معرفی و دانلود کتاب دفترچه‌ی پیدا شده حوالی خیابان انقلاب

عکس جلد کتاب دفترچه‌ی پیدا شده حوالی خیابان انقلاب
قیمت:
۱۶۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دفترچه‌ی پیدا شده حوالی خیابان انقلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دفترچه‌ی پیدا شده حوالی خیابان انقلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دفترچه‌ی پیدا شده حوالی خیابان انقلاب

شاید بتوان از «دهه شصتی» بودن بارها طنز ساخت و خاطره تلخ و شیرین تعریف کرد. اما در عمق این دو کلمه مشکلاتی وجود دارد که فقط دهه شصتی‌ها آن را می‌فهمند! کتاب دفترچه‌ی پیدا شده حوالی خیابان انقلاب اثر حسین رحمتی زاده یک رمان عاشقانه ایرانی است که از روابط پیچیده انسانی می‌گوید و بازتابی از دغدغه‌ی نسل دهه شصت است!

درباره‌ی کتاب دفترچه‌ی پیدا شده حوالی خیابان انقلاب

حسرت، جزء جدانشدنی زندگی بشر است! اگر کمی میان زندگی آدم‌ها،‌ در هر جایی از دنیا جست‌وجو کنید، حسرت‌های ریز و درشتی را در زندگی‌شان می‌یابید که برخی از آن‌ها هیچوقت قابل جبران نیستند.

اما داستان فقدان و ازدست‌دادن‌، دویدن و نرسیدن و حسرت و جدایی برای نسل دهه شصت بسیار متفاوت است. شاید اگر پای صحبت‌های جوانان این دوره بنشینید، تازه حفره‌هایی را پیدا کنید که پیش از این ندیده‌ بودید. کتاب دفترچه‌ی پیدا شده حوالی خیابان انقلاب نوشته حسین رحمتی زاده روایتی زیبا و عاشقانه از این نسل است!

این کتاب داستان زندگی، درگیری‌ها و حسرت‌های جوانی را به تصویر می‌کشد که با شکل‌گیری روابط و حفظ آن‌ها در زندگی‌اش درگیر است. کتاب دفترچه‌ی پیدا شده حوالی خیابان انقلاب دو عنصر زنده و مهم را دربرمی‌گیرد: عشق و رابطه انسانی! با خواندن این کتاب می‌توانید چند ساعتی را در میان دغدغه‌های این نسل بگذرانید و در عمق پیچیدگی‌های روابط انسانی زندگی‌شان حرکت کنید.

کتاب دفترچه‌ی پیدا شده حوالی خیابان انقلاب برای چه کسانی مناسب است؟

همه کسانی که به داستان‌ها و رمان‌های عاشقانه‌ی ایرانی علاقه دارند، از خواندن این کتاب لذت می‌برند.

با حسین رحمتی زاده بیشتر آشنا شویم

یکی از نویسندگان جوان نسل دهه شصت که تاکنون سه رمان از او به چاپ رسیده است، حسین رحمتی زاده نام دارد. او در رشته کارشناسی مهندسی پزشکی تحصیل کرده اما علاقه‌اش به نوشتن باعث شده که پا به عرصه نوشتن بگذارد.

این نویسنده جوان فعالیت حرفه‌ای خودش را از سال 1393 با نگارش رمان «انتخواب، انتخاب بی‌خوابی» آغاز کرد. رمان بعدی او نیز با نام «آن‌ها که نیستند» به چاپ رسید و جایگاهش را در دنیای ادبیات و نویسندگی تثبیت کرد. « دفترچه‌ی پیدا شده حوالی خیابان انقلاب» سومین رمان رحمتی زاده است که با حجمی از دغدغه‌ها و مشکلات خاص هم‌نسلانش به بازار آمده و گوشه‌هایی از سختی‌ها، حسرت‌ها و فقدان‌های متولدین دهه شصت را به تصویر می‌کشد.

در بخشی از کتاب دفترچه‌ی پیدا شده حوالی خیابان انقلاب می‌خوانیم

حسم صدای خرد شدن استخوان می داد. صدای جیک و جیک و یکدفعه سکوت و بعد صدای افتادن چیزهایی روی زمین. می‌خواستم بگویم بالاشهری نیستم. بی‌غیرت؟ نمی‌دانم. یخ کرده بودم. هزار آدم‌برفی چاق خودشان را به در و دیوار سینه‌ام می‌مالیدند. با این حال تنم خیس بود. دهانم خشک.

هنوز ایستاده بودم به تماشای ماشینی که پگاه را با خود برده بود و حالا شاید توی کافه‌ای همان اطراف، قهوه یا چایی چیزی می‌خوردند. همه را می‌دیدم. که چه‌طور میشل فوکو با آن کله‌ی تقریباً طاس و عینک احمقانه‌اش دارد قربان صدقه‌ی پگاه می‌رود. کاش پگاه می‌دانست که همه‌ی میشل فوکوها ایدز دارند و همه‌شان این را مخفی می‌کنند. حالا دیگر قلبم تند نمی‌زند. نسیم اگر بود می‌گفت لرزش دست‌هایت عوارض ناشی از حادثه است. چیزی شبیه «این بالاشهری‌های بی‌غیرت» که ساقی گفته بود. برگشتم سمت آن‌طرف خیابان. نبود. دیوانه شده بودم. آن‌جا چه کار می‌کردم؟

وسط این تهرانپارس لعنتی که هیچ ارتفاعی ندارد تا بتوانی خودت را از آن پرت کنی پایین. حس می‌کنم تا ماشینم زیادی راه است. آن‌قدر که توانش را ندارم. نمی‌توانم پایم را بلند کنم. یک صلیب بزرگ نامرئی روی دوشم سنگینی می‌کند. نمی‌توانم سوییچ را بچرخانم. نمی‌توانم خودم را برسانم خانه. یکی بیاید من را ببرد خانه. نمی‌توانم. من که این صحنه‌ها را دیدم و نتوانستم کاری بکنم دیگر هیچ وقت نمی‌توانم. استارت زدم. رادیو خود به خود روشن شد. گوینده‌ی اخبار گفت خبر رسیده دسته‌ای از پرنده‌های مهاجر خودشان را به دیوار خانه‌ای در تهرانپارس کوبیده‌اند. و هیچ کس هنوز نتوانسته علت این واقعه‌ی عجیب را تشریح کند.

فهرست مطالب کتاب

عاشقانه‌ترین اتفاق تاریخ اتوبان قم
اتوبان نواب، یک سرزمین کمونیستی فراموش شده
یک باغ وحش بزرگ وسط اتوبان اشرفی اصفهانی
قرار است مسیح را در شرق تهران به صلیب بکشند
تهرانپارس، جایی که پرنده‌های مهاجر می‌میرند
زمان منجمد، مکان سیال، طول و عرض و ارتفاع تنهایی
تهران شهر بی‌آسمان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دفترچه‌ی پیدا شده حوالی خیابان انقلاب
نویسنده
ناشر چاپینشر سنگ
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۲۴
زبانفارسی
شابک978-622-7383-08-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۶۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب دفترچه‌ی پیدا شده حوالی خیابان انقلاب

برای دریافت کتاب دفترچه‌ی پیدا شده حوالی خیابان انقلاب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.