معرفی و دانلود کتاب جادوی بورس

عکس جلد کتاب جادوی بورس
قیمت:
19000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جادوی بورس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جادوی بورس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جادوی بورس

کتاب جادوی بورس اثر ‌شهاب سهرابی شامل نکات کاربردی و مثال های واقعی از بورس ایران است.

سهرابی، خواندن این کتاب را به سرمایه گذارانی توصیه می‌کند که قصد دارند از پتانسیل‌های فوق‌العادۀ نهفته در بورس ایران استفاده کنند، مدیریت سرمایه خود را در دست گیرند و وارد دنیای پرهیجان، پر ریسک و در عین حال جذاب و پر درآمد بورس شوند و از آسیب‌های عمیق، جدی و کمرشکن دور بمانند.

در کتاب جادوی بورس شما با هفت باتلاق در بورس ایران آشنا می‌شوید که اگر ندانسته وارد این بازارِ پیچیده شوید، قبل از این که از سودهای جهشی که گاهی تا بالای 1200درصد در کمتر از یک سال!!! هم بوده، در باتلاقی گرفتار می‌شوید که نه تنها یک ریال به دست نمی‌آورید بلکه آن چه را هم که دارید می‌گذارید و می‌روید.

بازار بورس بازاری بسیار سخت، تخصصی، پرریسک و در عین حال جذاب و پردرآمد هست. اگر شما فردی شجاع، ریسک پذیر، پرظرفیت، صبور، از لحاظ شخصیتی قوی، هوشمندو ماجراجو نیستید، با ورود به بورس خود و زندگی‌تان را بر باد می‌دهید. کسی که قوانین نوشته و نانوشته‌ی بورس را نداند یک ریال -تکرار می‌کنم یک ریال- هم به دست نخواهد آورد و پولی که اتفاقی به دستش برسد با پول خودش در موج بعدی دودستی و با احترام به بازار پس خواهد داد.

خیلی خیلی مراقب باشید.
شما وارد اقیانوسی می‌شوید پراز کوسه،
بدون یادگیری شنا و تمرین در استخرهای کوچک و بعد رودخانه‌های کوچک و نهایتا دریاچه و دریا و بعد اقیانوس،
بدون تجهیز به علم و تجربه، هرگز هرگز هرگز وارد این بازی نشوید!

شما با سه گروه در بازار بورس مواجه می‌شوید:

1- گروه اول: افرادی که نمی‌خواهند واردبورس شوند در عین حال بدشان هم نمی‌آید که کلیاتی از بورس بدانند.
2- گروه دوم: افرادی که تازه اول راه بورس هستند.
3- گروه سوم: افرادی که هم اکنون در بورس فعال هستند و تجربه دارند.

فایده‌ای که کتاب جادوی بورس برای گروه اول دارد این است که از فضای کلی بورس مطلع می‌شوند و تا حدودی دستگیرشان می‌شود که آن‌جا چه می‌گذرد و چه اتفاقاتی می‌تواند بیفتد و اگر یک وقت فردی خواست اغوایشان کند و قصد سوء استفاده و فریب آن‌ها یا نزدیکانشان را داشت، به دام آن فرد نیفتند و در واقع هم ناجی خود شوند و هم ناجی اطرافیانشان این گروه با شناختی که از همه جوانب بورس پیدا می‌کنند، دیگر به راحتی فریب نمی‌خورند و تحت تاثیر برجسته کردن فقط یکی از جنبه‌های بورس توسط نا‌اهلان و مانور دادن روی آن جنبه‌ی خاص قرار نمی‌گیرند و هم خود و هم عزیزانشان را نجات می‌دهند.

گروه دوم که بیشترین بهره را می‌توانند بگیرند، یک طرح کلی توی ذهنشان ایجاد می‌شود و اهدافشان را متناسب با واقعیات تعدیل می‌کنند. برای آن‌ها مسیر روشن‌تر می‌شود و با فراز و نشیب‌های در پیش رو آشنا می‌شوند. با خطرات، بی‌راهه‌ها، باتلاق‌های کُشنده و مسیرهای بن‌بست آشنا شده و از پرداخت هزینه‌های میلیونی مالی و فشارهای روانی خلاصی می‌یابند و سرمایه‌شان را از اشتباهات مهلک در امان نگه می‌دارند و اینکه بتوانند مهلت استفاده از فرصت‌های طلایی را داشته باشند.

گروه سوم هم در کنار تجارب و دانش خودشان، این تجارب را می‌توانند قرار دهند و مطمئن‌تر به پیش بروند و به دیگران هم دانش و تجربه خود را منتقل کنند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: شگفتی‌های بورس
1- سهمی که در یک هفته کاری به‌ اندازه دو ساله حساب بانکی سود ساخت!
2- سهمی که در مدت حدود 4 ماه 3 برابر شد!
3- سهمی که در مدت حدود 8 ماه حدود  3/5 برابر شد!
4- سهمی که درمدت حدود 6 ماه 4 برابر شد!
5- سهمی که بعد از مدت حدود یک سال بیش از 4 برابر شد!
6- سهمی که بعد از مدت حدود 8 ماه حدود 5 برابر شد!
7- سهمی که در مدت حدود 4 ماه بیش از 5 برابر شد!
8- سهمی که در مدت حدود یک سال بیش از 8 برابر شد!
9- سهمی که در مدت حدود یک سال و دو ماه به بیش از 11 برابر رسید!
10- سهمی که در مدت حدود 4 ماه بیش از 11 برابر شد!
11- سهمی که در مدت حدود 8 ماه حدود 12/5 برابر شد!
فصل دوم: من کیستم؟
تولد، جنگ و مهاجرت
یک تصمیم عجیب در دوران راهنمایی و عملی کردن آن!!!
دوران خدمت مقدس سربازی
قبولی در دانشگاه
استخدام در بانک پارسیان و مهاجرت به تهران
قبولی در کارشناسی ارشد رشته MBA
گرفتن سخت‌ترین و شجاعانه‌ترین تصمیم زندگی‌اش: استعفا از بانک و ریاست شعبه بانک!!!
ورود به بورس و قدم گذاشتن در مسیری پر ریسک و مهیج
سال‌های حضور در بورس
شروع رکودِ بورس
زلزله 8 ریشتری در زندگی‌اش!!!
فصل سوم: هفت باتلاق در بورس که سرمایه شما را دُرُسته می‌بلعد!
بانک ملت (وبملت)
بانک تجارت (وتجارت)
پالایشگاه نفت تبریز (شبریز)
پالایشگاه نفت بندرعباس (شبندر)
پالایشگاه نفت لاوان (شاوان)
پالایشگاه نفت اصفهان (شپنا)
بانک صادرات (وبصادر)
کنتورسازی ایران (آکنتور)
سهم آلومینیوم ایران (فایرا)
فصل چهارم: سه راز موفقیت بزرگان بورس
فصل پنجم: 1+21 نکته خواندنی، کاربردی، ارزشمند و جالب در بازار بورس در ایران

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جادوی بورس
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ایده پردازان چکاد
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات108
زبانفارسی
شابک978-600-8158-41-7
موضوع کتابکتاب‌های آموزش سرمایه گذاری، بورس و فارکس
قیمت نسخه الکترونیک
19000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جادوی بورس

شهاب سهرابی
۱۳۹۷/۷/۲۲
با نام ویاد ایزدمنّان
سلام
من از شخص شما شنونده‌ی کتاب "جادوی بورس" واقعا سپاسگزارم، به خاطر این که وقت گرانبهایتان را به خاطر این کتاب صرف می‌کنید.
5 نکته را این جااشاره می‌کنم:
1-لطفا، لطفا، لطفا اسیر هیجان نشوید. باتوجه به این که این روزها اقبال به بازارسرمایه زیاد شده هجوم نقدینگی به این هم
بازار ورود کرده، برخی که می‌خواهند ازاین قافله عقب نمانند، ناشناخته وارد این بازار می‌شوند به امید کمک دیگرانی که وارد وکاربلد هستند. یادمون باشه افراد ناوارد بزرگترین طعمه‌های قربانی شدن توسط شیادان هستند. بسیار بسیار به هوش باشید. در همین بازار شما می‌بینید درسایت بورس برخی شرکت‌ها (مشمول فرایند تعلیق هستند) بنا به دلایل زیر:
زیان ده شدن عملکرد شرکت طی دوسال مالی متوالی
زیان ده شدن عملکرد شرکت طی سه دوره مالی متوالی
مشمول ماده 141 قانون تجارت
عده‌ی زیادی وارد این شرکت‌ها می‌شوند واز آن جا که اوضاع بنیادی مناسبی وجود ندارد به تلنگری وارد فاز سقوط می‌شوند کما این که شدند.
2-از آن جا که خوانندگان کتاب هر یک ویژگی خاصی دارند و همه دریک سطح قرار ندارند و برخی با اعداد خیلی سریع ارتباط برقرار نمی‌کنند، ساده سازی و مثال‌های بسیار برای تفهیم مطلب برای این دسته از عزیزان بوده و این برای دیگرانی که ذهن تیزی دارند ممکن است مبتدیانه به نظر برسد، بنابراین اجتناب ناپذیر بوده است.
3-در بازار بورس اولویت اول - تکرار می‌کنم- اولویت اول حفظ سرمایه است.
شما باید اول دراین بازار زنده بمانید و بعد بتوانید پول‌تان را جهش دهید.
حرکت شما باید این چنین باشد
دور شدن از فروپاش مالی
و
نزدیک شدن به جهش مالی
4- سعی کنیم در هر کتابی، فایلی، مقاله ای، ویدیوی و... که درمورد بورس است، نکته‌ای از داخل آن بیرون بکشیم ومال خود کنیم و در مسیر بورس از اون استفاده کامل را ببریم. خیلی دنبال حواشی و ایراد پیدا کردن وخرده گیری نباشیم
این بازار گناه کسی را نمی‌بخشد وبسیار بی‌رحم است.
فردی که دو گام هم از ما جلوتر است، هوشمندانه‌ترین کار این است که از تجربه‌ی اون دوگامی که از ماجلوتر است استفاده کنیم و خودمان آن را تجربه نکنیم و از تجربه‌ای که دیگری هزینه‌اش را داده استفاده کنیم.
یک کتاب صد صفحه‌ای اگر یک نکته هم داشته باشد، بیرون کشیدن آن یک نکته واستفاده از آن در مسیر سرمایه گذاری دربورس قطعا ارزشش را دارد. و کتاب، در واقع، یکی از ارزان‌ترین و ارزشمند‌ترین منابع است.
شاید باور نکنین ولی برخی از نکات انصافا تجربه‌ی میلیونی است. میلیون‌ها ضرر پشتش بوده تا یک تجربه کسب شده
است. و همین مطالب کتاب در تدریس‌های خصوصی با اخذ چند میلیون تومان تدریس می‌شود!
5-شاید عمده اثربخشی و نقش اصلی کتاب، در جلوگیری از اشتباه کردن باشد.
در بورس شما برخی اشتباهات راانجام بدهید، جبران ناپذیر است ودیگر فرصت نمی‌یابید ازآن تجربه استفاده کنید
چون دیگر پولی وجود ندارد.
پس تا می‌توانید از تجربیات ارزشمند دیگران حتما استفاده کنید.
فرهاد اندیشه
۱۳۹۹/۳/۲
ضمن تشکر از نویسنده گرامی و قبول زحمت به تحریر در آوردن تجربیات ارزنده شون. کتاب از همه نظر مفید است. حتی از خاطرات و زندگینامه ایشون میشود نکات برجسته‌ای استباط کرد و در زندگی روزمره بکار برد. و تا کسی این شرایط را سپری نکرده باشد نمی‌تواند این مطلب را درک کند. نکات کلیدی موفقیت و یا شکست در بورس و لزوم توجه به شرایط و اوضاع و احوال دنیا و سیاست و اقتصاد جهانی و ایران و همچنین توجه به شناخت فصول و زمانهای ورود و خروج به سهم از منظر تسویه حساب صندوقها و یا مجامع و یا انتخابلت ریاست جمهوریهی ایران و آمریکا و توجه به ارزنده بودن سهم و شرایط روند اون سهم و روند باز بطور همزمان از نکات بسیار گران قیمتی است که در این کتاب به اون اشاره شده است و همچنین در خصوص تععین حد ضرر و داشتن استراتژی برای خرید و فروش در بورس. البته نباید با توجه به اقیانوس بیکران بورس انتظار داشت که در یک کتاب ۱۰۸ صفحه‌ای همه مطالب بطور ریز و با جزئیات تشرح گردد. هر کدام از مطالب بالا، خود یک کتاب را میطلبد که خواننده و سهامدار برای اون باید انرژی بگذارد و بصورت حرفه‌ای بیاموزد و تجربه کند. بعنوان مثال زمان ورود و زمان خروج و تعیین حد ضرر و ارزندگی یک سهم که ابتدایی‌ترین جزء بورس است شاید یک کتاب ۲۰۰ صفحه‌ای لازم داشته باشد تا بصورت حرفه‌ای آن را آموخت. ولی به هرحال کتاب مفید و ارزنده‌ای است. با تشکر از نگارنده و نویسنده محترم کتاب.
علیرضا شریف زادگان
۱۳۹۷/۱۰/۱۱
ضمن تبریک به نویسنده کتاب بخاطر این همه لطفی که با تازه واردان به بازار داشت که اشتباهات گذشتگان را تکرار نکنن به نظر بنده نکات کتاب بسیار جامع و کلی بود یعنی هر کسی که قصد ورود به بازار رو داره با یک سرچ معمولی هم در گوگل میتونه به این اطلاعات راجب سرمایه گذاری در بورس دست پیدا کنه به نظر بنده ذکر بجای زنگی شخصی به این ریز و جزئیات نکات فنی و ریز تر بورس رو بیان بکرد برای کسانی که قصد ورود به بازار داشتن کاربردی تر بود
منصور آقایی
۱۳۹۹/۳/۱۴
باسلام خدمت آقای سهرابی
کتاب خوبی بود حاوی یک سری تجربیات مفید علی الخصوص برای تازه واردها. بازبان عامیانه هم ارایه شده که اون را جذابتر کرده. ضمن تشکر انتظار داشتم مطالب مهم دیگری همچون تاثیر انواع افزایش سرمایه بر آینده سهم و دلایل رشد سهامی که با افزایش سرمایه از محل تجدید داراییها یا سود مواجه
انباشته هستند توضیح داده میشد. در مورد رشد سهامی که eps خوبی ندارند ولی رشد شارپی بلند مدت دارند توضیحاتی ارایه میشد. همچنین میشد تعدادی از سهام قوی بنیادی ودلایل قوی بودن این سهام را ذکر میکردید. و مطالب ارزنده و فراوان دیگر که امیدوارم در این باره و در صورت امکان در کتابی دیگر علاقمندان را از ارایه تجربیات مفیدتر خود برخوردار فرمایید با تشکر آقایی
محمد سرفراز
۱۳۹۹/۱/۱۰
دوستان درباره این کتاب فواید 1. کم حجم بودن تقریبا 2 ساعت تموم میشه 2. از پایه آغازیدن 3. نمونه‌های واقعی از سود و زیان‌های جهان سرمایه داری در ایران معایب 1. نویسنده داستان زندگی خودش رو خیلی خودپسندانه و با نخوت بزور در بخش اول آورده که ربطی به اون چیزی که ما دنبالش هستیم نداره 2. از پایه آغاز در می‌کنه ولی همون پایه هم می‌مونه 3. تکرار جملات گاهی در اندازه 10 بار، پشت سر هم نتیجه گیری این کتاب با همه محتوایی که دارد به درد افرادی میخورد که تازه به جهان بورس وارد شده‌اند و اگر شما تازه وارد نیستید یادآوری کننده و گاهی حوصله سر برنده استبا سپاس از کتابناک.
مجتبی ادیب پور
۱۳۹۹/۳/۲
با تشکر از شما که فرصت دادید که بتونیم رایگان استفاده کنیم. من امروز دانلود کردم و امروز هم تماما خوندم. خیلی روان، ساده و خوش هضم نوشتید. هر چند اکثر مطالب را با توجه به اینکه بنده چندین ماه در بورس هستم را میدونستم ولی به نظرم با تجربه‌ها هم باید هر یک مدت از کتاب استفاده کنند که بتونن ب موارد و توصیه شما دیگر اساتید این حوزه عمل کنن و پایبند باشند. کتاب قبلی شما هم که جادوی افزایش سرمایه است را ب صورت یک مطالعه سریع داشتم که اون کتاب هم بسیار با ارزش هست که باید با عمق بیشتری بازم مطالعه‌اش کنم. خدا ب شما خیر و سلامتی بده. بازم تشکر از شما
zahra and mahdi
۱۳۹۹/۲/۹
کتاب بسیار ضعیف و بدرد نخوری بود. برای آشنایی و کسب مهارت در بورس تقریبا هیچ کاربردی نداشت. نویسنده‌ش اصلا درحدی نبود که بیاد کتاب بنویسه درمورد بورس. شما خودتون قضاوت کنید وقتی میاد یه فصل از کتاب بورسی رو، توش زندگی نامه خودشو مینویسه و تو فصلای دیگه‌هم به وضوح مشخصه با کش دادن و حرفای تکراریو که بیخود فقط صفحه سیاه میکنه. فقط اومده مقدمشو رایگانه با جذابیت نوشته که مخاطب جذب کنه. کتاب‌های مفید و خیلی بهتر دیگه‌ای هم تو کتاب راه هست که میشه بابتش پول داد و واقعا چیزی یاد گرفت که تو بورس بدرد بخوره
Tayyebe Ahmadnassab
۱۳۹۹/۱/۱۹
واقعا من درک نمیکنم چی باعث شده قیمت این کتاب ۱۹ تومن باشه! کل کتاب نویسنده در حال خودستایی بود و میگفت میخوام چیزایی رو که میلیون‌ها تومن براش خرج کردم و رمان گذاشتم رو یادتون بدم! و در نهایت هیچی! چیزایی که گفته بود در حد مطالب سایت‌ها بود و منی که تا الان خریدی هم نداشتم هم چیز خاصی یاد نگرفتم! چی باعث شده این همه آدم به این کتاب رای بدن! لطفا درست رای بدید تا مدیون دیگران نباشید! کتاب باید به هزینه و زمانی که براش میذاری بیارزه!
کبری کلاله ای
۱۴۰۰/۱/۳۰
مطالب کتاب بسیار دوست داشتنی تاجایی که من در عرض چند ساعت خواندم و تمام کردم استاد عزیز جناب سهرابی نوشتن این جور کتابا جسارت و صداقت می‌خواهد که داشتید مطالبتون دلنشین و زبان نوشتنتون عامیانه و دلچسب بود من خواندن این کتاب رو برای همه توصیه می‌کنم درس زندگیست عالیست و لزومی هم ندارد حتما سرمایه من گذاران بورس بخوانند کتابهای این مدلی از نویسندگان خارجی خونده بودم و ایرانیش رو نه. بسیار خوشحالم و افتخار می‌کنم به هم وطن عزیزم جناب سهرابی
Parisa AsqarZade
۱۳۹۹/۳/۸
با سلام و تشکر از نویسنده محترم و کتابراه عزیز
کتاب بسیار مفیدی برای من بود و در مورد اینکه یک سری از دوستان گفتن فقط بیوگرافی و اینا بوده باید توجه داشته باشن ک نویسنده چرا اینکارو کرده از نظر من ب دو دلیل
یک اینکه خواستن اهمیت با ارزش بودن بورس رو بما نشون بدن ک با اینکه شغل خوبی داشتن کنارش و از
گذاشتن وارد اینکار شدن
دوم اینکه این آدم اول انسان پر تلاشی بوده و با مطالعه وارد اینکار شده
من ک از کتاب راضی بودم و کلی نکته برداری کردم. ممنون
علی سلطانی
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
تا اخرایه کتاب که راجبه خوده نویسنده و داستان هایه قبل از ورودش به بورس و دوران سربازیش و ازدواج و...، چند صفحه اخر هم چند تا توصیه خیلی ساده که تو هر سایتی که راجبه بورس تو اینترنت نوشته، هست. در کل ارزش خرید نداره و به عنوان کتاب رایگان باید باشه. خوندنش را اصلا توصیه نمیکنم و در عوض برید راجبه و بورس تو اینترنت سرچ کنید که چیزایه بهتری یاد میگیرید اونم رایگان. قیمت کتاب نسبت به ارزشش واقعا بالاست.
محمد عبدالهی
۱۳۹۹/۶/۶
بیشتر از این که توی بورس ضرر کنیم توی خرید کتابهای به درد نخور ضرر کردیم. جناب نویسنده این که کجا متولد شدی چی خونیدی کی ازدواج کردی کجا مشغول به کار شدی رتبه کنکور چندم شدی چه غذایی رو بیشتر دوست داری این به من خواننده ربطی نداره که هشتاد درصد کتاب این مطالب تشکیل داده اسیر هیجان نشیم این مطلبی که هست همه میدونن چه در بحث مالی چه در بحث شغلی چه در بحث عاطفی و... کتاب کتاب مزخرفی بود که بابتش پول دادم
مهدی اس
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
بعنوان کسی که در بازار بورس فعالیت دارم میگم بدترین کتاب بورسی هست که نوشته شده است. نصف کتاب که دد مورد بیگرافی نویسنده بود و نصف دیگر که بعنوان تجربیات نویسنده نوشته شده است فقط و فقط چند نکته ابتدایی هست که معمولا افرادی که در بورس فعالیت دارند همین نکات را ناخواسته از دیگران یاد میگیرند.
یک هم
نکته برای نویسنده کتاب عرض کنم وقتی شما نویسنده کتاب هستید نیازی نیست از دید سوم شخص بیوگرافی خودتان را توضیح دهید.
عارفه عزیزپور
۱۳۹۹/۴/۲۰
این کتاب برای کسایی که چیزی از بورس نمیدونن و میخوان سرمایه گذاری کنن خوبه ولی فصل دومش که در مورد زندگی نویسنده توضیح داده زیاد برام جذاب نبوداما فصل سه به بعد خوب بود و انسان رو اگاه‌میکنه برای ورورد به این صحنه بازم احساس میکنم برای وارد شدن در بورس صرفا خوندن یک کتاب نمیتونه مارو کارشناس کنه امابرای شروع بد نیست و خوبه
ممنون از کتاب راه برای پیشنها این کتاب
جابر زارع
۱۳۹۹/۳/۲۷
نگارش بسیار ضعیف و مبتدیانه بود و مطالب به هیچ کاری نمیومد و صرفا با استفاده از بازار داغ بورس گفته یه چیزی بنویسم یه اسم بورسی هم بزارم روش بفروشم وگرنه حیف پول ادم بالای این خضعبلات بده، حداقل میدادی یه ویراستار بخونتش یه بورس باز هم نظر بده روش دوست عزیز، ببخشیدا ولی نظر من اینه دوستان واقعا نمیدونم چطور تعریف میکنن موندم توش
مشاهده همه نظرات 220

راهنمای مطالعه کتاب جادوی بورس

برای دریافت کتاب جادوی بورس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.