معرفی و دانلود رایگان کتاب نگذار بخوابم

عکس جلد کتاب نگذار بخوابم
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نگذار بخوابم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نگذار بخوابم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نگذار بخوابم

کتاب نگذار بخوابم داستان نیمه بلند جنایی اثر مهرداد مراد، درباره‌ی زن جوانی است که نیمه شب از خواب می‌پرد و با نگرانی شوهرش را مجبور به فرار از خانه می‌کند ولی نمی‌داند چه سرنوشت تاریکی در انتظارشان است.

در بخشی از کتاب نگذار بخوابم می‌خوانیم:

نمی دانم چقدر از نیمه شب گذشته بود که با صدایی خفه از خواب پریدم. نیم خیز نشستم سر جام. در کمد دیواری باز مانده بود و در آن فضای سایه روشن اتاق، داخلش مثل غاری تاریک توی چشم می‌زد. هول برم داشته بود. مطمئن بودم که صدا از داخل کمد به گوشم رسیده. قلبم مثل ماتحت مرغ تپ و تپ می‌زد. برای یکی دو دقیقه خیره به آن موج سیاه خیره شدم و بعدش خیلی آرام برگشتم و سرم را گذاشتم روی متکا.

مدت کمی طول کشید تا دوباره چشمانم گرم شد و خوابم گرفت اما هنوز پنج دقیقه بیشتر نگذشته بود که دوباره همان صدا مرا از خواب پراند. یکی می‌گفت:

«فرار کن. از اینجا فرار کن.»
مثل جن زده‌ها نشستم و همه ملافه را کشیدم روی خودم و با دست چپم شانه شوهرم را گرفتم و محکم تکانش دادم.
«منوچ پاشو، یالا بیدار شو، دزد اومده»
منوچهر با شنیدن کلمه دزد مثل اسپند توی آتش از جایش پرید و سرش را به اطراف چرخاند:
«دزد؟ کیه؟ کجاس دزد؟»
با دو دست ملافه را چسبیدم و با صدایی که بیشتر به جیغ شباهت داشت، گفتم:
«خب از جات پاشو برو دنبالش، همینجا نشستی پی‌اش می‌گردی؟»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نگذار بخوابم
نویسنده
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۲
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب نگذار بخوابم

Sabrina Sabrinai
۱۴۰۱/۴/۲۱
سلام خدمت نویسنده عزیز آقای مراد
نام رمان زیبا انتخاب شده بود. موضوع رمان هم زیبا و متن کتاب کوتاه و جالب بود.
فقط این اثر یه ایرادات جزئی داشت مثلا فضاسازی متوسط رو به پایین و هیجانش کم بود که با توجه به اینکه موضوع خوبی داشت می‌شد روش مانور داد ولی نشده بود.
نتیجه گیری اگه بیان هم نمی‌شد چون
تاثیر چندانی نداشت خوب بیان نشده بود.
یه چند تا اشکالات محتوایی هم داشت برای مثال دزد که نمی‌تونه داخل کمد باشه پس بهتر بود همسر آقای منوچهر می‌گفت از سمت کمد، صدا میاد.
اسم و فامیل خانم منوچهر عنوان شد (سودا روینده) کاش فامیلی منوچهر هم عنوان می‌شد چون یکی از شخصیت‌های اصلی داستان بود که کتاب روی اون سوار شده.
چرا باید سودا فراموش کرده باشه که پدرش فوت شده (من که متوجه نشدم) ‌.
هشدار آخر برای چی بود، حداقل توقع داشتیم که در پی اون یه حادثه‌ای پیش بیاد که در این صورت حس ششم سودا بار دیگه اونو از مهلکه‌ای نجات می‌داد و شایدهیجان داستان بیشتر می‌شد.
کاش همون طور که اول و آخرای داستان به جز پایان بندی خوب پرداخت شده بود، وسط رمان که اوج داستانه یه خورده بهتر بیان می‌شد.
بیشترین قسمت داستان رو که من خیلی دوست داشتم این ارتباط پدر سودا از عالم برزخ با دخترش بود که حتی پس از مرگش نگرانش بود و کمکش کرد.
در کل کتاب بدی نبود و از نظر من ارزش یکبار خوندن رو داشت.
M Sabri
۱۳۹۹/۴/۲۱
سلام. کتاب خیلی کوتاهی بود و روند داستان خیلی سریع و سرسری بود. نتیجه گیری هم آبکی بود و شخصیت‌های مختلف هم فوق العاده ضعیف به نمایش گذاشته شده بود. مثل شخصیت اون شریک و قاتل، شخصیت پلیس و...
اگه هر شخصیت رو مثل همون پلیس با خصوصیتی که معمولا میشناسیم (مثلا جدیت و استواری و اقتدار و...)، مینوشتین
خیلی بهتر میشد تا اینقدر ضعیف و زودباور... یا اون شخصیت همکار و قاتل رو اگه یکم طبیعی تر در میاوردین بهتر بود.
ولی خب در کل برای یه دور مطالعه بد نبود
Mohammad Parsa Khosravi
۱۳۹۸/۱۰/۲
داستان جنایی و مربوط به مشکلات روز جامعه. حالت نوشتن این داستان به گونه ایی بود که خواننده را جلب خود می‌کرد و باعث ایجاد هیجان در خواننده می‌شد. متن دارای اشتباهات تایپی متعدد و زیادی بود ولی در کل نسبت به کوتاه و خلاصه بودن متن خوبی بود هر چند کلیت داستان در مقایسه با کتاب‌های هم رده و هم موضوع خود بی‌کیفیت بود. با تشکر از توجه شما و سایت کتابراه🌷
فریبا امینی امینه
۱۳۹۸/۹/۲۲
با تشکر از زحمات جناب آقای مراد نویسنده‌ی محترم کتاب و با تبریک بخاطر اسم قشنگی که برای کتابشون انتخاب کردند. موضوع کتاب جالب و گویای ذهن باز و خلاق نویسنده بود. فقط روند داستان خیلی تند و سرسری پیش رفته بود انگار رسالت نویسنده فقط جمع کردن سریع داستان و به پایان رساندن کتاب بوده. با این وجود به نظر من کتاب خوبی بود. با آرزوی موفقیت بیشتر شما
الهام حمیدی
۱۴۰۱/۲/۱۵
مث کتاب" قلبهای بی تپش "از همین نویسنده جذاب بود... ماجرای زنی که از شبی تو خونش شروع به دریافت پیامی میکنه که همین موضوع باعث عکس‌العمل‌هایی ازش میشه که اونو وارد ماجرایی میکنه که اصلاً نمی‌تونسته حدسشو بزنه..... بازم اعتقاد دارم میشه فیلمی از روی داستانش ساخت و می‌تونه دستمایه یه فیلمنامه عالی بشه، حتما" بخونیدش و لذت ببرین.
mbc tfi
۱۳۹۹/۵/۲۰
خیلی وقت بود که کتابی با چنین قلم روان و قابل فهم برای همه نخونده بودم برای کسی که میخواهد با کتاب خواندن آشتی کند واقعاً پیشنهاد خوب ولذت بخشی است و فکر میکنم با توجه به رایگان بودن آثار ایشان «تمامی آثار آقای مراد را دانلود کنید تا با کتاب خواندن آشتی کنید» با تشکر فراوان از کتابراه
Kosar Amin
۱۴۰۰/۱۲/۲۸
جالب نبودو خیلی کوتاه و ناقص بود به دلم ننشست همین که خوندم فک کردم موضوعه جالبیه ولی بعدش دیدم خیلی هم هیجان برانگیز نیست و نتیجه گیریش واقعا ضعیف بود انگار نتوسته بودن داستانو به ته برسونن و از رو اتفاقا پرش کرده بودن خیلی زود و سرسری
ملیکا صدر
۱۳۹۹/۱/۱۳
کتاب قابل توجهی نبود فقط میشه گفت یک پدر حتی بعد از مرگش هم به فکر فرزندشه و نگرانش و جامعه به هیچ عنوان ازت دفاع نمی‌کنه و گاهی باید به حست اعتماد کنی ولی از لحاظ ادبیات فوق ضعیف بود امیدوارم کار‌های قوی تری از این نویسنده ببینم
شبنم حکیم هاشمی
۱۳۹۹/۱/۲۴
با سلام خدمت نویسنده‌ی محترم... اینکه داستان کشش و هیجان داره، یه نکته‌ی مثبته... درضمن، یه سوال دارم: شما مجوز داستانتونو برای نشر الکترونیکی خودتون از ارشاد گرفتید یا توسط یک ناشر؟ ممنون می‌شم راهنمایی کنید.
مریم بیاتی
۱۴۰۰/۶/۱۳
با احترام به نویسنده این کتاب، معروضم که، داستان در ابتدا خوب و تا حدی مهیج شروع، ولی ادامه و پایان آن به نحوی که کاملا در ذوق خواننده میزد، خاتمه یافت و نتوانست اصلا حق مطلب را ادا نماید.
زهرا نجفی
۱۴۰۰/۱/۷
بد نبود، ولی نسبت به کارهای دیگه چشمگیر نبود، انگاری دنبال شخصیتهای داستان کرده بودن تند تند رفت جلو و تو چند سطر تموم شد در عرض چند دقیقه داستان تمام، نه ایده خاص داشت نه شخصیت پردازی
Milad Nazerian
۱۳۹۸/۹/۳۰
امیدوارم جناب مراد در اثرات بعدیشون بهتر عمل کرده باشن اگه خدایی کپی یا کاور نبوده که خب بدم نبود داستانش ولی خیلی کوتاه و ضعیف... موفق باشی.
Sevda Ghanbari
۱۳۹۹/۱۲/۲۸
رمان بسیار جذاب و جالبی بود من اصلا توقع همچنین پایان منحصر بفردی رو نداشتم و انتظار این پایان رو هم نداشتم.
با تشکر از کتابراه🌻
سارا راد
۱۳۹۹/۲/۲
نوع داستان کوتاه بود ولی اگر به رمان تبدیل میشد خیلی خوب بود. موضوعش قابلیت گسترش داشت. ولی به همین صورت هم عالی بود😍
ملكه آتش و جنگل🍀♨️
۱۳۹۹/۲/۲
خوب کپى کرده بودى عالى کپى کرده بودى نویسنده عزیز😒لطفا از کتاب هاى بهترى کپى کن😂با تشکر از سایت خوبتون💜❤️💜❤️
مشاهده همه نظرات ۶۳

راهنمای مطالعه کتاب نگذار بخوابم

برای دریافت کتاب نگذار بخوابم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.