معرفی و دانلود PDF کتاب قوانین بین المللی کشتی آزاد و فرنگی

عکس جلد کتاب قوانین بین المللی کشتی آزاد و فرنگی
قیمت:
۱۴۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قوانین بین المللی کشتی آزاد و فرنگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قوانین بین المللی کشتی آزاد و فرنگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قوانین بین المللی کشتی آزاد و فرنگی

کتاب قوانین بین المللی کشتی آزاد و فرنگی، تمام قواعد، بندها، اصطلاحات و واژه‌های مختص به ورزش کشتی را دربردارد. قوانین این کتاب بر اساس ویراست سال 2010 فدراسیون بین المللی کشتی (فیلا) است.

درباره‌ی کتاب قوانین بین المللی کشتی آزاد و فرنگی:

رشته‌های مختلف ورزشی از بدو شکل‌گیری تاکنون دستخوش تغییرات زیادی شده‌اند. هدف این تغییرات، اساسا بهبود شکل اجرا و تسهیل ارزیابی آن بر مبنای قابلیت‌های ورزشی انسان بوده است. بخشی از تغییرات منوط به قوانین حاکم بر هر رشته ورزشی است که با گذشت زمان کامل‌تر و دقیق‌تر می‌شود و مسئولین مربوطه می‌کوشند با دستکاری‌های کلی و یا جزیی و دگرگونی‌هایی که لازم می‌بینند، قوانین هر رشته را بیش از پیش کامل کنند و با خطای کمتری آن را در چارچوب مقرر به مرحله اجرا درآورند.

رشته کشتی نیز از آن جمله رشته‌های ورزشی به شمار می‌رود که از این قاعده مستثنی نیست و به طور مرتب با بازبینی و دقت نظرهای متعدد و با توجه به شرایط روز تغییر می‌کند. این اصلاحاتی که بر قوانین گذشته صورت گرفته، مجموعه‌ای از قواعد و قوانین کشتی را به روز کرده است. این قوانین باید در تمام بازی‌های المپیک، قاره‌‌ای، مسابقات قهرمانی جهان و... اجرا شوند. کتاب قوانین بین المللی کشتی آزاد و فرهنگی (International regulations of free & greco) جمع‌بندی کاملی از بخش‌ها و بندها، واژه‌های و اصطلاحات کاربردی مربوط به کشتی در رقابت‌ها و مسابقات بین‌المللی است. حمید اراضی و بهمن عسگری مترجمان این کتاب تلاش کرده‌اند تا از ترجمه تحت‌الفظی پرهیز کنند و با رعایت امانت در ترجمه، کتاب حاضر را با کمترین خطا تقدیم‌تان کنند.

کتاب قوانین بین المللی کشتی آزاد و فرنگی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مطالعه‌‌ی این کتاب و آگاهی از تمامی قوانین و بندها برای تمام مربیان، داوران، سرپرستاران و ورزشکاران کشتی ضروروی است. همچنین کتاب حاضر برای دوستداران ورزش کشتی نیز سودمند و کاربردی خواهد بود.

در بخشی از کتاب قوانین بین المللی کشتی آزاد و فرنگی می‌خوانیم:

فهرست نهایی کشتی‌گیران باید بدون وقفه و 6 ساعت قبل از شروع وزن‌کشی به مسئول مسابقات تحویل داده شود، بعد از این زمان هیچ تغییری در فهرست پذیرفته نخواهد شد.

وزن‌کشی در هر رده وزنی همیشه یک روز قبل از شروع مسابقات انجام می‌گیرد و 30 دقیقه طول می‌کشد. در تمام مسابقات تنها یک وزن کشی در هر رده وزنی انجام می‌گیرد. اگر کشتی‌گیری معاینات پزشکی را در یک دوره زمانی مشخص بر اساس مقررات حاکم بر مسابقات انجام ندهد به او اجازه وزن‌کشی داده نمی‌شود. معاینات پزشکی همیشه یک ساعت قبل از شروع وزن‌کشی انجام می‌گیرد. کشتی گیران در صورتی می‌توانند در مراسم وزن‌کشی شرکت کنند که معاینه پزشکی، گواهی‌نامه، روادید یا تنها کارت اعتباری مورد تأییدشان را ارایه دهند. همه کشتی‌گیران بعد از انجام معاینه توسط پزشک مجرب و حذف افرادی که خطر وجود بیماری مسری در آن‌ها هست، فقط با دوبنده خود وزن می‌شوند. هیچ وژنی برای دوینده در نظر گرفته نمی‌شود. کشتی‌گیران باید در شرایط بدنی مناسبی باشند و ناخن‌های خود را کاملا کوتاه کنند.

در زمان وزن‌کشی، کشتی‌گیر حق دارد در هر نوبت و برای هر چند مرتبه که بخواهد وزن‌کشی شود. داوران مسئول وزن‌کشی باید توجه داشته باشند که کشتی گیران تمام شرایط بند 5 (لباس رقابت کنندگان را داشته باشند و به هر کشتی‌گیری که لباس نامناسبی هنگام ورود به تشک دارد تذکر داده شود. داوران اجازه وزن کشی به کشتی‌گیری که لباس نامناسب دارد را نخواهند داد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
قوانین عمومی
بخش 1: ساختار و جنس مواد
بخش 2: رقابت‌ها، مسابقات و برنامه‌ها
بخش 3: روند مسابقه
بخش 4: هیات داوران
بخش 5: مسابقه
بخش 6: امتیازات اعمال و نگه‌داری حریف
بخش 7: طبقه‌بندی امتیازات داده شده بعد از مسابقه
بخش 8: کشتی منفی
بخش 9: ممنوعیت‌ها و گرفتن‌های غیرقانونی
بخش 10: اعتراض
بخش 11: پزشکی
بخش 12: کاربرد قوانین کشتی
پیوست

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قوانین بین المللی کشتی آزاد و فرنگی
مترجمحمید اراضی، بهمن عسگری
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۱۰
زبانفارسی
شابک978-600-5751-25-3
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب قوانین بین المللی کشتی آزاد و فرنگی

برای دریافت کتاب قوانین بین المللی کشتی آزاد و فرنگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.