معرفی و دانلود PDF کتاب مراقبت‌های حمایتی و تسکینی در سرطان

عکس جلد کتاب مراقبت‌های حمایتی و تسکینی در سرطان
قیمت:
۸۰۰۰۰ تومان - 14.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مراقبت‌های حمایتی و تسکینی در سرطان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مراقبت‌های حمایتی و تسکینی در سرطان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مراقبت‌های حمایتی و تسکینی در سرطان

کتاب مراقبت‌های حمایتی و تسکینی در سرطان به طور کامل به بررسی و توضیح خدمات مراقبتی که می‌تواند توسط افراد متخصص و اطرافیان بیماران مبتلا به سرطان به آنان ارائه شود، می‌پردازد.

درباره کتاب مراقبت‌های حمایتی و تسکینی:

شیوع سرطان در کشور ما همانند سایر جوامع، به دلیل تغییر سبک زندگی، افزایش طول عمر بشر و سایر عوامل محیطی و وراثتی رو به افزایش است. به همین منظور و در جهت ارتقاء کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان و دیگر بیماری‌های صعب‌العلاج، سازمان بهداشت جهانی (WHO) مراقبت حمایتی و تسکینی را به عنوان یکی از ارکان اصلی برنامه جامع کنترل این بیماری‌ها قرار داده است.

مراقبت‌های حمایتی و تسکینی از طریق رویکردهای اثربخش و با تمرکز بر ابعاد انسانی سرطان، می‌تواند علاوه بر درمان، نیازهای دیگر این بیماران و خانواده‌های آنان را پاسخ داده و بر ارتقای کیفیت زندگی آن‌ها تمرکز نماید و به عنوان حلقه گمشده مراقبت‌های درمانی در بیماران مبتلا به سرطان، نقش خود را ایفا کند.

کتاب مراقبت‌های حمایتی و تسکینی (Supportive and Palliative Care in Cancer) که در شش فصل تدوین شده است به طور نسبتا جامعی کلیه روش‌های مراقبتی را که توسط کادر درمان، پزشکان و افراد نزدیک به بیماران مبتلا به سرطان می‌تواند ارائه شود را توضیح و آموزش می‌دهد و بستری مناسب را برای مراقبت هرچه بهتر و بیشتر از این بیماران، فراهم می‌کند.

در مورد مراقبت‌های حمایتی و تسکینی در سرطان بیشتر بدانیم:

بنا به تعریف سازمان بهداشت جهانی (WHO)، مراقبت‌های حمایتی و تسکینی "رویکردی، جهت بهبود کیفیت زندگی بیمار و خانواده وی می‌باشد که با مشکلات مرتبط با بیماری تهدید کننده زندگی مواجه هستند، این مراقبت‌ها از طریق پیشگیری و تسکین رنج و آلام آن‌ها از طریق تشخیص زودرس و بررسی و شناخت دقیق مشکلات و نیازهای آنان انجام می‌شود و تنها برای انتهای زندگی نیست بلکه رویکرد همه جانبه‌ای برای رفع مشکلات جسمی، روانی-اجتماعی و معنوی همراه با مدیریت درد و علائم بیمار در تمام سیر بیماری می‌باشد."

در گذشته، مراقبت تسکینی بیشتر برای افراد مبتلا به سرطان و در محیط‌های آسایشگاه ارائه می‌شد اما اکنون این خدمات بصورت گسترده و یکپارچه با خدمات مراقبت‌های بهداشتی انجام می‌شود و این مراقبت برای کودکان درست مانند بزرگسالان، امری ضروری است. در این مراقبت‌ها نیازهای بیمار و خانواده وی مرتبا مورد سنجش قرار گرفته و بر این اساس برنامه و اجرای مراقبت‌های حمایتی و تسکینی مورد بازنگری قرار می‌گیرد.

ارائه مراقبت‌های حمایتی و تسکینی برای کلیه بیماری‌های تهدید کننده حیات، از زمان شروع تشخیص اهمیت داشته و هیچ محدودیت زمانی برای ارائه این خدمات وجود ندارد و زمان باقیمانده از عمر بیمار نیز برای ارائه این خدمات در نظر گرفته نمی‌شود. دلیل ارائه مراقبت‌های حمایتی و تسکینی از ابتدای بیماری این است که اولا بیماران و خانواده‌های آنان از همان زمان نیاز به دریافت این مراقبت‌ها دارند و دوم از تجمع نیازهای بیماران و خانواده‌های آنان و به دنبال آن از تحمیل خدمات و هزینه‌های اضافه بر سیستم سلامت و درمان کاسته می‌شود.

کتاب مراقبت‌های حمایتی و تسکینی در سرطان مناسب چه کسانی است؟

این کتاب می‌تواند برای کلیه اعضای تیم بهداشت و درمان که به نحوی درگیر ارائه خدمات و مراقبت از بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان هستند و به ویژه دانشجویان گروه علوم پزشکی، راهنمای مناسبی باشد.

در بخشی از کتاب مراقبت‌های حمایتی و تسکینی در سرطان می‌خوانیم:

در بیمارانی که سابقه سوء مصرف مواد دارند ارزیابی کلی و مدیریت درد ناشی از سرطان متفاوت با بیماران عادی نیست. به این بیماران نباید اجازه داد که به علت سابقه سوء مصرف مواد در معرض درد قرار گیرند. بهتر است که بیماران با سابقه مصرف مواد را به سه زیر گروه تقسیم کرد.

گروه اول ممکن است در سال‌های بسیار دور از مخدرها استفاده نادرست داشته‌اند.

گروه دوم ممکن است اخیرا در معرض مخدرها قرار گرفته باشند، که با یک برنامه طولانی مدت متادون ماه‌ها یا سال‌هاست که آن را کنار گذاشته‌اند. در این دو گروه، چالش اصلی اغلب تشویق بیمار و اعضای خانواده آن‌ها است که مخدرها اندیکاسیون دارند و مورد نیاز برای کنترل درد ناشی از سرطان آنان است. ممکن است به علت تحمل به این داروها، متادون با دوزهای بالاتر از حد معمول نیاز باشد.

گروه سوم شامل افرادی است که به طور فعال مواد مخدر را مورد استفاده قرار می‌دهند. این بیماران دچار مشکلات درمانی هستند. آن‌ها نیاز به یک برنامه هماهنگ و یک تیم اختصاصی و همچنین مشاوره در رابطه با استفاده مناسب از داروهای ضدافسردگی برای کنترل درد دارند. داروهای خوراکی ترجیح داده می‌شوند و درمان‌های موضعی در محل‌های دردناک مانند پرتودرمانی یا بلوک‌های عصبی که ممکن است نیاز به مواد مخدر را محدود کنند باید مورد توجه قرار گیرند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل یک - مراقبت‌های حمایتی و تسکینی
فصل دوم - علائم و عوارض سرطان و درمان‌های مربوطه
فصل سوم - مراقبت معنوی در سرطان
فصل چهارم - بازتوانی سرطان
فصل پنجم - مراقبت‌های پایان زندگی در سرطان
فصل ششم - مراقبت‌های حمایتی در خانواده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مراقبت‌های حمایتی و تسکینی در سرطان
نویسنده، ، ،
ناشر چاپیانتشارات بشری
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۷۷
زبانفارسی
شابک978-964-399-555-3
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰۰ ت - 14.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب مراقبت‌های حمایتی و تسکینی در سرطان

برای دریافت کتاب مراقبت‌های حمایتی و تسکینی در سرطان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.