معرفی و دانلود کتاب بگذار کودکی کنم

عکس جلد کتاب بگذار کودکی کنم
قیمت:
۱۴۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بگذار کودکی کنم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بگذار کودکی کنم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بگذار کودکی کنم

دنیا پر از کودکانی است که در آغوش عروسک‌هایشان بزرگ شدند! کتاب بگذار کودکی کنم روایتی تکان‌دهنده از داستان زندگی دختری به نام هاجر است که سحر حسنی آن را به رشته تحریر درآورده؛ قصه‌ای که براساس واقعیت نوشته شده و اگر به دور و اطرافتان خوب نگاه کنید،‌ هاجرهای زیادی را می‌بینید!

درباره کتاب بگذار کودکی کنم:

روایت‌های کودک‌همسری آنقدر دردآورند که هر بار می‌توان برای یکی از آن‌ها اشک ریخت و به حال سرنوشت کودکانی که بدون بچگی کردن،‌ بزرگ شدند تاسف خورد.

این بار سحر حسنی یکی از این روایت‌های دردآور را با نوشتن کتاب بگذار کودکی کنم ماندگار کرده است. داستان کتاب از زبان هاجر، قهرمان کتاب یا شاید بهتر باشد که بگوییم قربانی داستان تعریف می‌شود. هاجر آخرین دختر از یک خانواده 14 نفره است که پیش از خودش 11 خواهر و برادر دارد و حاصل یک بارداری ناخواسته است. دختری که در سال 1312 در یکی از روستاهای آذربایجان به دنیا آمده و پدری مستبد و بداخلاق دارد که هاجر را یک نان‌خور اضافی در خانه می‌داند!

هاجر 12 ساله بود که پدرش تصمیم گرفت او را به ازدواج پسری 19 ساله درآورد که تا آن زمان هاجر نه او را می‌شناخت و نه تابه‌حال او را دیده بود! ازدواج و مراسم‌های آن برای این دختر کوچک، با هلهله و جشن، سرخاب و سفیدآب و پچ‌پچ گاه و بی‌گاه زنان فامیل و البته اشک‌های مادر و خوشحالی غیرقابل وصف پدرش نقش بسته بود. غافل از آینده‌ای که انتظار هاجر را می‌کشید و چندان روشن نبود!

کتاب بگذار کودکی کنم مناسب چه کسانی است؟

همه افرادی که از خواندن داستان و رمان‌های ایرانی لذت می‌برند، مخاطب این کتاب هستند.

در بخشی از کتاب بگذار کودکی کنم می‌خوانیم:

از بیرون صدای طبل و دهل می‌اومد و صدای کل کشیدن زن‌ها نزدیک‌تر می‌شد که عمه منو با یه حرکت کشید پیش خودش و نشوند روی زمین و گفت: مودب بشین و حرکت نکن سرتم زیر باشه.

کارهایی که عمه می‌گفت رو مو به مو انجام دادم. در اتاق باز شد و بیشتر از ده تا زن با هم ریختن تو اتاق و کل زنان و کف زنان حرکات موزون انجام می‌دادن...زیر چشمی اطراف رو نگاه می‌کردم.

مادرم گوشه اتاق ایستاده بود و اشک چشماش رو با گوشه چارقدش پاک میکرد. یه زنی تقریبا همسن و سال مادرم اومد جلو و دستم رو گرفت و من رو با کل و دست از اتاق برد بیرون. بیرون اتاق جایی تزیین شده با پارچه های قرمز و دو تا متکای قرمز بود که حسن با اخم به یکی از متکاها تکیه زده بود و حتی نگاهمم نمی‌کرد.

اون زن من رو برد و نشوند کنار حسن...

زود زود سر بلند می‌کردم و به حسن نگاه می‌کردم. ملای محل نشسته بود و با اجازه خواستن از پدرم شروع به خواندن کلمات عربی کرد. عمه اومد و در گوشم گفت: وقتی حرفای حاجی تمام شد بگو بله. حاجی که همون ملای روستا بود کلماتش رو تمام کرد و به من خیره شد منم تند تند عین عروسکای کوکی سر تکون دادمو پشت سر هم گفتم: بله بله بله...

با نشگونی که عمه به آرومی از بازوم گرفت دیگه تمومش کردم. حسن بلند شد و دست من رو تو دستاش گرفت و با هم به سمت حیاطمون حرکت کردیم. اسب سفیدی به قشنگترین شکل آراسته شده بود. می‌خواستن من سوار اسب بشم ولی پاهام نمی‌رسید. حسن با یه حرکت منو از زمین کند و گذاشت روی اسب، تا حالا اسب سواری نکرده بودم به قدری ذوق داشتم که غم دوری و خداحافظی رو فراموش کردم.

از زیر توری قرمز همه جارو قرمز می‌دیدم. یک آن چشمم به مادرم افتاد که گوشه ای ایستاده بود و های های اشک می‌ریخت.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بگذار کودکی کنم
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ندای الهی
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۶۸
زبانفارسی
شابک978-600-6113-89-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بگذار کودکی کنم

فاطمه سلیمانی
۱۴۰۱/۷/۴
این کتابو اول از روی اسمش انتخاب کردم بعدش هم بخاطر اینکه نوشته بود واقعیه و وقتی بخش نمونه. کتابو خوندم تصمیم گرفتم حتما بخرمش و بقیه اشو بخونم خودمو جای شخصیت داستان قرار دادم باهاش گریه کردم باهاش خندیدم نگران شدم و متنفر شدم و عاشق شدم کتاب خوبی بود ولی خیلی براش گریه کردم و واقعا از جاهلیت اون زمان ناراحت شدم و غصه خوردم حتما باید افرادی ک عقیده قدیمی دارن و معتقدن دخترها و پسرها باید زود ازدواج کنن و با اونیکی ک خانواده اشون انتخاب میکنه زندگی کنن حتما حتنا این کتابو بخونن و بفهمن چقد اشتباه میکنن هاجر‌های زیادی توی این دنیا وجود دارن ک بچگی نکردن و حسن‌های زیادی ک ب عشقشون نرسیدن و هاجر‌های رندگیشونو عذاب دادن این کتاب متناسب بیشتر سن‌ها هست از نوجونان تا بزرگسالان شاید چون بزرگسالان ما کتاب نخوندن و از زندگی بقیه درس نگرفتن زندگی خیلی از بچها رو نابود کردن و ب تباهی کشیدن ک توی سن کم چیز‌هایی تجریه کنن ک ادم بزرگ‌ها هم زیر غم اون درد‌ها کمر خم میکنن ب افرادی ک این کتابو خوندن یا میخونن توصیه میکنم برای بقیه هم این داستانو تعریف کنن شاید ازدواج‌های زوری و زود هنگام کمتر و کلا از بین برع
فرزانه نجاری
۱۴۰۱/۳/۲۰
سیر تکاملی داستان بد نبود پایان بازی داشت ولی انگار ناقص بود توقع داشتم عاقبت همه افراد داستان یکم واضح تر مشخص بشه در کل داستان عبرت آموزی بود برای همه به نظرم ک خانواده‌ها بیشتر مراقب جوون هاشون باشن جوون‌ها هم سعی در پیدا کردن راه درست زندگی باشن مسئله کودک همسری رو توضیح داده بود ک متاسفانه یک پدیده رایج هست توی برخی از روستا‌ها و حتی شهر‌های کشور و عواقب گاها بدی رو روی روح و روان افراد داره. در کل پیشنهاد میکنم بخونیدش چون زبان داستان برای من جالب و سرگرم کننده بود.
Masume Mohammadi
۱۴۰۱/۶/۲۱
نظر من درباره این کتاب این است که یک حقیقت از زبان تمام دختران دنیا حتی در ایران، افغانستان و من خودم جزوی از این دسته کودکان بودم هستم. با خواندن این کتاب انگار حرفهای دل من را زد که هیچ وقت نتوانستم به زبان بیاورم. 😞
mitra.mh. 46
۱۴۰۱/۵/۱
نثر روان، داستان جذاب و قلم پرتوان سرکار خانم حسینی عالی بود. داستان بسیار تکاندهنده و درد آور بود. پا به پای هاجر داستان زجر کشیدم و غصه خوردم، باشد که داستان کودک همسری و ازدواج‌های تحمیلی طومارش برای همیشه بسته شود.
azadeh koohjani
۱۴۰۱/۴/۸
قصه داستان واقعا غم انگیز هست. در حال حاضر هم چنین اتفاقاتی هست و باید به حال پدر و مادرهایی که بعضاً به خاطر حرف مردم کودکان خود رو مجبور به ازدواج میکنند تاسف خورد.
Mehry Jeddy
۱۴۰۱/۳/۳۰
خیلی خوب بود ولی آدم حالش خراب میشه از این همه مشکلات من تو این داستان بیشتر حالم به زهرا سوخت که آخرش مرد زندگی دیگه چه‌ها که نمیکنه
پیشنهاد میکنم بخونید 🌹
Meysam Asarii
۱۴۰۱/۷/۱۱
نویسنده قلم خوبی داشت و وقایع و صحنه‌ها به خوبی توضیح داده شده بودانگار در حال تماشای فیلم سینمایی بودم، کاش اخرش یه جور دیگه تمون می‌شد
م ی
۱۴۰۱/۶/۱۶
سلام داستان جذاب روان و قابل درک بود، بعضی اتفاق‌هایش تو زندگی واقعی خودمون و اطرافیانمون رخ داده و دردناکه😔😔😔
مریم حیدری
۱۴۰۱/۶/۱۴
واقعا کتاب جذابیه نمی‌تونستم از خوندنش دست بکشم ولی آنقدر تلخ بود هنوزم که هنوزه کلمات غم انگیزش تو ذهنمه
شیرین خیرخواه
۱۴۰۱/۵/۳۰
زندگی پر از درد و سوز یک زن بی پناه
انقدر با این داستان اشک ریختم چون تقریبا شبیه سرنوشت مادربزرگم بود😔
سحر سوری
۱۴۰۱/۳/۲۶
افسردگی گرفتم برای کسایی که روحیه‌ی حساسی دارن پیشنهاد نمیکنم. روایت یک زندگی بسیار تاریک و دور از ذهن
Mahya Jafari
۱۴۰۱/۷/۶
داستانِ بسیار جذاب، پر از غم و تاثیر گذار
عالی بود
مریم صادقی
۱۴۰۱/۵/۳۰
کتاب خوبی بود ولی کمی مشکلات رو بزرگ نمایی میکرد
Fatemeh
۱۴۰۱/۵/۱۴
داستان خیلی غم انگیزی بود اما نثر روانی داشت
مشاهده همه نظرات ۱۴

راهنمای مطالعه کتاب بگذار کودکی کنم

برای دریافت کتاب بگذار کودکی کنم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.