معرفی و دانلود PDF کتاب بهداشت و ورزش

عکس جلد کتاب بهداشت و ورزش
قیمت:
۱۱۲۰۰۰ تومان - 20.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بهداشت و ورزش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بهداشت و ورزش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بهداشت و ورزش

کتاب بهداشت و ورزش تالیف دکتر عهدیه یداله زاده در هشت بخش اصلی مسائل و مفاهیم مختلفی را در ارتباط با تاریخچه و تکامل روند سلامتی-بهداشت در تمرینات ورزشی، نکته‌های مربوط به رعایت بهداشت در تمام سطوح اجتماعی، راهکارهایی برای پیشگیری از ابتلا به انوع بیماری‌ها و اثرات آب و هوا بر فعالیت‌های ورزشی بررسی می‌کند.

درباره کتاب بهداشت و ورزش:

زندگی ماشینی عصر حاضر، بهداشت جسمانی و روانی انسان‌ها را به شدت تهدید می‌کند. عدم تحرک و تنوع لازم در زندگی و وظایف روزمره و جایگزینی ماشین‌ها به جای انسان‌ها علاوه بر کسالت جسمانی، افسردگی روحی و روانی را نیز به دنبال آورده است. ورزش و فعالیت‌های جسمانی مطلوب قادر هستند تحرک لازم و نشاط و شادابی روحی و توانایی جسمانی را به وجود آورند.

انجام تمرینات و دنبال کردن رشته‌های ورزشی با هدف حفظ سلامتی، افزایش طول عمر، بهبود کیفیت زندگی جسمانی و روانی انسان‌ها و داشتن زندگی پر نشاط باعث شده است بعضی از مشکلاتی که ممکن است گریبان‌گیر جامعه شود، خود به خود رفع گردند.

حضور در محیط‌های ورزشی و انجام تمرینات بدنی نیازمند رعایت نکات و اصولی است که در پرتو آن‌ها بهداشت افراد و محیط به طور کامل حفظ می‌شود و از ایجاد مشکلاتی چون انتقال بیماری‌های مسری و خستگی زودرس و دائمی جلوگیری می‌کند و توانایی افراد را در انجام فعالیت‌های روزمره و کارهایی که به قدرت بدنی بیشتری نیاز دارد، افزایش می‌دهد.

بیشتر افراد تا زمانی که سالم هستند نسبت به بهداشت و سلامتی خود بی‌توجه هستند و به محض آن که گرفتار یک بیماری شوند درمی‌یابند که سلامتی نعمت بسیار بزرگی است. به طور کلی سالم بودن تنها به معنی بیمار نبودن نیست. مفهوم سلامتی و بهداشت شامل موضوعات گسترده و متنوعی است که در کتاب ورزش و سلامتی شرح داده شده‌اند.

موضوعاتی که در این کتاب به بررسی و آموزش آن‌ها پرداخته شده است شامل مواردی چون بهداشت عمومی و فردی و پیشگیری از بیماری‌های واگیردار، تغذیه مناسب برای حفظ سلامتی، تمرینات ورزشی مناسب و بهداشت در محیط‌های ورزشی، سازگاری بدن با شرایط آب و هوایی منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کند و تاثیر آن بر فعالیت‌های بدنی می‌باشد.

کسانی که از سلامتی روانی برخوردارند چه ویژگی‌هایی دارند؟

این افراد نسبت به خود احساس آرامش دارند، یعنی به طور نسبتا معقولی احساس امنیت و کفایت می‌کنند. توانایی خود را نه بیش از اندازه و نه کمتر از اندازه ارزیابی می‌نمایند؛ کمبودهای خود را می‌پذیرند و به خود و به حقوق دیگران احترام می‌گذارند؛ یعنی می‌توانند به دیگران علاقمند شده و آن‌ها را دوست بدارند. احساس دوستی آن‌ها ارضاء کننده و مداوم است و می‌توانند خود را به عنوان بخشی از یک گروه احساس نمایند. بدون آن که در آن گروه غرق شوند؛ می‌توانند دوستی و اطمینان دیگران را جلب کنند. قادر به تأمین نیازهای زندگی خود هستند و می‌توانند به خود بیاندیشند و تصمیم بگیرند و قادرند برای خود اهداف معقولی برگزینند.

کتاب بهداشت و ورزش مناسب چه کسانی است؟

دسته بندی مطالب در هر بخش و فصل، به گونه‌ای انجام شده است تا شما را به خوبی هدایت و راهنمایی کند. سرفصل‌های ارائه شده در این کتاب برای رفع احتیاجات دانشجویان کاردانی و کارشناسی رشته تربیت بدنی مناسب است.

در بخشی از کتاب بهداشت و ورزش می‌خوانیم:

عوامل محیطی می‌توانند در سلامت و توانایی انجام فعالیت بدنی ورزشکاران تأثیر فراوانی بگذارند. این عوامل شامل طیف وسیعی از متغیرهاست که از یک طرف شامل مواردی مانند؛ میزان و نوع نور، میزان وزش باد، وضعیت زمین تمرین (مانند نوع و رنگ کفپوش سالن، وضعیت چمن) نحوه آرایش ساختمان‌ها و وسایل اطراف زمین تمرین است. اغلب ورزشکار به محیط تمرین خود عادت کرده است؛ بنابراین تغییر این عوامل در محیط جدید باعث ایجاد تأثیرات روانی، تغییر شرایط ورزشی و در نتیجه تغییر در کسب نتیجه مناسب خواهد شد؛ از سوی دیگر این طیف عواملی قرار دارند که به شدت در سلامت و عملکرد ورزشی موثرند مانند: درجه حرارت، رطوبت، آلودگی هوا و ارتفاع می‌باشد.

آسیب‌های ایجاد شده در این قسمت بسیار شدید است؛ حتی می‌تواند باعث مرگ ورزشکار شود. کشور ما شرایط محیطی بسیار متنوعی دارد و اختلاف دما، رطوبت، ارتفاع و آلودگی در شهرهای مختلف بسیار زیاد است؛ بنابراین برای طراحی و اجرای فعالیت‌های ورزشی در کشور باید به این عوامل به دقت توجه کرد.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول: تاریخچه، مفاهیم، اهمیت و شاخص‌های بهداشت
فصل اول: تاریخچه و روند تکامل زمینه‌های بهداشت
فصل دوم: مفاهیم و تعاریف کلی
فصل سوم: اهمیت بهداشت
بخش دوم: بهداشت عمومی، فردی، روانی و محیط
فصل چهارم: بهداشت عمومی و بهداشت فردی
فصل پنجم:بهداشت روانی و آثار آن بر فعالیت‌های ورزشی
فصل ششم: بهداشت محیط
بخش سوم:شناخت و پیشگیری از بیماری‌های واگیردار و غیر واگیردار
فصل هفتم: شناخت و پیشگیری از بیماری‌های واگیردار و غیر واگیردار
فصل هشتم: بهداشت دستگاه‌های بدن و اثرات تمرینات ورزشی بر آن‌ها
فصل نهم: آشنایی با ضایعات و بیماری‌های ساختمان بدن
بخش چهارم: تغذیه، چاقی و ارتباط آن با ورزش
فصل دهم: بهداشت و تغذیه
فصل یازدهم: چاقی و ارتباط آن با ورزش
بخش پنجم: بهداشت روان، اثرات ورزش در سنین مختلف و دستورالعمل‌های تمرین بدنی
فصل دوازدهم: اثرات ورزش و حرکات بدنی در سنین مختلف
فصل سیزدهم: دستورالعمل تمرین‌های بدنی
بخش ششم: تأثیر مواد مضر روی ورزشکاران
فصل چهاردهم: تأثیر مواد مضر (دخانیات، الکل، دارو و...) روی ورزشکاران
فصل پانزدهم: دوپینگ
بخش هفتم: بهداشت در مدارس و بهداشت اماکن ورزشی
فصل شانزدهم: بهداشت در مدارس
فصل هفدهم: بهداشت اماکن ورزشی و پوشاک مناسب در ورزش
بخش هشتم: تأثیرات آب و هوا و ارتفاع و مایعات بر فعالیت‌های بدنی
فصل هیجدهم: تأثیرات آب و هوا، آلودگی هوا بر ورزش
فصل نوزدهم: ارتفاع و ورزش، رابطه مایعات بدن با ورزش
منابع و ماخذ
واژه نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بهداشت و ورزش
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۴۵
زبانفارسی
شابک978-600-6904-69-6
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۱۲۰۰۰ ت - 20.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بهداشت و ورزش

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب بهداشت و ورزش

برای دریافت کتاب بهداشت و ورزش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.