معرفی و دانلود PDF کتاب تقویت هشیاری عاطفی در کودکان

عکس جلد کتاب تقویت هشیاری عاطفی در کودکان
قیمت:
37500 تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تقویت هشیاری عاطفی در کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تقویت هشیاری عاطفی در کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تقویت هشیاری عاطفی در کودکان

حمیدرضا بلوچ کتاب تقویت هشیاری عاطفی در کودکان را براساس مقالاتی از دکتر لورا مارکهایم گردآوری و ترجمه نموده است. این کتاب دربردارنده‌ی تمرین‌هایی کاربردی‌ست که به کودکان کمک می‌کند تا اعتمادبه‌نفس، آرامش، همدلی، مهربانی و... را در درون خود تقویت کنند؛ مهارت‌هایی که تا آخر عمر با آن‌ها می‌ماند، به شخصیتشان قوام می‌بخشد و در چالش‌های زندگی دست آن‌ها را می‌گیرد.

درباره‌ی کتاب تقویت هشیاری عاطفی در کودکان:

هوش عاطفی یا هوش هیجانی با هوش علمی یا IQ متفاوت است اما به اندازه‌ی آن نیز اهمیت دارد و در تمام عرصه‌های زندگی انسان نقش اساسی دارد. روانشناسان و متخصصانی که در زمینه‌ی هوش عاطفی به تحقیق و بررسی پرداخته‌اند، تعاریفی در این زمینه نیز ارائه داده‌اند که به‌طور کلی می‌توان گفت هوش عاطفی به‌معنای شناخت احساسات و عواطف خود و دیگران، تنظیم و کنترل احساسات و بیان صحیح آن‌ها، توانایی همدلی کردن با اطرافیان خود و داشتن مهارت‌های اجتماعی است.

هوش عاطفی یا هیجانی به معنای از بین بردن هوس‌های عاطفی خود، درک خصوصی‌ترین احساسات خود و دیگران، داشتن رفتاری سنجیده و آرام با اطرافیان، کنترل خشم و عصبانی شدن به دلایلی منطقی و موجه است!

طبق تحقیقاتی که توسط متخصصان صورت گرفته، طرز برخورد اخلاقی هر فردی در زندگی، به دلیل ژنتیک، نوع رفتار والدین و چگونگی تربیت اوست. در واقع تمام افرادی که درگیر امیال و هوس‌های خود هستند و هیچ درکی از خویشتن‌داری ندارند، از ناهنجاری‌های اخلاقی رنج می‌برند. پرواضح است که کنترل هیجانات درونی و داشتن رفتاری موجه در جامعه، پایه و اساس شخصیت و اراده‌ی انسان را شکل می‌دهد.

طبق آمار و شواهدی که این روزها از سوی والدین و معلمان دریافت می‌کنیم، مشکلات عاطفی کودکان نسبت به گذشته رو به افزایش است. آن‌ها بسیار پرخاشگر، منزوی، نگران، مسترس و افسرده هستند. متاسفانه در حال حاضر والدین و مربیان نیز درمان احساسات و عواطف کودکان را به دست شانس و تصادف سپرده‌اند در صورتی‌که برای حل این مشکل، راه‌حلی به نام «تقویت هشیاری عاطفی کودکان» وجود دارد.

کتاب تقویت هشیاری عاطفی در کودکان، تمرین‌هایی کاربردی جهت تقویت اعتماد به نفس، خودآگاهی، همدلی با دیگران و... برای کودکان ارائه داده است. والدین و مربیان محترم توجه کنند که حتما فرزند و دانش‌آموز خود را در هنگام انجام این تمارین یاری نمایند و اگر با سوال و ابهامی مواجه شدند، به‌طور کامل شرایط مذبور را توضیح دهند. همچنین این کتاب دارای تمرین‌های بسیاری است که برای انجام دادن آن باید کاغذی در زمان مطالعه در کنار خود قرار دهید تا یادداشت‌های خود را بنویسید و تمرین‌ها را انجام دهید.

کتاب تقویت هشیاری عاطفی در کودکان برای چه کسانی مناسب است؟

تمامی والدین، مربیان و هرکسی که به هر نحوی با کودکان در ارتباط هستند یا به موضوعات تربیتی کودکان علاقه دارند، می‌توانند این کتاب را مطالعه کنند.

در بخشی از کتاب تقویت هشیاری عاطفی در کودکان می‌خوانیم:

به احساس و عاطفه‌ای که کودک از خود نشان می‌دهد حساسیت نشان بدهید و به آن احترام بگذارید.

بچه‌ها وقتی که کسی با آن‌ها همدلی و همدردی نشان می‌دهد تمایل زیادی پیدا می‌کنند که با او همدلی نشان دهند. به احساسات آن‌ها بی‌اعتنایی نکنید. برعکس، به احساسات و عواطف بچه‌ها حساسیت نشان دهید و به آن‌ها احترام بگذارید و همچنین به بچه‌ها کمک کنید تا بتوانند احساسات خود را بیان کرده و آن را مدیریت کنند. این امر به بچه‌ها کمک می‌کند که یاد بگیرند به دیگران همدلی و همدردی نشان دهند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ی مترجم
هشیاری عاطفی
چرا هشیاری عاطفی برای پرورش فرزندان خیلی مهم است؟
همدلی: پایه و اساس سلامتی عاطفی
همدلی به معنای زیر نیست
همدلی یعنی:
وقتی که همدلی و همدردی عمل نمی‌کند
کدام روش تربیتی را در پیش بگیریم؟
آیا عزت نفس فرزندتان می‌تواند بالا باشد؟
مرحله‌ی 1: محتوای اصلی عزت نفس عبارت است از شادی درونی پایدار
مرحله‌ی 2: همان‌طور که بچه رشد می‌کند، نیاز دارد که بفهمد قادر است...
غلبه بر خشم
علائم اولیه‌ی خشم
ترس‌های من
ارزیابی عاطفی
چرخه‌ی عواطف و احساسات
تقویت عزت نفس
رهایی از استرس، از طریق شل کردن عضلات
فعالیت و تمرین برای تقویت هوش عاطفی کودکان سه تا شش ساله
یادداشتی برای والدین
فعالیت و تمرین برای تقویت هوش عاطفی کودکان هفت تا نه ساله
یادداشتی برای والدین
فعالیت و تمرین برای تقویت هوش عاطفی کودکان ده تا دوازده ساله
فعالیت و تمرین برای تقویت هوش عاطفی کودکان ده تا دوازده ساله
یادداشتی برای والدین
فعالیت و تمرین برای تقویت هوش عاطفی افراد سیزده تا هجده ساله
یادداشتی برای والدین

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تقویت هشیاری عاطفی در کودکان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات383
زبانفارسی
شابک978-600-8593-31-7
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
37500 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تقویت هشیاری عاطفی در کودکان

شباهنگ بی
۱۴۰۱/۹/۲۴
کتاب کاربردی هست ولی برای بچه‌های دبستان باید راحت تروکاربردی تر نوشته بشود
Amir hossein Salary
۱۴۰۲/۶/۱۳
در مورد آشنایی با هوش عاطفی کودکان نیاز است بخوانیم
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب تقویت هشیاری عاطفی در کودکان

برای دریافت کتاب تقویت هشیاری عاطفی در کودکان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.