معرفی و دانلود PDF کتاب صورتی کبود: ریشه یابی علل اعتیاد زنان به مواد مخدر

عکس جلد کتاب صورتی کبود: ریشه یابی علل اعتیاد زنان به مواد مخدر
قیمت:
۱۰۸۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صورتی کبود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صورتی کبود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صورتی کبود: ریشه یابی علل اعتیاد زنان به مواد مخدر

محدثه دلنواز در کتاب صورتی کبود، به تاریخچه‌ی گرایش زنان به الکل و مواد مخدر و شناسایی علل اعتیاد زنان به آن‌ها و تعیین اولویت‌های این علل می‌پردازد تا راه‌حل‌هایی برای پیشگیری و بهبود در این راستا صورت بگیرد.

درباره‌ی کتاب صورتی کبود:

اعتیاد یکی از مسائلی است که در دنیای امروز ابعاد بزرگ بین‌المللی به خود گرفته و تلفات انسانی بسیاری را در هر کشور به وجود آورده است. فرد معتاد علاوه بر آنکه قوای جسمانی و عقلانی خود را با مصرف مواد مخدر از بین می‌برد، بخشی از امکانات اقتصادی را که می‌تواند در راه بهتری هزینه کند به مصرف این مواد اختصاص می‌دهد.

سوءمصرف مواد از عوامل اثرگذار و بااهمیت بر شرایط سلامت جسمی، روانی و اجتماعی افراد در هر جامعه است. شناسایی این مشکل در بین زنان، حساسیت‌های بیشتری را ایجاد می‌کند. در طی تاریخ زنان از دسترسی به منابع، امکانات، ثروت و اعتبار اجتماعی محروم بوده‌اند و همین مسئله زمینه را برای ایجاد بعضی از آسیب‌های اجتماعی در آنان به وجود آورده است.

کتاب پیش رو در پی آن است که با توجه به بالا رفتن تعداد مصرف‌کنندگان مواد مخدر در میان زنان و همین طور کمبود پژوهش‌ها در این حوزه، قدمی برای شناسایی و معرفی عوامل تأثیرگذار بر این موضوع بردارد. به همین خاطر کتاب صورتی کبود از یک سو در پی شناسایی عوامل اثرگذار بر اعتیاد در زنان است و از سوی دیگر می‌خواهد با اولویت‌بندی این عوامل و مشخص کردن سلسله مراتب آنان مؤثرترین عوامل اعتیاد در زنان را معرفی کند.

کتاب صورتی کبود برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به مطالعه‌ی مسائل جامعه‌شناسی و مشکلات زنان علاقه‌مند هستید، این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب صورتی کبود می‌خوانیم:

در ایالات متحده‌ى آمریکا درصد آسیب‌پذیرى زنان معتاد به مراتب بیشتر از مردان معتاد است. به عنوان مثال تحقیقاتی که به تازگی انجام شده است نشان می‌دهد که بیش از 59 درصد از زنان سفیدپوست و 72 درصد از زنان آفریقایی‌تبار ساکن نیویورک که به قتل رسیده‌اند، قبل از مرگ کوکایین مصرف کرده بودند. این درصد در مردان سفیدپوست و همچنین آفریقایی‌تبار ساکن نیویورک به ترتیب 38 درصد و 44 درصد بوده است. اگرچه حجم مصرف کوکایین در مردان به مراتب بیشتر از زنان است اما درصد قربانیان زن به مراتب بیشتر از قربانیان مرد است.

همین طور، تحقیقات نشان داده است که ابتلا به آسیب‌هاى روانی با گرایش مصرف مواد مخدر ارتباط تنگاتنگی دارد و بالعکس. زنانی که دچار روان‌پریشی و یا دیگر اختلالات روانی هستند 17 بار بیشتر از زنانی که دچار این عوارض نیستند در معرض ابتلا به اعتیاد به مواد مخدر قرار دارند.

افرادى که داراى افسردگی هستند بیشتر به مصرف دخانیات تمایل داشته و به ندرت قادر به ترک سیگار هستند. این وضعیت در زنان در مقایسه با مردان نفوذ بیشترى دارد.

در بررسی «بنیاد کرون» آمده است: زنان الکلی در مقایسه با مردان الکلی احتمال بیشترى دارد که داراى تاریخچه‌ى خانوادگی مصرف الکل و اعتیاد باشند. همین طور، دختران نوجوان نسبت به فشار گروه همسالان در مقایسه با پسران آسیب‌پذیرتر هستند و ممکن است به منظور احساس پذیرفته شدن در گروه همسالان، اعتیاد را تجربه کنند. در برآورد «بنیاد کرون»، تقریباً 25 درصد زنان هروئینی از طریق دوست نزدیک یا همسرشان با هروئین آشنا شده‌اند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: اعتیاد
تاریخچه استفاده زنان از الکل و دیگر مواد مخدر
علل گرایش به اعتیاد
فصل دوم: بررسی علل اعتیاد در زنان
بررسی علل ایمان ضعیف، کمبود محبت و نقش همسر بر اعتیاد زنان
بررسی سطح تحصیلات بر اعتیاد در زنان
بررسی سطح درآمد بر اعتیاد در زنان
بررسی مطالعات پیشین
جمع‌بندی
ضمیمه پرسش‌نامه محقق ساخته
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب صورتی کبود: ریشه یابی علل اعتیاد زنان به مواد مخدر
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات کتاب نیستان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۶۱
زبانفارسی
شابک978-622-736437-8
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۸۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب صورتی کبود

ن چ
۱۴۰۰/۱۱/۱۷
موضوعی که کمتر کار شده و هم برای زنان و هم حتی خانواده‌ها و مخصوصا محققان و متخصصین این حوزه خوبه بخوننش. دو تا پرسشنامه‌ی محقق ساخته هم داشت. البته بیشتر توضیح پژوهشه و آمارهاش و نتیجه‌اش. بهتر می‌تونست باشه ولی منبع خوبیه برای کسی که بخواد تحقیق کنه و هم خانمها و خانواده‌ها بدونند علت گرایش زنان به مواد چه چیزهاییه و اگاه باشند. توصیه میکنم به جامعه شناسها و روانشناسها و مشاوران
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صورتی کبود

برای دریافت کتاب صورتی کبود و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.