معرفی و دانلود PDF کتاب عوامل تاثیرگذار بر صادرات صنایع کشور

برای دانلود قانونی کتاب عوامل تاثیرگذار بر صادرات صنایع کشور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عوامل تاثیرگذار بر صادرات صنایع کشور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عوامل تاثیرگذار بر صادرات صنایع کشور

کتاب عوامل تاثیرگذار بر صادرات صنایع کشور اثرات عوامل درون و برون بنگاهی را در کنار عامل مقیاس بر صادرات بنگاه‌ها در سال‌های 1383 تا 1394 به تفکیک کدهای چهار رقمی ISIC، مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و در این خصوص راهکارهایی نیز ارائه می‌دهد.

هم اکنون کارکرد و راندمان صادراتی بنگاه‌های صنعتی کشور مورد قبول نیست در صورتیکه تحقیقات نشان می‌دهند که این راندمان می‌تواند به سطح بهتری هم افزایش پیدا کند. عمدتاً بنگاه‌هایی که صادرات دارند از محصولات باارزش‌تر و با ارزش افزوده بیشتری برخوردارند؛ به هر حال این نتیجه‌گیری‌ها مخصوصاً درمورد بنگاه‌های صنعتی ایران شهودی است و برای اثبات و نشان دادن آن باید تحقیقاتی انجام شود.

اهمیت صادرات و اثرات آن بر توسعه اقتصادی کشورمان و کارکرد تقریبا غیرقابل قبول صادرات صنعتی کشور در سال‌های گذشته، الزام تحلیل و بررسی عوامل مؤثر بر صادرات صنعتی در بنگاه‌های بزرگ صنعتی کشور را دو برابر می‌کند. لذا این کتاب تاثیر اندازه بنگاه بر عملکرد صادراتی بنگاه‌ها را مورد بررسی قرار خواهد داد.

تجزیه و تحلیل جایگاه بخش صنعت در اقتصاد کشور، به مطالعه تغییر و تحولات گذشته و وضع موجود این بخش نیازمند است. از این رو ارائه تصویری از وضعیت صنعتی کشور و آگاهی از عملکرد و ویژگی‌های بنگاه‌های صنعتی بر مبنای آمار و اطلاعات، ضروری است.

بنابراین داشتن چنین تصویری که نقاط ضعف و قوت روندهای گذشته و کنونی را نشان می‌دهد می‌تواند در اصلاح مسیر رشد اقتصادی - صنعتی، از بین بردن تنگناها و محدودیت‌ها و استفاده بهتر از امکانات و فرصت‌ها و حرکت در جهت اصلاح ساختار و رشد این بخش موثر واقع شود.

در بخشی از کتاب عوامل تاثیرگذار بر صادرات صنایع کشور می‌خوانیم:

سیاست‌های بخشی، عموماً همراه با تلاش برای تغییر ترکیب ستانده‌های صنعتی هستند، اما هدف‌گذاری برای ظرفیت‌سازی و توسعه، نباید مترادف سیاست‌های عمودی تلقی شود. تحلیل‌گران توسعه و سیاست‌گذاران، معمولا در مورد آخرین کشورهای صنعتی شده (آلمان، فرانسه و ایالات متحده) در قرن 19 به عنوان کشورهایی که برای هدف‌گذاری در مورد ظرفیت‌سازی در صنایع پیچیده، الگویی ارائه کردند، این الگو بر این باور متکی بود که مجموعه‌هایی از صنایع، برای توسعه بلند مدت جنبه استراتژیک دارند.

صنایعی هم‌چون فولاد، صنایع شیمیایی، صنایع سرمایه‌ای و صنایعی که کالاهای سرمایه‌ای تولید می‌کنند. به ‌هر حال همراهی الزامی و فوری بین استراتژی جایگزینی واردات و هدف‌گذاری خاص بخشی وجود ندارد و جایگزینی واردات اغلب از طریق سیاست‌های حمایتی شدید (تعرفه‌ای) به اجرا در می‌آید. بنابراین منطقی است اگر فرض کنیم علت انتقادات وارد شده به استراتژی مزبور، به کار بستن و تداوم سیاست‌های حمایتی شدید، منزوی کردن صنعت داخلی لااقل بعد از سپری‌شدن سال‌های نخست رشد متکی بر تقاضای داخلی بوده است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: کلیات تحقیق
فصل دوم: مبانی نظری تحقیق
فصل سوم: تصویر موجود بنگاه‌های بزرگ صنعتی و عملکرد صادراتی آن‌ها
فصل چهارم: مدل‌سازی اقتصادسنجی (ارتباط بین اندازه بنگاه و عملکرد صادراتی)
فصل پنجم: یافته‌ها و پیشنهادات

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عوامل تاثیرگذار بر صادرات صنایع کشور
نویسنده، ، ،
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات131
زبانفارسی
شابک978-964-468856-0
موضوع کتابکتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه الکترونیک
65000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب عوامل تاثیرگذار بر صادرات صنایع کشور

برای دریافت کتاب عوامل تاثیرگذار بر صادرات صنایع کشور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.