معرفی و دانلود کتاب لایحه جامع وکالت و مشاور حقوقی

عکس جلد کتاب لایحه جامع وکالت و مشاور حقوقی
قیمت:
۲۰۰۰ تومان - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب لایحه جامع وکالت و مشاور حقوقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب لایحه جامع وکالت و مشاور حقوقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب لایحه جامع وکالت و مشاور حقوقی

کتاب لایحه جامع وکالت و مشاور حقوقی، در اجرای تکلیف مقرر قانون برنامه پنجم توسعه و به منظور تجمیع قوانین پراکنده و متعدد در حوزه وکالت و ساماندهی آن و با توجه به لزوم ایجاد تغییرات بنیادین در تشکیلات و ساختار کانون وکلا، توسط سعید استادزاده نوشته شده است.

لایحه جامع وکالت رسمی در واقع به مفهوم انحلال کانون وکلای دادگستری با سابقه صدساله و استقلال 60 ساله و ایجاد یک نهاد جدید با عنوان سازمان وکلای رسمی است که حق دادرسی عادلانه و منصفانه را که از حقوق دولت و مردم است کاملا سلب و ساقط کرده است و وکلای دادگستری هیچ نقشی درتدوین و تنظیم آن نداشته‌اند.

در اجرای اصل 35 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ساختار کانون وکلای دادگستری به شرح این قانون اصلاح و بر اساس آن اداره می‌گردد.

در کتاب لایحه جامع وکالت و مشاور حقوقی، می‌خوانیم که وکالت دادگستری عبارت است از نیابت و نمایندگی امور حقوقی از سوی اشخاص حقیقی یا حقوقی در مراجع قضایی در محدوده امور محوله برای مطالبه و دفاع از حقوق موکل توسط کسانی که مطابق مقررات این قانون برای آنان پروانه وکالت صادر می‌شود.

کسانی که تا تصویب این قانون از کانون‌های وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران حقوقی وکلا و کارشناسان قوه قضاییه پروانه وکالت دریافت نموده‌اند، وکیل دادگستری محسوب و مشمول مقررات این قانون هستند. همچنین، کلیه کار آموزان و پذیرفته‌ شدگان در آزمون‌های ورودی مرکز و کانون مشمول مقررات این قانون خواهند بود.

وکلای دادگستری علاوه بر وکالت در مراجع قضایی می‌توانند با رعایت این قانون در مراجع اختصاصی غیر قضایی و شبه قضایی و نهادهای داوری نیز به وکالت بپردازند.

وکالت وکلای دادگستری در مراجع انتظامی و اداری و امثال آن‌ها در حدودی که عرفاً جزء لوازم و مقدمات مطالبه حقوق و دفاع از موکل و حقوق وی محسوب می‌شود، مجاز است. وکلای دادگستری می‌توانند در امور مدنی نیز وکالت نمایند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب لایحه جامع وکالت و مشاور حقوقی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پندار قلم
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۷۶
زبانفارسی
شابک978-600-97383-8-0
موضوع کتابکتاب‌های حقوق عمومی و خصوصی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰ ت - 0.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب لایحه جامع وکالت و مشاور حقوقی

نرگس درخشان
۱۴۰۰/۸/۹
اصلا محتوی کتاب با اسم کتاب زمین تا آسمون فرق داره من برای شیوه نگارش لایحه دانلود کردم ولی یسری تبضره و ماده که اگر چنین کنین پروانه وکالت لغو میشه یا چه قوانینی شامل وکلا میشه رو گفته ربطی به هم ندارن هدف نویسنده چی بوده اصلا هر هدفی بوده نمیدونم ولی مردم براساس اسم کتاب، کتاب تهیه میکنن اصلاح کنید ایراد کتاب رو لطفا
شاکر محمودیان
۱۴۰۰/۳/۳
کتاب مناسبی با اطلاعات اولیه و شناخت ازمبادی وکالت و مسائل مرتبط با ان
عباس مشکینی
۱۳۹۸/۶/۲۴
مفت نمی‌ارزه این کتابه که نوشتی؟؟؟؟
masood pakdel
۱۴۰۰/۴/۲۱
کتاب کاربردی و کمک زیادی بهم کرد
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب لایحه جامع وکالت و مشاور حقوقی

برای دریافت کتاب لایحه جامع وکالت و مشاور حقوقی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.