معرفی و دانلود کتاب قابلیت‌های بازاریابی، نوآوری و عملکرد فروش: تعاریف، الگوها و مدل‌ها

عکس جلد کتاب قابلیت‌های بازاریابی، نوآوری و عملکرد فروش: تعاریف، الگوها و مدل‌ها
قیمت:
12000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب قابلیت‌های بازاریابی، نوآوری و عملکرد فروش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قابلیت‌های بازاریابی، نوآوری و عملکرد فروش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قابلیت‌های بازاریابی، نوآوری و عملکرد فروش: تعاریف، الگوها و مدل‌ها

ابراهیم احمدی بلوطکی در کتاب قابلیت‌های بازاریابی، نوآوری و عملکرد فروش شما را با پتانسیل‌های بازاریابی به عنوان یکی از مزیت‌های رقابتی مهم میان کسب و کارها آشنا می‌کند و مطالب علمی و تجربی که در این زمینه مورد نیاز است، در اختیارتان قرار می‌دهد.

درباره کتاب قابلیت‌های بازاریابی، نوآوری و عملکرد فروش:

در حال حاضر توجه به بازاریابی و استفاده از روش‌های درست و علمی در معرفی و فروش یک محصول یا خدمت به مشتریان بخش اجتناب ناپذیر و حیاتی یک فعالیت اقتصادی و مالی به شمار می‌رود. چنانچه به این مقوله توجه کافی نشود احتمال اینکه کسب و کار با شکست مواجه شود، بسیار زیاد خواهد بود. به همین جهت کتاب قابلیت‌های بازاریابی، نوآوری و عملکرد فروش (Marketing capability innovation and sales performance) در صدد ارائه اطلاعات و الگوهای لازم در این زمینه بر آمده است.

محیط‌های کاری در سال‌های اخیر تغییرات اساسی پیدا کرده است به طوری که شرکت‌ها و کسب و کارها روز به روز با چالش‌های رقابتی پیچیده‌تری مواجه می‌شوند. به همین جهت است که هر سازمان باید شرایطی را فراهم کند تا هرچه سریع‌تر نسبت به تغییرات و شرایط جدید خود را وفق بدهد و هماهنگ با امواج جدید بازاریابی، حرکت کند.

قابلیت‌های استراتژیک یک فرایند شامل مواردی چون ارزیابی وضعیت کسب و کار، شناخت موقعیت فعلی و پیش‌بینی و ترسیم آینده شرکت، توسعه ابزارها و راهکارهای مناسب برای رسیدن به اهداف مورد نظر، انجام فعالیت‌های خلاقانه و توسعه دهنده و تصمیم‌گیری‌های به موقع و درست است.

کتاب قابلیت‌های بازاریابی، نوآوری و عملکرد فروش مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب به کسانی که نسبت به جنبه‌های تئوری فرایند بازاریابی و کاربردهای عملی آن کنجکاو هستند و به دنبال عوامل موثر در این زمینه هستند، پیشنهاد می‌شود.

جملات برگزیده کتاب قابلیت‌های بازاریابی، نوآوری و عملکرد فروش:

- بازاریابی یا مارکتینگ به عنوان فرایندی مدیریتی‌- اجتماعی تعریف می‌شود که بوسیله‌ آن افراد و گروه‌ها از طریق تولید و مبادله کالا با یکدیگر، به امر تأمین نیازها و خواسته‌های خود اقدام می‌کنند.

- منظور از نوآوری خلاقیت متجلی شده و به مرحله عمل رسیده بوده، به عبارت دیگرنوآوری یعنی اندیشه خلاق تحقق یافته در سازمان‌ها می‌باشد.

- گاهی ایده و اندیشه‌ای نو از ذهن فرد می‌تراود و در سال‌های بعد آن اندیشه نو به وسیله فرد دیگری به صورت نوآوری در محصول یا خدمت متجلی می‌گردد.

- ماهیت بازاریابی صنعتی را می‌توان، خلق ارزش برای مشتریان به وسیله ارائه کالاها و خدماتی دانست که نیازهای سازمانی و اهداف آن‌ها را تحقق می‌بخشد.

در بخشی از کتاب قابلیت‌های بازاریابی، نوآوری و عملکرد فروش می‌خوانیم:

ﺍﻳﻦ ﻋﻮﺍﻣﻞ ﺩﺭ ﻭﺍﻗﻊ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺧﺎﺻﻲ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﻓﺮﺁﻳﻨﺪ ﺑﺎﺯﺍﺭﻳﺎﺑﻲ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﺍﺭﺯﺷﻤﻨﺪی ﺍﻧﺠﺎﻡ میﺩﻫﻨﺪ ﻭ ﺩﺭ ﻗﺒﺎﻝ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺍﻳﻦ ﺧﺪﻣﺎﺕ مبلغی ﺭﺍ ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ ﻛﺮﺩﻩ ﻛﻪ ﺑﺮ ﻗﻴﻤﺖ ﺗﻤﺎﻡ ﺷﺪﻩ ﻛﺎﻻ ﻳﺎ ﻣﺤﺼﻮﻝ ﺍﺿﺎﻓﻪ می‌ﮔﺮﺩﺩ. ﺍﻳﻦ ﻋﻮﺍﻣﻞ ﺍﺯ ﺩﻳﺪﮔﺎﻩ ﻣﺤﻘﻘﺎﻥ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﻪ ﮔﺮﻭﻩﻫﺎی ﺧﺎصی ﺗﻘﺴﻴﻢﺑﻨﺪی ﺷﺪﻩﺍﻧﺪ ﻭ ﺑﺮﺍﺳﺎﺱ ﺗﻘﺴﻴﻢﺑﻨﺪی ﻛﺎﺗﻠﺮ ﻭ ﺁﺭﻣﺴﺘﺮﺍﻧﮓ ﻋﻮﺍﻣﻞ ﻣﺬﻛﻮﺭ ﺑﺼﻮﺭﺕ ﺫﻳﻞ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺷﺪه‌اند:

ﺍﻟﻒ- ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﮔﺎﻥ ﺍﻭﻟﻴﻪ: ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻳﺎ ﻣﻮﺳﺴﺎتی ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻴﺎﺯ ﻭﺍﺣﺪﻫﺎی ﺗﻮﻟﻴﺪی ﺭﺍ ﺟﻬﺖ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻭ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﻓﺮﺍﻫﻢ میﻛﻨﻨﺪ. ﺍﻳﺠﺎﺩ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺗﺎﺧﻴﺮ ﻭ ﻳﺎ ﻛﻤﺒﻮﺩ ﻭ ﻳﺎ ﻋﺪﻡ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﻣﻮﺍﺩ ﺍﻭﻟﻴﻪ ﺩﺭ ﻛﻮﺗﺎﻩ ﻣﺪﺕ ﺑﺎﻋﺚ ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻭ ﻋﺪﻡ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ ﺩﺭ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﻛﺎﻻی ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻭ ﺑﺎ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺑﻪ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺩﺭ ﺑﻠﻨﺪﻣﺪﺕ ﻧﻴﺰ ﺑﻪ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﺫﻫﻨﻴﺖﻫﺎی ﻧﺎﻣﻄﻠﻮﺏ ﺍﺯ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﻣﺤﺼﻮﻝ ﻣﻨﺠﺮ می‌ﺸﻮﺩ.

ﺏ- ﻭﺍﺳﻄﻪﻫﺎ: ﻋﻮﺍﻣﻞ ﻣﺬﻛﻮﺭ ﺩﺭ ﺍﻣﺮ ﺗﺒﻠﻴﻐﺎﺕ، ﺗﻮﺯﻳﻊ ﻛﺎﻻ ﺑﻪ ﻣﺼﺮﻑﻛﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﻭ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ می‌ﺘﻮﺍﻧﻨﺪ ﻧﻘﺶ ﻣﻔﻴﺪی ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﺍﻳﻦ ﻋﻮﺍﻣﻞ ﺷﺎﻣﻞ ﺩﻻﻻﻥ، ﻣﻮﺳﺴﺎﺕ ﺗﻮﺯﻳﻊ ﻣﺤﺼﻮﻝ، ﺁژﺍﻧس‌های ﺧﺪﻣﺎﺕ ﺑﺎﺯﺍﺭﻳﺎبی، ﻣﻮﺳﺴﺎﺕ ﻭ ﻭﺍﺳﻄﻪﻫﺎی ﻣﺎلی میﺑﺎﺷﻨﺪ.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: مقدمه
فصل دوم: مفاهیم، نظریات و الگوها
بخش اول: قابلیت‌های بازاریابی
تاریخچه بازاریابی
تاریخچه بازاریابی نوین
مدیریت بازاریابی
محیط‌های بازاریابی
انواع ﻣﺤﻴﻂ ﺑﺎﺯﺍﺭﻳﺎﺑﻲ
عوامل بازاریابی
انواع بازاریابی
بازاریابی صنعتی
بازار یابی مصرفی
بازاریابی چندسطحی
قابلیت‌های بازاریابی
بخش دوم: نوآوری
تعریف نوآوری
نقش مدیران در پرورش نوآوری
موانع برای نوآوری
انواع نوآوری
نوآوری تدریجی
نوآوری نفوذی
نوآوری رادیکال
سیرتکاملی نوآوری
موج اول: دیدگاه شومپیتر
موج دوم: نوآوری تکنولوژیک
موج سوم: نوآوری صنعتی
موج چهارم: نظام نوآوری
موج پنجم: نوآوری علمی
انواع نوآوری
منابع یا فرصت‌های نوآوری از دیدگاه پیتر دراکر
شرایط یک نوآوری پیروزمندانه
سطح یا قلمرو نوآوری
نوآوری در سطح فردی
نوآوری در سطح گروه‌های درون‌سازمانی
نوآوری در سطح سازمان
تعاریف سازمان‌های نوآور
ویژگی‌های سازمان‌های نوآور
لی‌ونگ چاروان و پیرومپ رام (2009: 18- 1)
دیدگاه هیجینگ (1995)
بخش سوم: عملکرد فروش
مفهوم عملکرد فروش
عوامل موثر بر عملکرد فروش
اندازه گیری عملکرد فروش
استراتژی بازار – محصول
انتخاب بازار و عملکرد فروش
محصولات ارائه شده و عملکرد فروش
رقابت بر روی قیمت
شدت تبلیغات و عملکرد فروش
توزیع
اجرای استراتژی
ویژگی‌های سازمانی
تعهدات فروش
ویژگی‌های محیطی
موانع فروش
فصل سوم: نتیجه‌گیری
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قابلیت‌های بازاریابی، نوآوری و عملکرد فروش: تعاریف، الگوها و مدل‌ها
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آفتاب گیتی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات86
زبانفارسی
شابک978-622-245-530-9
موضوع کتابکتاب‌های بازاریابی و فروش
قیمت نسخه الکترونیک
12000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب قابلیت‌های بازاریابی، نوآوری و عملکرد فروش

برای دریافت کتاب قابلیت‌های بازاریابی، نوآوری و عملکرد فروش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.