معرفی و دانلود کتاب مطالعه در حد بنز

عکس جلد کتاب مطالعه در حد بنز
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مطالعه در حد بنز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مطالعه در حد بنز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مطالعه در حد بنز

کتاب مطالعه در حد بنز نوشته‌ی مریم مبارکی، روش‌ها و تکنیک‌های مطالعه و تندخوانی را به صورت گام‌ به‌ گام و همراه با مثال‌های متعدد به شما می‌آموزد.

همه به شما می‌گویند درس بخوان! کتاب بخوان! اهل مطالعه باش! اما متاسفانه هیچکس به شما نگفته که چطور به شکل صحیح و اصولی مطالعه کنید. این کتاب به شما کمک می‌کند که صفر تا صد مطالعه کردن را یاد بگیرید. از این به بعد با اجرا کردن تکنیک های جدید مطالعه با سرعت بالاتر و تمرکز عمیق‌تر (یعنی مثل بنز!) کتاب‌های مختلف را بخوانید.

در عصر حاضر، با گسترش دایره علوم و افزایش منابع علمی، نیاز به استفاده از روش‌های جدید و بهینه برای مطالعه به شدت احساس می‌شود. خواندن یکی از ضروری‌ترین مهارت‌هاست و مطالعه میزان بهره‌وری، سلامتی و حافظه را افزایش می‌دهد. با وجود حجم بالای کار که روزانه درگیر آن هستید، به نظر می‌رسد در پایان روز زمان زیادی برای رسیدگی و مطالعه ایمیل‌ها، مقالات جدید، پیغام‌ها و گزارش‌های پروژه باقی نمی‌ماند.

اما راه‌های زیادی برای بالا بردن سرعت مطالعه نیز وجود دارد. تندخوانی یکی از تکنیک‌های کاربردی برای افزایش سرعت مطالعه است. تندخوانی مهارتی بسیار مهم و کاربردی در زمینه مطالعه کتاب‌هاست که می‌تواند ضمن کمک به کاهش مدت زمان مطالعه، موجب افزایش بهره‌وری در این زمینه شود.

تندخوانی به مجموعه‌ای از راهکارهای عملی گفته می‌شود که سرعت مطالعه را بسیار زیاد افزایش می‌دهد و امکان یادگیری را در زمان کوتاه فراهم می‌سازد. تصور عموم بر این است که هرچه آرام‌تر و آهسته‌تر مطالعه کنند، دانش و اندوخته‌های ذهنی افزایش می‌یابد، در حالی که نظریه پژوهشگران خلاف این امر است. به عقیده آن‌ها در حالی که میزان اندوختهٔ ذهنی مطالعه کننده‌ای معمولی تنها 35٪ است، این حالت برای یک فرد تندخوان حداقل 53٪ خواهد بود.

برخی نظرات دربارۀ کتاب مطالعه در حد بنز:

- به این وسیله خواندن این کتاب را به تمام خوانندگان ایرانی توصیه می‌کنم. مشتاقان کتاب و کتاب‌خوانی که بهانه‌ها و مشکلات خود را در مطالعه شناسایی کرده‌اند و می‌خواهند رفع کنند. اگر شما هم جزء این دسته هستید، شروع کنید:
بسم الله! (محمد پیام بهرام پور، مربی و مدرس فن بیان و سخنرانی)

- نمی‌شه همه آدم‌ها رو مجاب کرد که آموزش ببینند، تا بفهمند چطور باید زندگی کرد، چطور باید مدیریت کرد، چطور باید به کسب و کار قوی ساخت، اما می‌شه به همشون یه کتاب هدیه داد، می‌شه کاری کرد که مطالعه براشون لذت‌بخش باشه و با خواندن کتاب‌ها زندگی‌هاشونو تغییر بدن، این کتاب از سرکار خانم مریم مبارکی می‌تونه روند مطالعه شما رو متحول کنه و کاری کنه که از کتاب خواندن لذت ببرید. اینو یادتون نره کتاب‌ها معجزه می‌کنند. (حمید وجکانی، مدرس، نویسنده و سخنران در زمینه تکنیک‌های یادگیری و روش‌های مطالعه)

- همه‌ی ما ممکن است در مطالعه کردن و خواندن کتاب‌ها، اهمال کار باشیم و علت اصلی این مسئله این است که بلد نیستیم که چطور باید کتاب بخوانیم؟! کتاب مطالعه در حد بنز به شما کمک می‌کند که از صفر تا صد یک مطالعه‌ی کار آمد را یاد بگیرید، با کتاب‌هایتان آشتی کنید و لذت مطالعه را بچشید. (دکتر محمد ملازم متخصص رادیولوژی دامپزشکی)

- خانم دکتر میرکی با همه دغدغه‌هایشان انگشت بر روی موضوع مهمی گذاشتند که شاید در وهله اول برای‌تان تعجب‌آور باشد اما به عمق درک، عشق و دغدغه‌های ایشان که پی ببرید این امر بر شما واضح خواهد شد که ایشان نسبت به جامعه‌ی خود حساس و مسئول است. لذا در خریدن این کتاب تردید نکنید و از نکات آن بیشترین بهره را ببرید. (امیر خدابخش مجری و فعال رسانه و روابط عمومی)

در بخشی از کتاب مطالعه در حد بنز می‌خوانیم:

آیا می‌دانستید که بیشتر برنامه‌ریزی‌هایی که افراد برای اجرای کارهایشان انجام می‌دهند با شکست رو به‌ رو می‌شود؟ می‌توانید حدس بزنید که دلیل این شکست‌ها ‌در اجرای برنامه‌ها ‌چیست؟ علت بسیاری از این شکست‌ها ‌رعایت نکردن یک نکته‌ی مهم و ساده است و آن این است که ما اغلب پیش‌بینی درستی از زمان مورد نیاز خود برای انجام کارهای کوچک و بزرگ نداریم و در نتیجه با در نظر گرفتن مدت زمانی نامناسب برای انجام یک فعالیت، برنامه‌ی خود را دچار بی‌نظمی و توقف می‌کنیم و اصلا بعید نیست که از اجرای آن صرف‌ نظر کنیم.

من از شما می‌خواهم میانگین مدت‌زمانی را که صرف انجام هر کار و فعالیت می‌کنید به دست بیاورید. محاسبه‌ی زمان مورد نیاز شما برای انجام هر کار نوعی خودشناسی به حساب می‌آید. پس ما با این کار سعی داریم خودمان را و بهتر است بگویم سرعت خودمان را بهتر بشناسیم. سعی کنید در طول روز، زمانی که صرف هر کاری می‌کنید را به خاطر بسپارید؛ برای مثال من ماه‌ها، روزی دو سه بار، وقتی خسته می‌شدم به تصور خودم، پنج دقیقه در گوشی‌ام‌ «زوما» بازی می‌کردم؛ اما یک‌ روز که ساعت شروع و پایان بازی را چک کردم، در کمال تعجب متوجه شدم که این بازی، روزی یک‌ ساعت از وقت من را می‌گیرد! فقط دانستن این نکته باعث شد، از آن به بعد کمتر از قبل بازی کنم و در نهایت آن را از گوشی‌ام ‌حذف کنم.

جالب است که همین «آگاه شدن» به مدت زمانی که هر کاری از شما وقت می‌گیرد، اولا باعث می‌شود که شما از سردرگمی روزمره خلاص شوید و بسیار راحت‌تر‌ برای روزها و هفته‌هایتان برنامه‌ریزی کنید و دوم می‌تواند به‌طور ناخودآگاه سرعت بسیاری از فعالیت‌هایتان را افزایش دهد و چه‌ بسا از خیلی از کارهای غیر مفید، با رغبت زیاد دست بکشید. «حمام کردن» به‌ طور متوسط 10 تا 50 دقیقه طول می‌کشد؛ اما این میانگین مدت زمان حمام کردن میلیون‌ها ‌نفر است؛ مهم این است که حمام کردن شما چقدر طول می‌کشد؟

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
مقدمه
فاجعه آغاز شده است، صدای آن را نمی‌شنوید؟
چرا کتاب نمی‌خوانیم؟
وقت نمی‌کنم کتاب بخوانم
ما، نه دیگران
وقت‌هایی که می‌کُشیمشان
کامل‌گرایی
این ماسماسک شیطانه!
انجام فلان کار، برای من چقدر زمان میبره؟
حرکت آهسته
دوستان دلسوز باحال
بهانه‌جوییم
اهمال‌کاری در مطالعه
در دسترس بودن کتاب‌ها
از تکنیک پنج دقیقه استفاده کنید
آماده کردن امکانات لازم برای مطالعه
مکتوب کردن قول‌وقرارها
قبل از کتاب خواندن
کتاب را قضاوت نکن!
پیش‌داوری درباره‌ی انگیزه‌های نویسنده از نوشتن کتاب
پیش‌داوری درباره‌ی کیفیت محتوای کتاب با نگاه‌کردن به جلد آن
پیش‌داروی درباره‌ی ارزش خریدن کتاب با قیمت فلان
پیش‌داوری درباره‌ی درست بودن یا نبودن مطالب کتاب
چه کتابی بخوانیم؟
شانزده قلمرو زندگی
بهترین کتاب را چطور پیدا کنیم؟
عمل کردن به اطلاعاتی که جمع کردیم؟
مغزم دیگه نمی‌کشه!
محیط مطالعه
چرا صاف نشستن حین مطالعه این‌قدرخوبه؟!
ورزش و مطالعه
چه مکانی برای مطالعه مناسب‌تر‌ه؟
میز خالی!
مطالعه مثل بنز!
با سرعت غیرمجاز بخوانید!
یک باور غلط
محاسبه‌ی سرعت مطالعه
بزرگ شدی می‌خوای چه کاره بشی؟
ترک عادت موجب مرض نیست!
بلندخوانی ممنوع
ذهن‌خوانی ممنوع
توقف ممنوع؛ برگشتن به عقب ممنوع
نزدیک شدن به متن ممنوع!
تمرینات گسترش میدان دید
حفظیاتم بده!
لذت قورت دادن مطلب!
تصویر بکش
تصویر را مجسّم کن
رمزهای عجیب و مسخره بگذار!
با خط خودت بنویس
دسته‌بندی اطلاعات
3 دقیقه، یک معلم شو
تمرکز در مطالعه
تمرکز روی کارهای روزمره
روی کاغذ آوردن افکار، رؤیاها و اهداف
بررسی رنجش‌ها
آدمی که تمرکز کرده، چه شکلی است؟
جدیت و سختگیری
استراحتک
پخش آهنگ
تن آرامی
مایندمپ (نقشه‌ی ذهنی)
مایندمپ چه کاربردهایی دارد؟
چگونه یک نقشه‌ی ذهنی بکشیم؟
سخن پایانی
تقدیر و تشکر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مطالعه در حد بنز
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پارسیان البرز
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۳
زبانفارسی
شابک978-622-6346-17-7
موضوع کتابکتاب‌های عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مطالعه در حد بنز

فائزه سلیمانی
۱۴۰۰/۲/۱۵
کتاب واقعا خوبیه نکات کاربردی رو برای مطالعه بیان کردن و اگه شماهم مثل من اهل مطالعه نیستی یا نمیدونی برای مطالعه چه چیز‌هایی رو باید رعایت کنی یا چیکار باید بکنی که کیفیت مطالعت بالابره حتما توصیه میکنم این کتاب رو بخونی.
و دوستانی هم که گفتن هیچ نکته‌ای نداشت باید بگم که اگه بادقت بالایی بخونی مثل من سه صفحه نکته که خیلی هم بدرد بخور هست رو برای خودت یادداشت میکنی.
حسین بذرافکن
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
من خیلی اهل مطالعه نیستم اسم این کتاب اتفاقی به چشمم خورد کنجکاو شدم بخونم. واقعا درست میگه این کتاب خیلی از عادت‌هایی که تو زندگی روزمه داشتم و تنبلی‌ها و بهونه‌هایی که میاوردم و نحوه نگرشم تو خیلی از چیزها رو درست گفته
سپیده نظری راد
۱۴۰۱/۳/۱
از اینکه ناشرش ایرانیه و با توجه به مشکلات ایرانی‌ها نوشته خیلی برام جالب بود😄مثلا قسمتی که گفته کتاب رو قضاوت نکنید یا... به نظرم بهترین پیشنهاده بین کتابهای تندخوانی و اصول مطالعه برا کسی که تازه میخواد شروع کنه.
mahdi ahmadi
۱۳۹۹/۲/۱۳
کتاب توضیحات اضافه بسیار زیادی داشت من که زیر رو کردم هیچ نکته ایی هم برای سریع تر خواندن کتاب نداشت نثر و قلم خوب بود. تصویر نگاری‌های زیبایی داشت.
مرضیه اله توکلی
۱۴۰۰/۱۲/۲۹
کتاب فوق العاده ایه ویژگی برجسته این کتاب ساده و روان بودنشه که باعث میشه از خوندنش لذت ببرید علاوه براین کلی تکنیک هم واسه شروع تندخوانی گفته
فاطمه چیت ساز پور
۱۴۰۱/۵/۷
کتاب خوبیه و روش‌های مختلف مطالعه و تند خوانی و چیز‌های مختلف جدید رو بهتون یاد میده پیشنهاد میکنم که حتما بخوانید 🌸🌿💫
Sanaz Khajehzadeh
۱۴۰۰/۳/۳۰
این کتاب خیلی بهتون کمک میکنه حتما اگر دانش آموز یا دانشجو هستی بخونید ممنون از مریم عزیزم بابت این کتاب عالی که نوشته😍❤️
babak valizade
۱۳۹۹/۳/۲۱
هر کتابی ارزش یکبار خوندن رو داره کتاب خوبی بودمطالب جالبی داشت به دوستان خودم هم این کتاب رو برای مطالعه توصیه میکنم
driman kanani
۱۳۹۹/۲/۸
کل مطالب کتاب رو می‌تونید توی اینترنت پیدا کنید فقط کلیاتی بود و 70 درصد کتاب تبلیغ دوره تند خوانی نویسنده بود. هیچ تکنیکی نداشت
Matin Hidary
۱۴۰۰/۱۰/۲۴
کتاب بسیار مفید و خوبیه برا کسانی ک علاقه به کتاب دارن ولی نمتونن زمانشون رو مدیریت کنن یا مطالعه ماثری داشته باشن
محسن فروغی
۱۳۹۹/۲/۸
من در حد پیاده بودم شدم دوچرخه سوار امیدوارم با تمرین سرعت مطالعه‌ام بیشتربشه در حد بنز در کل کتاب عالی بود حتما بخونید
Yaser Namavar
۱۴۰۰/۱۱/۳
خلاصه و مفید
یه سکوی پرتاب برای کتاب خوان شدن. کافیه اقدامک هاشو انجام بدین
غزل
۱۴۰۱/۵/۱۵
خیلی سطح پایین بود و بچه گانه بود
دلارام مهدوی
۱۴۰۱/۴/۲۹
ساده، روان، قابل فهم، مفید وخلاصه
Alireza Shahhoseini
۱۴۰۰/۱/۲۸
عالی بود به نظر من خوبه بخونید
مشاهده همه نظرات ۱۶

راهنمای مطالعه کتاب مطالعه در حد بنز

برای دریافت کتاب مطالعه در حد بنز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.