معرفی و دانلود کتاب آموزش استفاده از توالت به کودک

عکس جلد کتاب آموزش استفاده از توالت به کودک
قیمت:
۵۹۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آموزش استفاده از توالت به کودک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آموزش استفاده از توالت به کودک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آموزش استفاده از توالت به کودک

کتاب آموزش استفاده از توالت به کودک نوشته‌ی هیثر ولفورد، با ارائه‌ی راهکارهایی اصولی، به شما یاد می‌دهد که چگونگی استفاده از سرویس بهداشتی را به فرزندان خود بیاموزید.

درباره‌ی کتاب آموزش استفاده از توالت به کودک:

همان‌طور که بچه‌ها در یادگیری، نوشتن، دوچرخه‌سواری و دیگر موارد با هم فرق دارند، در زمینه‌ی کنترل مثانه نیز با یکدیگر متفاوت هستند. مسأله‌ی مهم این است که شما بتوانید کودکتان را برای یادگیری و انجام شیوه‌های مناسب در این زمینه تشویق نمایید. هیدر ولفرد (Heather Welford) در کتاب آموزش استفاده از توالت به کودک (Successful potty training) بهترین روش‌ها را به شما معرفی می‌کند؛ روش‌هایی که همگی براساس تجربیات فردی مادران و پیشنهادات نویسنده می‌باشند و بسیار ساده و کاربردی نیز هستند.

با اینکه روش‌های ساده‌ای برای آموزش سرویس بهداشتی وجود دارد اما هنوز بعضی از والدین در این رابطه مشکل داشته و موفق نشده‌اند با یک روش مشخص به هدف خود برسند و فرزندشان را در این رابطه مستقل بار بیاورند. این عدم موفقیت کاملاً قابل درک است. در این کتاب متوجه خواهید شد که هیچ روشی ثابت و کامل نیست اما شما با پیشنهادات و روش‌های مفیدی در زمینه‌ی آموزش دستشویی رفتن آشنا می‌شوید که شما را در رسیدن به هدفتان کمک خواهد کرد.

قطعاً تا به الان والدین و مادربزرگ‌های زیادی را دیده‌اید که خیلی نگران بچه‌های خود هستند و مدام این سوال را می‌پرسند که چرا بچه‌های 4 تا 5 ساله‌ی آن‌ها هنوز شب‌ها جای خود را خیس می‌کنند. با اینکه اصلا جای نگرانی ندارد و این امر کاملاً طبیعی است! اغلب والدین تصور می‌کنند که فقط فرزند آن‌هاست که این مشکل را دارد اما باید بدانند که در تمام دنیا موارد بسیاری دیده می‌شود که بچه‌های زیادی شب‌ها جای خود را خیس می‌کنند.

روش‌ها و مهارت‌های متعددی وجود دارند که استفاده از آن‌ها کار چندان سختی نیست. بچه باید خودش از نیاز رفتن به سرویس بهداشتی آگاه باشد و تا رسیدن به آن‌جا و پیدا کردن جای مناسب خودش را کنترل بکند. حداقل او باید بتواند علامت‌هایی که نشان‌دهنده‌ی دستشویی است را بخواند و در را خودش باز کند، لباسش را در بیاورد، سیفون را بکشد، خودش را تمیز بشوید و در آخر دست‌هایش را نیز بشوید. این کتاب اصول اساسی در رابطه با آموزش استفاده از سرویس بهداشتی و مراحل موفقیت در این راه را به شما ارائه می‌دهد.

کتاب آموزش استفاده از توالت به کودک برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب برای تمام والدین و افرادی که با دستشویی رفتن کودکانشان مشکل دارند، مناسب است.

در بخشی از کتاب آموزش استفاده از توالت به کودک می‌خوانیم:

عملکرد روده در انسان‌ها شامل تکمیل عمل هضم غذا و جذب مواد غذایی است و از زمان هضم شروع شده و تا فرستادن مواد اضافی به روده‌ها که بعد‌از ذخیره شدن در روده به مدفوع تبدیل می‌شود ادامه دارد. روده‌ی بزرگ (قولون که حد مرز روده‌ی بزرگ و کوچک است) همان چیزی است که افراد غیر متخصص از آن با عنوان ”شکم“ نام می‌برند. روده یک لوله‌ی ماهیچه‌ای است که 1/5 متر طول دارد و به دور خود پیچیده است و وظیفه‌ی آن جذب دوباره‌ی آبی است که در مواد زاید وجود دارد و تشکیل توده‌ی اضافی به‌نام مدفوع نیمه جامد را می‌دهد. وقتی روده‌ی بزرگ پر از مدفوع باشد بزرگ می‌شود و این امر باعث باز شدن روده‌ها و ضرورت نیاز به تخلیه می‌گردد.

مدفوع از تونل کوچکی که بین دو کفل قرار دارد از محلی به‌ نام مقعد بیرون می‌آید. درست مثل مثانه حلقه‌ی ماهیچه‌ای مربوط به مقعد در این زمان منقبض می‌شود و باز شده و مدفوع خارج می‌شود. باز شدن ماهیچه‌ی مدور با فشار کاملاً ارادی صورت می‌گیرد. با اعمال فشار بین گودال شکم مدفوع از روده‌ها خارج می‌شود. در یک فرد سالم حرکت روده کاملاً آرام است و هیچ سختی ندارد و باعث بروز دردی نمی‌شود. به‌طور متوسط تخلیه‌ی روده‌ها 1 تا 2 بار در روز طبیعی است.

با اولین جنبش روده‌ ماده‌ای چسبناک و سبزرنگ بعد از تولد در روز اول از نوزاد خارج می‌شود که ”مادرزایی“ نام دارد. این ماده‌ی کاملاً لزج از سلول‌های مرده و مواد آمونیاکی تشکیل شده است. بعد‌ از چند روز نوع و شکل مدفوع تغییر می‌کند و اگر تغذیه بچه طبیعی باشد در طول یک هفته یا بیشتر مدفوع او زرد کمرنگ می‌شود (اگر شیر مادر بخورد) و یا قهوه‌ای روشن و سفت‌تر می‌شود (اگر از شیرخشک تغذیه شود).

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
مقدمه
فصل اول: منظور از آموزش پاتی potty چیست؟
فصل دوم: آن‌چه دیگر پدر و مادرها انجام می‌دهند؟
فصل سوم: اصول کلی و اولیه
فصل چهارم: یک برنامه‌ی پیشنهادی برای آموزش پاتی
فصل پنجم: پاتی، شلوار و نام‌گذاری بخش‌های مختلف
فصل ششم: کنار آمدن با حوادث
فصل هفتم: آماده شدن و بیرون رفتن، مسافرت و تعطیلات در دوره‌ی آموزش
فصل هشتم: وقتی تمام تجربیات با شکست مواجه شود اما موفقیت‌های غیرقابل انتظار هم پیش می‌آید
فصل نهم: چگونه از دست پوشک‌های خیس شبانه خلاص شویم؟
فصل دهم: موقعیت‌های خاص -‌ دوقلوها -‌ بچه‌های ناتوان
فصل یازدهم: تأخیر در رسیدن به مرحله‌ی کنترل مثانه و روده
فصل دوازدهم: مشکلات جسمی و فیزیکی
فصل سیزدهم: خیس‌ کردن در طول روز
فصل چهاردهم: پرسش و پاسخ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آموزش استفاده از توالت به کودک
نویسنده
مترجمخدیجه طاهری
ناشر چاپیانتشارات کتاب درمانی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۲
زبانفارسی
شابک978-964-7108-56-7
موضوع کتابکتاب‌های مادر و بارداری، کتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۹۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب آموزش استفاده از توالت به کودک

برای دریافت کتاب آموزش استفاده از توالت به کودک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.