معرفی و دانلود کتاب نیلوفر

عکس جلد کتاب نیلوفر
قیمت:
10000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نیلوفر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نیلوفر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نیلوفر

کتاب نیلوفر نوشته‌ی سید فرنام قدیمی، مجموعه‌ای از چند داستان کوتاه با مضمونی عاشقانه است.

در بخشی از کتاب نیلوفر می‌خوانیم:

مدرسه تعطیل شده بود و دانش‌آموزها مثل زندانی‌های تازه از بند رها شده با سرعت به سمت درب خروجی می‌دویدند، پویا اما دورتر از همه با قدم‌هایی شل و بی‌حوصله مدرسه‌ی خالی را نگاهی کرد و خارج شد. در خیابان دختر و پسری دست هم را گرفته بودند و سوار ماشینی شدند و رفتند و آن‌ طرف‌تر در پیاده‌رو دو نفر همدیگر را کتک می‌زدند.

پویا به سر کوچه رسید و از فیلم‌ فروش خیابان‌گردی که همیشه آن‌جا بساط می‌کرد چند فیلم گرفت و زنگ خانه را زد و لیندا آیفون را جواب داد و درب را باز کرد. موهای بلند دخترخاله هوش از سرش برد و می‌دانست که این عشق برای او که چهارده سال بیشتر ندارد و حدود چهارده سال هم از نیلوفر کوچکتر است سرانجام ندارد، اما خب عاشق بود و کاری نمی‌توانست بکند با دل کوچکش.

مهشید، مادر پویا، رو به نیلوفر کرد و گفت:
- خاله جون با پویا ریاضی کار می‌کنی تا من بیام؟
- آره خاله جون، حتما.

مهشید لباس‌هایش را پوشید و آرایش غلیظی کرد و رفت و نیلوفر پویا را صدا کرد تا درس بخواند و هنگام تمرین و تکرار پویا تمام حواسش به نیلوفر بود و البته گوشی موبایلش که عکس قلبی برای پسری می‌فرستاد و پویا بغضش می‌گرفت و غصه‌دار می‌شد.

گوشی نیلوفر زنگ خورد و بعد از خداحافظی سراسیمه لباس‌هایش را پوشید و پویا را بوسید و رفت. پویا سرخ شد و قلبش تند تند می‌زد و از پشت پنجره نگاه می‌کرد که نیلوفر سوار ماشینش شد در حالی که با تلفن حرف می‌زد. ناخودآگاه گریه‌اش گرفت و درحالی که اشک می‌ریخت توجهش به صدای پیانو که از خانه‌ی همسایه می‌آمد جلب شد و گوشش را به دیوار چسباند!

سیاوش که سالخورده‌تر از سنش نشان می‌داد با موهای کم‌ پشت و ریه‌ی خراب استادانه پیانو می‌زد و مدام سرفه می‌کرد و بعد از هر سرفه پکی به سیگارش می‌زد و بعد از جر و بحث حسابی با برادرش برای خالی کردن خشمش پیانو می‌زد و به زنگ‌های پشت سر هم تلفن بی‌توجه بود.

فهرست مطالب کتاب

نیلوفر
اتاق سبز
بمب
عروسی
سیم آخر
فاصله
نیاوران
پانیذ
هیولا بیدار شد
لبخند کمرنگ سیب
غروب عشق
سیزده و سیزده دقیقه
تصادف
برعکس
آیینه
گریه
قلب
عشق با طعم سیگار
روان‌شناس
بی‌گناهی مکبث
ازدواج
نیک
سایه
فوتبال

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نیلوفر
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پر
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات68
زبانفارسی
شابک978-622-6041-15-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نیلوفر

Pouya KT
۱۳۹۹/۱/۸
به نظر بنده، بعضی از تعابیر شاعرانه و فضاسازی‌ها جالب بودند، اما یک داستان صرفا با فضاسازی تبدیل به داستان نمی‌شود و باید پیرنگ داشته باشد. به طور کلی بنده فرم و ساختار ادبیات را درک نکردم و احساس کردم که این کتاب فقط برون ریزی افکار نویسنده بود، بدون اینکه بهره‌ای از فرم برده باشد. همچنین مثل نقطه اشتباهاتی ایرادهای و ویرگول هم زیاد داشت! ضمنا این یک داستان بود، نه یک مجموعه داستان. تعداد شخصیت‌ها بی‌دلیل زیاد بود، خشونت‌ها اصلا به‌جا نبودند. اما اگر این تعابیر شاعرانه، با فرم درست ادبیات ترکیب شود، بسیار جالب می‌شود.
عسل رئیس زاده
۱۴۰۰/۱۱/۳
کتاب از نظر معنا و مفهوم چندان چیز مفیدی نداشت و خواننده را به تفکر و تعقل وانمی داشت. یک کتاب خوب کتابی ست که چیزی به اندوخته‌های قبلی بیفزاید. اما این کتاب از نظر من چندان کتاب مفید و سرم کننده‌ای نبود. نویسنده باید در حوزه داستان نویسی بیشتر تحقیق و تمرین کرده، آثار برجسته نویسندگان خارجی و را و ایرانی مطالعه کند.
نویسنده با اینکه چندان قلم پرتوانی ندارد اما سعی خود را کرده. امید است با تلاش کوشش فراوان در زمینه مطالعه و نویسندگی که دو عضو جداناشدنی هستند، قلم ایشان تواناتر شود.
غزل عزیزی
۱۴۰۱/۲/۳۱
این کتاب داستانی از نظر ادبیات و بیان تعابیر ادبی بد نبود ولی به طور کل معنا و مفهوم و عبرت خاصی را به ذهن خواننده القا نمیکند و انسجام محتوایی خاصی نداردو ظاهرا قالب و نتیجه‌ی افکار پراکنده و پریشان نویسنده بوده.
یک کتاب رمان خوب کلید طلایی آن محتوا و نتیجه گیری خوب از آن است که در خواننده کششی ایجاد کند که مشتاق به خواندن ادامه‌ی آن باشد و کسالت بار نشود.
Maedeh
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
به نظر من در بعضی از قسمت‌ها با توصیف‌های زیبا فضا سازیه خوبی ایجاد شده بود اما قسمت‌های مختلف داستان خیلی ناهماهنگ بود و در واقع مطالب کتاب مفهوم و محتوای خاصی نداشت. و خوندن این کتاب یک جور حس پریشان حالی رو انتقال میداد که درکل برای من جالب نبود.
Razieh Afzali
۱۳۹۹/۹/۳
به نظرم باید یکم بیشتر روش کار میشد تا حداقل یک رمان کامل به نظر برسه و یکم پرو پیمونه تر باشه
ولی در کل به نظرم کتاب باید جوری باشه که هم وقتی اسمش رو می‌خونی و محتوا یه نگاهی می‌اندازی اون کتاب شما رو جذب بکنه ولی متاسفانه این کتاب این طور نبود
صادق ستوده نیا
۱۳۹۹/۵/۳۱
نویسنده با استعداده و خیلی می‌تونه بهتر از این باشه، اما اگه بخوام صرفا راجع به این کتاب نظر بدم، زیاد چنگی به دل نمیزنه، ادم‌هایی که از اینجور داستان‌ها خوششون میاد خیلی خیلی کم هستند، برای نویسنده آرزوی موفقیت دارم، در کل، خوندن این کتاب رو توصیه نمیکنم
Wakil Akrami
۱۳۹۷/۸/۱
برای یک نویسنده تازه کار خیلی هم بد نیست ولی به دوستان پیشنهاد میکنم به عوض اینکه این کتاب را مطالعه کنید دنبال کتاب‌های دیگر بگردید که سطح معلومات‌تان زیاد شود فقط یک چند داستان عاشقانه است خیلی هم دلچسپ نبود.
پ مخصوصی
۱۳۹۹/۱/۱۴
چندتا داستان درهم برهم و بی‌محتواو گنگ. خودشم نفهمیده بود چی نوشته. حیف از حجمی که دانلود کردم. موندم اون 4 تا ستاره رو چطوری گرفته
fahimeh akbari
۱۳۹۷/۱۱/۵
چرا انقد قاطی پاتی بود یهو از نیلوفر پرید از سیاوش گفت از مهشید گفت از رضا گفت. اصلا خوشم نیومد. عین چرندیات بود
mary bahonar
۱۳۹۷/۱۰/۸
متفاوت بود. بعضی جاهاش بچگانه ولی بعضی جاهاش فوق العاده عمیق و شاعرانه بود.. و خب تحسینتون میکنم
F
۱۴۰۱/۱۲/۲۴
من کمتر از نصفش رو خوندم ولی خیییلی بد بود و اصلا دنباله داستانی نداشت و به هم ریخته نوشته شده بود، به نظرم ارزش خوندن نداره
دنیا رهبری
۱۴۰۱/۷/۱۰
بعضی داستان‌ها و فضاش جالب بود ولی هدف نویسنده از اکثر بخش‌ها رو خیلی درک نکردم و نتونستم ارتباط برقرار کنم متأسفانه.
نیلوفر امینی
۱۳۹۹/۲/۱۶
زاییده یک ذهن پریشان، گویا قصد نویسنده برون ریزی ذهنش بوده تا داستان نویسی، ولی با استعداده
باران فروتن
۱۳۹۸/۹/۳۰
چی بگم؟ تحت تاثیر این همه کامنت مثبت قرار گرفتم و خوندمش. اما فکر کنم وقت تلف کردم
نیلوفر معتبر
۱۳۹۷/۹/۴
کتاب جالبی نبود (البته من فقط نصفشُ خوندم و دیگه تمایلی ندارم که بقیه شُ بخونم)...
مشاهده همه نظرات 38

راهنمای مطالعه کتاب نیلوفر

برای دریافت کتاب نیلوفر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.