معرفی و دانلود PDF کتاب چیستان و حکایت درباره جانوران

عکس جلد کتاب چیستان و حکایت درباره جانوران
قیمت:
18000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چیستان و حکایت درباره جانوران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چیستان و حکایت درباره جانوران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چیستان و حکایت درباره جانوران

کتاب چیستان و حکایت درباره جانوران نوشته‌ی حسین مرادی، مناسب گروه سنی (ج) و (د) بوده و هدف اصلی آن به چالش کشیدن فکر و ذهن افراد با کلمات و حروف، بالا بردن سطح علم و آگاهی خواننده در مورد جانوران و غنی‌سازی اوقات فراغت است.

در این کتاب به جانوران و حیواناتی که قرآن درباره‌ی آن‌ها صحبت می‌کند، اشاره شده است. به طور مختصر درباره: کلاغ و هابیل، سگ اصحاب کهف، مورچه و حضرت سلیمان (ع)، هدهد و قوچ، خر حضرت عزیز (ع)، فیل، پشه و... و به طور نسبتا مفصل درمورد داستان خر حضرت عزیز (ع)، شتر حضرت صالح (ع) و گاو بنی اسرائیل.

این نوشته از دو جهت منحصر به فرد است و برای اولین بار به نگارش درآمده، یکی از نظر محتوا و دیگری از حیث به کارگیری ابزار برای شمارش. همچنین یک وسیله‌ی غیرمجازی برای سرگرمی، به رخ کشیدن هوش و توانایی ذهنی افراد و بالا بردن معلومات است.

نویسنده دربارۀ این کتاب می‌گوید: هنگامی که طبق معمول با خودم صحبت می‌کردم و در اتاق تنها، کلماتی را با صدای بلند تلفظ می‌کردم، این عبارت بر سر زبانم آمد «بخشنده مثل ببر!»

چه جملۀ زیبایی! اگرچه باید خیلی فکر می‌کردم تا معنی‌اش را متوجه... نشوم. چون ببر که بخشنده نمی‌شود؛ اما چه شود! این را گفته بودم و از عقل سلیم کلام سخیف بیرون نمی‌آید. از این سه کلمه خوشم آمد، مقداری فکر کردم که جمله دوم را بگویم نتوانستم، قلم و کاغذ در دست گرفتم اسامی تمامی حیوانات را که در ذهن داشتم روی کاغذ آوردم، نشد. در فرصت های مناسب بعدی هر چه فکر کردم که با اسم یک حیوان یکی از ویژگی‌های انسان را بیان کنم که جملۀ زیبایی هم باشد. نتوانستم، لذا آن‌ها را کنار گذاشتم. حدود یکی دو ماه بعد که آن‌ها را ورق می‌زدم چون از قبل صحبت‌های دوست عزیزم آقای نوید در خاطرم بود ناگهان در ذهنم جرقه‌ای زده شد، پیستون به حرکت درآمد و ماشین روشن شد، ماشین تولید معما که از اسامی همین حیوانات استفاده کنم و معما بسازم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چیستان و حکایت درباره جانوران
نویسنده
ناشر چاپی موسسه فرهنگی آرمان رشد
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات57
زبانفارسی
شابک978-600-9870-09-7
موضوع کتابکتاب‌های سرگرمی، کتاب علمی و آموزشی کودک
قیمت نسخه الکترونیک
18000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب چیستان و حکایت درباره جانوران

برای دریافت کتاب چیستان و حکایت درباره جانوران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.