معرفی و دانلود PDF کتاب طراحی واسط کاربری با پایتون (Tkinter)

عکس جلد کتاب طراحی واسط کاربری با پایتون (Tkinter)
قیمت:
32900 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب طراحی واسط کاربری با پایتون (Tkinter) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب طراحی واسط کاربری با پایتون (Tkinter) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب طراحی واسط کاربری با پایتون (Tkinter)

کتاب طراحی واسط کاربری با پایتون (Tkinter) نوشته‌ی رمضان عباس نژادورزی و فاطمه عبدی سقاواز، کتابخانه Tkinter این زبان را به طور کامل در شامل 6 فصل آموزش می‌دهد.

«پایتون» (Python) یک زبان برنامه‌نویسی «شی‌گرا» (Object-Oriented) و «سطح بالا» (High-Level) با «معناشناسی» (Semantic) پویای یکپارچه شده برای وب و ساخت و توسعه «نرم‌افزارهای کاربردی» (Application software) است. این زبان برنامه‌نویسی در زمینه «توسعه سریع نرم‌افزارهای کاربردی» (Rapid Application Development) دارای جذابیت بالایی محسوب می‌شود زیرا دارای «انواع پویا» (Dynamic Types) و «انقیاد دهنده پویا» (Dynamic Binding) است.

پایتون، زبان برنامه‌نویسی نسبتا ساده‌ای محسوب می‌شود که یادگیری آن به دلیل دارا بودن «نحو» یکتایی که بر قابلیت خوانایی تمرکز و تاکید دارد آسان است. خواندن و ترجمه کدهای نوشته شده به زبان برنامه‌نویسی پایتون نسبت به دیگر زبان‌ها برای «توسعه‌ دهندگان» (Developers) ساده‌تر محسوب می‌شود. این موضوع به نوبه خود هزینه‌های نگهداری و توسعه برنامه‌های نوشته شده به این زبان را کاهش می‌دهد زیرا امکان همکاری تیم‌ها بدون مواجهه با موانع زبانی و وجود تجربیات کاری متفاوت در میان اعضای تیم را به دست می‌دهد.

زبان برنامه ‌نویسی پایتون کاربردهای متعددی دارد. از طریق این زبان می‌توانید برنامه‌های تحت کنسول، برنامه‌های تحت ویندوز (دسکتاپی)، برنامه‌های تحت وب، برنامه ‌های تحت شبکه و غیره را پیاده ‌سازی نمایید. پایتون برای پیاده‌سازی این برنامه‌ها از کتابخانه‌های مختلفی بهره می‌برد. یکی از کتابخانه‌های معروف پایتون که برای طراحی و پیاده‌‌سازی واسط گرافیکی کاربر به کار می‌رود، کتابخانه Tkinter است.

کتابخانه Tkinter در اصل از زبان برنامه‌نویسی Tk گرفته شده است که مخفف عبارت Tk Interface است. این کتابخانه امکانی را فراهم می‌کند تا برنامه‌نویس بدون نیاز به کتابخانه‌ها و ابزارهای جانبی دیگر و فقط با استفاده از قابلیت‌های که پایتون به صورت پیش‌ فرض در هنگام نصب استاندارد با خود به همراه دارد به تولید رابط‌های گرافیکی (بصری) کاربر بپردازد.

فصل اول کتاب، مقدمات Tkinter، ویجت‌های Label، Entry، Button را با مثال‌های متعدد آموزش می‌دهد. فصل دوم، ویجت‌های CheckButton، RadioButton، ComboBox، Listbox را مورد بررسی قرار می‌دهد. فصل سوم، کنترل‌های پیشرفته مانند Menu، Frame، Scale، Spixbox و غیره را آموزش می‌دهد. فصل چهارم، گرافیک در پایتون و ویجت Canvas را به طور کامل بررسی می‌کند. فصل پنجم، رویدادهای ماوس و صفحه کلید را بحث می‌نماید و فصل ششم، کادرهای محاوره در Tkinter را آموزش می‌دهد. پیوست کتاب نیز شامل خلاصه‌ای از آموزش مقدمات پایتون و کد رنگ‌ها در پایتون است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: آشنایی با Tkinter و کنترل‌های Label، Entry و Button
فصل دوم: مدیریت چیدمان با Grid و کنترل‌های Checkbutton، Radiobutton، Listbox و Combobox
فصل سوم: کنترل‌های پیشرفته در Tkinter
فصل چهارم: گرافیک در پایتون
فصل پنجم: رویدادها در پایتون
فصل ششم: کادرهای محاوره در Tkinter
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب طراحی واسط کاربری با پایتون (Tkinter)
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات فناوری نوین
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات246
زبانفارسی
شابک978-600-7272-24-4
موضوع کتابکتاب‌های آموزش برنامه نویسی
قیمت نسخه الکترونیک
32900 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب طراحی واسط کاربری با پایتون (Tkinter)

رضا فروغی
۱۴۰۱/۶/۱۸
برنامه خوبی است ولی بهتر بود توضیحات ساده تر و قابل فهم تر بود و همچنین مثال‌های بیشتری در توضیحات موجود بود
صبابابایی
۱۴۰۱/۵/۴
دوست داشتم کتابو. چون این کتابا به زبان فارسی گیر نمیان زیاد.
amir yazdan
۱۴۰۱/۱۰/۱
امکانات و توانایی‌های پایتون را به خوبی معرفی کرده
شهاب زارعشاهی
۱۴۰۲/۱/۸
به شدت کاربردی و مفید بود این کتاب
آموزشگاه دانش گستر شمال
۱۴۰۱/۳/۲۱
از زحمات مولفین بسیار متشکریم
محمد دری سده
۱۳۹۹/۵/۲
کتابخانه tkinter عالیه
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب طراحی واسط کاربری با پایتون (Tkinter)

برای دریافت کتاب طراحی واسط کاربری با پایتون (Tkinter) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.