معرفی و دانلود کتاب جایگاه صلح جهانی در عرصه بین‌الملل

عکس جلد کتاب جایگاه صلح جهانی در عرصه بین‌الملل
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جایگاه صلح جهانی در عرصه بین‌الملل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جایگاه صلح جهانی در عرصه بین‌الملل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جایگاه صلح جهانی در عرصه بین‌الملل

کتاب جایگاه صلح جهانی در عرصه بین‌الملل نوشته‌ی میلاد میوه یان، از طریق مطالعات قوانین و حقوق بین‌الملل به بررسی وضعیت صلح و امنیت جهانی می‌پردازد.

نقش محوری سازمان ملل متحد و سازمان‌های تابع آن در تدوین و توسعه‌ی حقوق بین‌الملل در نیم قرن اخیر بر کسی پوشیده نیست. علی رغم انتقادات زیادی که بر آن صورت می‌گیرد، این نهاد بین‌المللی با تنظیم معاهدات چند جانبه‌ی قانون‌ساز که یکی از ده‌ها وظیفه‌ی آن به شمار می‌رود، توانسته است صلح جهانی را تضمین کند و بنیان آن را تقویت نماید.

انتشار مقالات و مجلات علمی به زبان‌های مختلف، در آستانه‌ی هزاره‌ی جدید پیرامون جهانی‌سازی و ابعاد متنوع آن و با توجه به عصر جهانی شدن، حمایت و گسترش ساز و کارهای حقوقی، در این رابطه بیش از پیش لازم است. رسالت علم حقوق به خصوص حقوق بین‌الملل نیز همراه با پیشرفت‌های بشری در سطح جهان، توجه هر چه بیشتر به تشکیلات و قواعد منطبق بر نیازهای عصر ما و آیندگان است. با توجه به وضعیت موجود، به موارد بدیع و جدیدی پرداخته شده است که نتیجه‌ی آن تکامل قواعد حاکم بر نظام بین‌الملل است.

نقشی که سازمان‌های بین‌المللی غیر حکومتی به عنوان دیده‌بان‌های دقیق که از همه‌ی ابعاد تخصصی حکومت‌ها را زیر نظر دارند بر همگان آشکار است. می‌توان گفت جهان فردا را همین سازمان‌های غیردولتی اداره می‌کنند، موضوع مهمی که در ابتدای منشور بدان تصریح شده: ”ما ملل متحد” از لحاظ قراردادی تثبیت شده است ولی از بعد عملی نیاز به بازنگری و تقویت دارد. مشروعیتی که دولت‌ها به آن افتخار می‌کنند از طریق انتخابات عمومی و حق تعیین سرنوشت متجلی می‌گردد، اما در عمل شاهد آن هستیم که تنها نمایندگان دولت‌ها، درسازمان‌های بین‌المللی حکومتی حضور پیدا می‌کنند.

در مجموع می‌توان گفت بستر اندیشه‌ی جامعه‌ی جهانی آمادگی پذیرش بسیاری مفاهیم را دارد که در گذشته روح خودخواهی و برتری‌جویی مانع از طرح آن‌ها بود. پس چه عالی است که در مصوبات مجمع به تمام جهانیان و نه فقط سران آن‌ها با صدور قطعنامه‌ای مشابه آنچه در هزاره، شاهد آن بودیم تذکر داده شود که از همان کودکی در تعلیم و تربیت انسان‌ها با نفی خشونت و ترویج روحیه‌ی استدلال منطقی آمادگی پذیرش و توجه به سخنان مخالف آموزش داده شود، همچنان که انسان‌های دوران بربریت به جنگ‌آوری و فتوحات خود افتخار می کردند، انسان عصر ما، به روحیه‌ی صلح‌طلبی و رقابت در احراز جوایز جهانی آن بیندیشد.

در بخشی از کتاب جایگاه صلح جهانی در عرصه بین‌الملل می‌خوانیم:

در واقع بررسی جهانی شدن به عنوان بین‌المللی شدن تأکید بر گرایشات معاصر دارد که موضوعات تاریخی اخیر را دوباره اجرا می‌کند. به خصوص با تحلیل موضوع در می‌یابیم که سطح تجارت فرامرزی، سرمایه‌گذاری مستقیم و مهاجرت دائم افراد به طور نسبی بیشتر از یکصد سال اخیر بوده است. پیشنهاد این است که جهانی شدن یا به عبارتی وابستگی بین‌المللی بیشتر یک نوع از نظام کشورهای مدرن و اقتصاد جهانی است که در طول زمان رخ می‌دهد. بنابراین محققان اجتماعی می‌توانند بدون دغدغه تحقیقات خود را با استفاده از کارهایی که نسل‌های گذشته انجام داده اند، تکمیل کنند. با همه مواردی که گفتیم باز این سوال پیش می‌آید که چرا با وجود واژه بین‌المللی و مفهوم گسترده‌ای که دارد از کلمه جهانی شدن استفاده می‌شود؟ باید گفت بر کسی پوشیده نیست که مفهوم جهانی شدن با وجود تجربه سال‌های اخیر مداخلات و وابستگی‌های بین‌المللی بزرگتر را شامل می‌شود و این تفکر هر روز توسعه بیشتری می‌یابد. از لحاظ سیاسی هم چنانچه جهانی شدن را با بین‌المللی شدن یکی بدانیم محل بحث و اشکال است.

سیاسیون معتقدند که روابط اجتماعی در سطح جهان تنها از طریق واحدهای سیاسی به نام کشور و حکومت‌های دولت‌ها و اجتماعات ملی امکان‌پذیر است. بدین ترتیب استفاده از واژه بین‌المللی باعث غفلت از انواع سازمان‌ها، همچنین هویت و حاکمیتی که دارای ارزش بالایی به خصوص برای مردم بومی دارد و انواع مختلف تفکرات بین‌المللی ومنطقه‌ای خواهد شد. در حالی که بیش از دویست سال قبل امانوئل کانت می‌گفت: اینکه بشریت در کنار هم است، موضوعی غیر قابل اجتناب است. هر تخطی و اعمال خشونت نسبت به قانون و عدالت در هرگوشه جهان ممکن‌ست در هر جای دیگر نیز تکرار شود. در دنیایی که امروز در آن زندگی می‌کنیم سرنوشت همه جوامع به هم پیچیده شده است. بنابراین جهانی شدن فقط از بعد اقتصادی نیست بلکه دم زدن از حقوق بین‌الملل و عدالت است. رژیم سنتی حاکمیت به سمت توسعه نظم جهانی که در آن دولت‌ها آزاد و برابر هستند پیش می‌رود. از بین نظم‌های سیاسی متمایزی که وجود دارد معیارهای محدود کننده‌ای در زمینه دیپلماتیک و مشارکت هست و بدین ترتیب در زمینه بین‌المللی، دولت‌ها پذیرفته‌اند که اصل تأثیرگذاری به عنوان اصلی است که می‌تواند در جهان بین‌المللی موجد حق باشد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
بخش اول: حقوق بین‌الملل و جهان گستری
بخش دوم: گسترش فرهنگ و دیدگاه حقوق بشر
بخش سوم: ضرورت هنجاری و اصولی
نتیجه‌گیری
منابع ومآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جایگاه صلح جهانی در عرصه بین‌الملل
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات قانون یار
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۴
زبانفارسی
شابک978-622-6055-72-7
موضوع کتابکتاب‌های حقوق بین الملل
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب جایگاه صلح جهانی در عرصه بین‌الملل

برای دریافت کتاب جایگاه صلح جهانی در عرصه بین‌الملل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.