معرفی و دانلود PDF کتاب بهینه‌سازی انرژی در شبکه‌های بی‌سیم

عکس جلد کتاب بهینه‌سازی انرژی در شبکه‌های بی‌سیم
قیمت:
15000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بهینه‌سازی انرژی در شبکه‌های بی‌سیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بهینه‌سازی انرژی در شبکه‌های بی‌سیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بهینه‌سازی انرژی در شبکه‌های بی‌سیم

محمد اسماعیلی توانسته است در کتاب بهینه‌سازی انرژی در شبکه‌های بی‌سیم، یک روش خوشه‌بندی ایستا را، جهت کاهش مصرف انرژی و افزایش طول عمر گره‌ها، معرفی کند. این روش منجر می‌شود مدیریت مصرف انرژی در شبکه‌های بی‌سیم راحت‌تر گردد. 

محدودیت مصرف انرژی یکی از چالش‌های مهم در شبکه‌های بی‌سیم است به همین دلیل، تحقیقات بسیاری جهت یافتن راه‌ حلی برای افزایش طول عمر شبکه‌های حسگر صورت گرفته است. یکی از روش‌های مطرح در این حوزه که هدف اصلی در کتاب بهینه‌سازی انرژی در شبکه‌های بی‌سیم است، خوشه‌بندی نام دارد. خوشه‌بندی تکنیکی است برای افراز شبکه به نواحی موسوم به خوشه، به طوری که مدیریت مصرف انرژی راحت‌تر شود. 

گام اول در کتاب بهینه‌سازی انرژی در شبکه‌های بی‌سیم، تعداد بهینه خوشه‌هاست که باید محاسبه شود. کاهش فاصله ارسال در کاهش مصرف انرژی تاثیر به سزایی دارد. لذا سعی می‌شود تا جایگذاری خوشه‌ها در شبکه به گونه‌ای باشد که امکان انتقال داده از گره‌ها به چاهک با استفاده از ارتباطات چندگامی میسر شود. 

در روش پیشنهادی، به منظور جایگذاری خوشه‌ها و با فرض دایره‌ای بودن محیط شبکه (به طوری‌ که چاهک در مرکز شبکه قرار داشته باشد) شبکه به تعدادی حلقه متحدالمرکز تقسیم می‌شود. عرض حلقه‌ها یکسان است و مقدار آن طوری تعیین می‌شود که مصرف انرژی در ارتباط بین سرخوشه‌ها به حداقل برسد. 

پس از تعیین تعداد بهینه خوشه‌ها و تقسیم شبکه به حلقه‌های متحدالمرکز، در هر حلقه متناسب با مساحت حلقه، سهمی از خوشه‌ها تخصیص داده می‌شود. این کار به توزیع منصفانه خوشه‌ها در شبکه منجر می‌شود و امید می‌رود که تعداد اعضای خوشه‌ها به طور متوسط با یکدیگر برابر باشد. 

پس از جایگذاری سرخوشه‌ها، یک مدل خطی بهینه برای ارتباط چندگامی به چاهک فراهم می‌شود که در کتاب بهینه‌سازی انرژی در شبکه‌های بی‌سیم می‌خوانیم که چگونه مصرف انرژی را به حداقل می‌رساند. نتایج نشان می‌دهد که روش پیشنهادی از کارایی قابل توجهی نسبت به سایر روش‌های خوشه‌بندی برخوردار است.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل یکم: کلیات 
بررسی موضوع
پیکره
فصل دوم: مدل مصرف انرژی 
مقدمه
مدل مصرف انرژی
انرژی مصرفی برای ارسال داده 
انرژی مصرفی برای دریافت داده
انرژی مصرفی در پردازنده
فصل سوم: روش‌های خوشه‌بندی 
مقدمه
الگوریتم خوشه‌بندی LEACH
الگوریتم خوشه‌بندی LEACHC
الگوریتم خوشه‌بندی ELEACH
الگوریتم خوشه‌بندی HLEACH
خوشه‌بندی ایستا 
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل الگوریتم‌ها
مقدمه
نقدی بر الگوریتم LEACH
نقدی بر الگوریتم LEACHC
نقدی بر روش خوشه‌بندی ایستا بهینه 
فصل پنجم : روش پیشنهادی
مقدمه
خوشه‌بندی در روش پیشنهادی
تصحیح خوشه‌ها 
نتیجه‌گیری 
چشم‌انداز 
واژه‌نامه فارسی به انگلیسی 
واژه‌نامه انگلیسی به فارسی 
منابع و مآخذ 

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بهینه‌سازی انرژی در شبکه‌های بی‌سیم
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات76
زبانفارسی
شابک978-600-8415-15-2
موضوع کتابکتاب‌های آموزش شبکه
قیمت نسخه الکترونیک
15000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب بهینه‌سازی انرژی در شبکه‌های بی‌سیم

برای دریافت کتاب بهینه‌سازی انرژی در شبکه‌های بی‌سیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.