستم بخونم ودو خط بعدیش رو میخوندم. البته که روحیه آدما با هم فرق می‌کنه
خوشبخت ترین دختر دنیا
۱۳۹۹/۶/۱۸
واقعا کتاب جذاب و اموزنده‌ای هست
و موجب تغییر دید ما از زندگی میشه
که جهان خیلی بزرگ و متنوع هست
و واقعا خیلی رمان جذاب و دلچسبی هست
اصلا از خوندنش سیر نمیشید
ح رحیمی
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
واقعا کتاب فوق العاده‌ای بود با خواندن این کتاب مثل این میمونه که در اون زمان و مکان‌ها زندگی میکردم راحت میشه با خواندن کتاب همه نوشته هارو تجسم کرد واقعا لذت بردم
Moein Sorkhei
۱۴۰۰/۸/۱۸
کتابی تاریخی از مصر قدیم وهمسایگانش که سینوهه پزشک فرعون دران عصرزندگی میکرده وی مردی انقلابی وروشن ضمیربوده که برسر اعتقاداتش ماندگارشده وزندگی درتبعید را انتخاب میکند
hoosh gh
۱۴۰۰/۴/۴
فقط یک پیشنهاد می‌کنم، این کتاب رو بخونید، کمتر پیش میاد که یک کتاب ششصد صفحه‌ای انقدر جذاب باشه که کامل بخونمش ولی این کتاب جز همین کتاب‌های معدود هست
ستار خواجوی منش
۱۳۹۹/۹/۲
واقعان خیلی خیلی خوبه انسان حین مطالعه، انگار در همان زمان داره باهشون زندگی میکنه،، اینقدر داستان سینوهه، جذاب و شیرینه من که لذت بردم از مطالعه
مشاهده همه نظرات 78

راهنمای مطالعه کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون

برای دریافت کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.