معرفی و دانلود PDF کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز

عکس جلد کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز

کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز نوشته‌ی فاطمه خمسه و نازنین رزازیان سعی بر این دارد تا ضمن معرفی یکی از به روزترین روش‌های تشخیصی در علم پزشکی، شما را با شیوه‌ی خواندن مقاطع مختلف سی‌تی اسکن آشنا نماید.

امروزه سی‌تی اسکن مغز یکی از مرسوم‌ترین روش‌های تشخیص است که نفش مهمی در ارزیابی بیماران اورژانسی دارد. به همین خاطر اغلب پزشکان و پرستاران در اورژانس با تفسیر سی‌تی اسکن مغز آشنایی دارند. کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز (Easy guidelines on interpreting brain CT scan) به منظور آشنایی بیشتر شما با این تکنولوژی به رشته‌ی تحریر درآمده است.

کتاب حاضر در عین خلاصه بودن و کمک به صرفه جویی در زمان دانشجویان از لحاظ علمی غنی و جامع بوده و زیر نظر نخبگان رشته‌های مختلف پزشکی تدوین شده‌ است.

در بخشی از کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز می‌خوانیم:

توموگرافی به وسیله کامپیوتر که سی‌تی، سی‌تی اسکن و کت اسکن نیز خوانده می‌شود، یک تکنیک با استفاده از اشعه ایکس است که نسبت به تصاویری که با اشعه ایکس بدون کامپیوتر تهیه می‌شود، تصاویر دقیق‌تری از اعضای داخل بدن تهیه می‌کند.

تصاویری که به وسیله اشعه ایکس تولید می‌شوند دو بعدی هستند ولی در سی‌تی اسکن واحد تولید کننده اشعه در اطراف عضو می‌چرخد و اشعه را در زوایای مختلف به عضو می‌تاباند و یک کامپیوتر، تصاویری به شکل برش از آن عضو به دست می‌آورد. این تصاویر برشی، از پیکسل (عنصر تصویری) تشکیل شده‌اند و هر پیکسل نشانگر یک وکسله (عنصر حجمی) در داخل بافتی است که از آن تصویربرداری می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: سی‌تی اسکن
فصل 2: ارزیابی ساختمان‌های خط وسط
فصل 3: ارزیابی اختلالات قسمت‌های مختلف در سی‌تی اسکن
فصل 4: چگونگی خواندن مقاطع مختلف سی‌تی اسکن
فصل 5: نظری اجمالی بر ضایعاتی که در سی‌تی اسکن دیده می‌شود
فصل 6: تصاویر ساختگی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات تیمورزاده
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۸۵
زبانفارسی
شابک9778-600-238-873-5
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز

مهران ممندی
۱۴۰۱/۶/۲۵
به تظر من بهترین منبع واسه کتاب‌های دیجیتال می‌باشد
سجاد فرازمند
۱۴۰۰/۱/۲۵
دستتون درد نکنه. سونوگرافی هم بنویسید
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز

برای دریافت کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.