معرفی و دانلود کتاب اعجاز قرآن و مصونیت از تحریف

عکس جلد کتاب اعجاز قرآن و مصونیت از تحریف
قیمت:
22000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اعجاز قرآن و مصونیت از تحریف و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اعجاز قرآن و مصونیت از تحریف و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اعجاز قرآن و مصونیت از تحریف

اعجاز قرآن و مصونیت از تحریف درس‌نامه علوم قرآن 2 (مقطع کارشناسی) است. در این درس‌نامه با دو عنوان از مباحث علوم قرآنی؛ یعنی اعجاز «قرآن» و مصونیت «قرآن» از تحریف آشنا می‌شوید.
هر کتابی که با عقل، منطق و سرشت پاک آدمی سروکار دارد، اندیشه‌ها را به‌سوی خود جلب نموده، موجب پیدایش داوری‌های گوناگون می‌شود؛ از جمله «قرآن» کتاب تعقل، تفکر و منبع هدایت و خودسازی است که از همان بدو نزول، اندیشه‌های اقوام و متفکران زیادی را به خود جلب کرده است.

«قرآن»، کتاب علم و عمل، وسیلۀ فوز و سعادت و بهترین راهنما در مراحل گوناگون حیات فردی، اجتماعی، مادی و معنوی بشر است. این کتاب آسمانی، از سوی خداوند حکیم و مهربان نازل گردیده تا در پرتو تأمل و تعمق در آیاتش، بتوانیم در فراز و نشیب زندگی و معضلات گوناگون، مسیر حقیقی و مطلوب شارع را دریافته، به خشنودی همه جانبه حق تعالی و کمال نهایی دست یابیم. این بشارت را می‌توان از درون همین کتاب آسمانی دریافت؛ آن‌جا که می‌فرماید: «این «قرآن» به راهی هدایت می‌کند که مستقیم‌ترین راه‌هاست و به مؤمنانی که عمل صالح انجام می‌دهند، مژده می‌دهد که برای آنها پاداش بزرگی است».

با توجه به تعریف‌های موجود، می‌توان گفت: علم اعجاز قرآن، دانشی است که درباره امور مربوط به اعجاز قرآن - از قبیل آیات تحدی، سیر و مراحل تحدی، مفهوم‌شناسی اعجاز، مصادیق اعجاز و ابعاد یا وجوه گوناگون اعجاز - سخن می‌گوید. اهمیت اعجاز قرآن را می‌توان از ارتباط نزدیک آن با بسیاری از مباحث مهم کلامی، تفسیری، فقهی و دیگر علوم و معارف اسلامی دریافت که مهم‌ترین آنها: الف) اعجاز قرآن و وجود خداوند ب) اعجاز قرآن و نبوت پیامبراکرم (ص) ج) اعجاز قرآن و عدم تحریف آن د) اعجاز قرآن و معارف آن، می‌توان به موارد فوق اشاره نمود.

معجزه، یکی از راه‌ها و شاید بتوان گفت یگانه راه اثبات نبوت است. پیامبر اعظم (ص)، «قرآن» را به عنوان معجزه خاص خود و دلیل نبوت خویش ارائه نمود و همگان را به هم‌آوردی فراخواند؛ بنابراین اثبات نبوت، به اثبات اعجاز «قرآن کریم» بستگی دارد. اکثریت قاطع دانشمندان شیعه و سنی، عدم تحریف «قرآن» را باور دارند. یکی از ادله صیانت «قرآن» از تحریف، اعجاز قرآن است. همان‌گونه که خداوند متعال فرموده است (و ما این کتاب را بر تو نازل کردیم تا بیان کننده هر چیز و برای مسلمانان، هدایت و بشارت باشد)، «قرآن کریم»، اقیانوس بی‌کران معارف است که نمی‌توان به ژرفای حقایق و دانستنی‌های آن دست یافت. با اثبات اعجاز قرآن، الهی بودن محتوای آن نیز به اثبات می‌رسد.

تاکنون کتاب‌های ارزشمند و متعددی در مورد مباحث علوم قرآنی نگاشته شده و نویسندگان، براساس سلیقه و دیدگاه ویژه خود، علوم قرآنی را تقسیم‌بندی نموده‌اند؛ با توجه به این مساله، محمدجواد اسکندرلو، در اینجا آورده که: عده‌ای علوم قرآنی را پنجاه علم برشمرده‌اند و بعضی دیگر، شمار آن را تا چهارصد، هفت هزار و یا هفتاد هزار علم نیز گفته‌اند.

معاونت پژوهشی و تولید دانشگاه مجازی المصطفی (ص) - مرکز بین‌المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص) - با همکاری گروه‌های علمی و صاحب‌نظران، برای پاسخ‌گویی به نیاز حقیقت‌طلبان و معرفت‌جویان، متون آموزشی و کمک‌آموزشی مورد نیاز را به زبان‌های مختلف تولید نموده تا در رشته‌های آموزشی مورد استفاده فراگیران قرار گیرد و با توجه به استقبال و درخواست عموم علاقه‌مندان، اقدام به چاپ گسترده آنها کرده است.

فهرست مطالب کتاب

سخن ناشر
پیشگفتار
بخش اول اعجاز قرآن
کلیّات
تعاریف و مفاهیم
تحدّی قرآن
اعجاز قرآن از نگاه معصومین علیهم السلام
اذعان مشرکان نسبت به اعجاز قرآن
اعجاز قرآن از نگاه دانشمندان شیعه
اعجاز قرآن از نگاه علمای اهل سنّت
وجوه اعجاز قرآن (شخصیت پیامبر (ص))
وجوه اعجاز قرآن (اعجاز بیانی)
وجوه اعجاز قرآن (معارف عالی)
وجوه اعجاز قرآن (خبرهای غیبی)
وجوه اعجاز قرآن (هماهنگی و عدم وجود اختلاف)
وجوه اعجاز قرآن (اعجاز علمی)
وجوه اعجاز قرآن (نظریه صرفه)
معارضان اعجاز قرآن
بخش دوم صیانت قرآن از تحریف
کلیات
تعاریف و مفاهیم
دیدگاه عالمان شیعه
دیدگاه عالمان سنّی درباره‌ مسئلهْ تحریف
ادلّه نفی تحریف (دلایل عقلی)
ادلّه نفی تحریف (دلایل قرآنی)
ادلّه‌ نفی تحریف (دلایل روایی)
مستشرقان و مسئله‌ تحریف
تحریف در عهدین
تحریف نزد «حشویه» (1)
تحریف نزد حشویه (2)
تحریف نزد اخباری‌ها (1)
تحریف نزد اخباری‌ها (2)
مهم‌ترین منابع قائلان به تحریف (1)
بررسی مهم‌ترین منابع قائلان به تحریف (2)
کتابنامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اعجاز قرآن و مصونیت از تحریف
نویسنده
ناشر چاپی مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات312
زبانفارسی
شابک978-964-195-329-6
موضوع کتابکتاب‌های علوم قرآنی
قیمت نسخه الکترونیک
22000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اعجاز قرآن و مصونیت از تحریف

Mahdi Zeinal zadeh
۱۳۹۷/۱۰/۳۰
با سپاس فراوان لطفا آثار دیگر از این عزیز را هم در سایت قرار بدید.
منوچهر ستارفام
۱۳۹۶/۸/۱۵
بسیارعالیست سپاس فراوان
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب اعجاز قرآن و مصونیت از تحریف

برای دریافت کتاب اعجاز قرآن و مصونیت از تحریف و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.