معرفی و دانلود PDF کتاب فلسفه انقلاب اسلامی

عکس جلد کتاب فلسفه انقلاب اسلامی
قیمت:
28000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب فلسفه انقلاب اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فلسفه انقلاب اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فلسفه انقلاب اسلامی

کتاب فلسفه انقلاب اسلامی نوشته‌ی محمد حقی، به پیشینه، عوامل، اهداف انقلاب اسلامی و گفتمان‌های پس از انقلاب پرداخته است.

در این پژوهش پس از تبیین ماهیت و مبانی تاریخی و اعتقادی انقلاب اسلامی، به بررسی جریان‌های فکری سیاسی پیش از انقلاب اسلامی پرداخته شده و در ادامه، اهداف و غایات انقلاب اسلامی، از جمله: اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی، اهداف سیاسی، اهداف اجتماعی و اهداف اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته است.

ارکان و عوامل شکل گیری انقلاب اسلامی، تبیین و تحلیل تحولات ساختاری در نظام سیاسی پس از انقلاب اسلامی، تبیین فراگفتمان انقلاب اسلامی و خرده گفتمان‌های نظام (ملی گرایی لیبرال، آرمان گرایی، سازندگی، اصلاحات، اصول گرایی و اعتدال گرایی) و آینده انقلاب اسلامی، از دیگر مباحثی است که در این کتاب مورد کنکاش قرار گرفته است.

در بخشی از کتاب فلسفه انقلاب اسلامی می‌خوانیم:

پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷، شگفتی بزرگی بود. ملتی با دست خالی و بدون حمایت هیچ قدرت خارجی و تنها با تکیه بر ایمان، ایثار و از خودگذشتگی، رژیم کهن سال شاهنشاهی را با همه حمایت‌هایی که از سوی قدرت‌های بزرگ و ابرقدرت‌ها به عمل می‌آمد، به زانو درآورده، به سقوط کشاند. به این ترتیب، دوره‌ای دیگر از تاریخ ایران آغاز شد؛ دوره‌ای که با ادوار پیش از خود، از نظر شکلی و محتوایی تفاوت‌های اساسی و بنیادین داشت. اما شگفتی بزرگ آن این بود که در این عصر مدرن و در اواخر قرن بیستم، نظام جمهوری اسلامی برپا شد و به رغم اینکه اکثر قریب به اتفاق اندیشمندان غرب باور داشتند که دوره دین و مذهب به سر آمده است و جوامع به سوی خردگرایی عملی سوق پیدا کرده‌اند، ناگهان انقلابی به پیروزی رسید که بر پایه اعتقادات دینی شکل گرفته بود و نظامی سیاسی تأسیس شد که چارچوب و اصول آن بر پایه شریعت و دیانت قرار و استحکام یافته بود.

انقلاب اسلامی ایران که در پی مبارزات مستمر مردم با تکیه بر سه عامل «مکتب اسلام»، «وحدت و یکپارچگی مردم» و «رهبری امام خمینی» به پیروزی رسید و استبداد داخلی و سلطه خارجی را در هم شکست، زمینه تحقق شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی را که خواست مردم در تظاهرات میلیونی و خونین ملت در سراسر کشور بود فراهم آورد، و قدرت سهمگین انقلابی مردم، هر نوع واکنش منفی را از دشمنان داخلی و خارجی انقلاب گرفت، و همه ملت گوش به فرمان امام خمینی، آماده اجرای رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی شدند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: ماهیت، مبانی و ریشه‌های انقلاب اسلامی
فصل دوم: جریان‌های فکری سیاسی قبل از وقوع انقلاب اسلامی
فصل سوم: اهداف و غایات انقلاب اسلامی ایران
فصل چهارم : ارکان و عوامل شکل گیری انقلاب اسلامی
فصل پنجم: ساختار نظام پس از انقلاب اسلامی
فصل ششم: فراگفتمان انقلاب اسلامی و خرده گفتمان‌های موجود در نظام اسلامی
فصل هفتم: آینده انقلاب اسلامی؛ فرصت‌ها و تهدیدهای پیش رو
کتاب‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فلسفه انقلاب اسلامی
نویسنده
ناشر چاپی مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات401
زبانفارسی
شابک978-600-429-134-7
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
28000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فلسفه انقلاب اسلامی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب فلسفه انقلاب اسلامی

برای دریافت کتاب فلسفه انقلاب اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.