معرفی و دانلود کتاب تکنیک‌های فرزندپروری خلاق

عکس جلد کتاب تکنیک‌های فرزندپروری خلاق
قیمت:
15000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تکنیک‌های فرزندپروری خلاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تکنیک‌های فرزندپروری خلاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تکنیک‌های فرزندپروری خلاق

کتاب تکنیک‌های فرزندپروری خلاق به قلم ساناز قهاری، راهکارهایی در اختیار شما قرار می‌دهد تا بدانید چگونه فرزند خود را راهنمایی کنید تا او نیز درست رفتار کردن را بیاموزد.

در دنیای امروز پدر و مادری وجود ندارند که در حوزه‌ی چگونگی رفتار کردن با فرزندان خود دچار مشکل نشده باشند. تربیت کودک وظیفه بسیار سنگینی است که اغلب تا پایان عمر همراه والدین است. از آن جهت که دنیای کودکی با دنیای بزرگسالان تفاوت‌های بسیاری دارد و بسیاری از افراد جامعه نیز از شیوه‌های آموزشی و تربیتی نوین و مدرن در رابطه با آموزش کودکان اطلاعات چندانی ندارند.

بی‌تردید همه شما دوست دارید که برای فرزندانتان پدر و مادرهای شایسته‌ای باشید. متاسفانه بسیاری از والدین بدون اینکه آموزش لازم برای تربیت فرزند را دیده باشند در جهت فرزندپروری گام برداشته و از طریق آزمون و خطا چنین مهارتی را کسب می‌کنند.

والدین باید بدانند که با عمل به موقع خود می‌توانند مشکلات رفتاری کودک را آسان‌تر رفع کنند تا در آینده تداوم نداشته باشند. تنها با رشد کردن و بزرگ‌ شدن کودکان مشکلات رفتاری آن‌ها حل نخواهد شد اگر قصد دارید کودکی با رفتار مناسب داشته باشید و مهارت‌های لازم برای برقراری ارتباط با دیگران را یاد بگیرید باید از همان کودکی به او آموزش دهید.

کتاب تکنیک‌های فرزند پروری خلاق (creative parenting techniques) نشان می‌دهد که هیچ یک از کودکان به خودی خود به یک انسان بالغ موفق تبدیل نخواهد شد بلکه باید مانند یک باغبان همواره از او مراقبت و حمایت شود، باید او را دوست داشت و در صورت نیاز با او آموزش داد.

شما باید فرزندتان را بی‌هیچ قید و شرطی دوست داشته باشید. با اینکه بعضی از رفتارهای نامناسب و نامطلوب او گاهی شما را آزار می‌دهد اما با آموزش صحیح کم کم یاد می‌گیرد که درست رفتار کند.

در بخشی از کتاب تکنیک‌های فرزند پروری خلاق می‌خوانیم:

ترس و هراس به کودک اگر چه ممکن است به نظر برسد سریع‌ترین و موثرترین راه باشد اما مطلوبیت کمتری دارد کودکی که با ترس تنبیه شدن، توسط اعضای خانواده خودش در مدرسه بخواهد تمرین ریاضی را انجام دهد ممکن است آنقدر عصبی باشد که موجب شود درس را به خوبی یاد نگیرد.

ترس و هراس هنگامی که مفرط باشد می‌تواند فلج کننده بوده و در آن هیچ موفقیتی حاصل نمی‌شود با این حال حتی تحت بهترین شرایط همیشه تا حدودی عنصر ترس وجود دارد و آموزش همیشه بر مبنای شوق و علاقه پیش نمی‌رود گاهی اوقات حتی کوشاترین دانش آموزان هم با ترس از شکست درس می‌خوانند و گاهی مشتاقانه‌ترین هنرپیشه‌ها نیز از ترس شرمندگی در مقابل تماشاگران تمرین میکنند.

بنابراین ترس از درد جزو لاینفک موقعیت‌های انسانی است. والدی که بیان می‌کند اعتقادی به ترساندن ندارد از کارهایی که انجام می‌دهد بی‌اطلاع است. حتی آسان گیر‌ترین والد هم فرزند خود را از بعضی چیزها منع می‌کند و می‌ترساند. به کودک خود اجازه بالا رفتن از پنجره، راه رفتن بر روی پشت بام، دویدن به درون ترافیک، خوردن سم و... را نمی‌دهد.

هر بار که کودک از انجام این کارها منع می‌شود علاوه بر آن احساس ناراحتی والدین خود را نیز احساس می‌کند و به تدریج خودش، خودش را منع می‌کند این منع در ابتدا بیش از اینکه به دلیل درک خطر احتمالی باشد به دلیل درک این موضوع است که تکرار این رفتار منجر به ناراحتی والدین خواهد شد با این حال باید در نظر داشت که کودکان پیام‌های نامحسوس و غیرمستقیم و مستقیم دریافت نمی‌کنند. برخی مواقع فریاد کشیدن بر سر آن‌ها بسیار موثر نیاز آن است که به آرامی همان حرف به آن‌ها زده شود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: فرزندپروری
خطاهای شایع در فرزند پروری
والدین و فرزندان
اهمیت ارتباط پدر و مادر
فصل دوم: اصول فرزندپروری
فصل سوم: مشکلات رفتاری کودکان
الگوی نامناسب بودن
تنش و فشار روانی در خانواده
چگونه یک ارتباط مثبت و قوی با کودکان برقرار کنیم؟
فصل چهارم: انواع پاداش
فصل پنجم: تنبیه کردن
ایجاد ترس در کودکان
تناسب بین جرم و تنبیه
فصل ششم: تعریف فرزندپروری
فصل هفتم: انواع سبک‌های فرزند پروری
فصل هشتم: چگونه اعتماد به نفس در کودکان شکل میگیرد؟
راهکار‌های مسأله گشایی
فصل نهم: نحوه برخورد با هیجانات کودکان
ناسزا گفتن کودکان
ناکامی و ناامیدی در کودکان
جیغ زدن کودکان
فصل دهم: تنش، نگرانی، ترس‌ها و ضربه‌های روحی
فصل یازدهم: تشویق کودکان
مقابله با مشکلات و پیشگیری از وقوع آنها
فصل دوازدهم: چرا فرزندم گستاخ است؟
فصل سیزدهم: خشونت فیزیکی و قلدری در کودکان
فصل چهاردهم: به کودکان کمک کنید تا از موقعیت‌های خطرناک دوری کنند.
فصل پانزدهم: رقابت بین خواهران و برادران
ساختار مهارت‌های زندگی
فصل شانزدهم: چگونه مسوولیت پذیری فرزندانمان را تقویت کنیم؟
آیا به فرزندم پول توجیبی بدهم؟
تکالیف مدرسه چه زمانی باید انجام شود؟
فصل هفدهم: نحوه ارتباط با نوجوانان
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تکنیک‌های فرزندپروری خلاق
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پندار قلم
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات87
زبانفارسی
شابک978-600-878358-9
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان، کتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه الکترونیک
15000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تکنیک‌های فرزندپروری خلاق

مینا مینایی
۱۴۰۰/۱۰/۲۵
کتاب خوب و مفیدیه مطالب خوبی داشت فقط تنها مشکلش این بود که خیلی غلط املایی داشت یا به عبارتی ویرایش خوبی نداشت
امیرعباس اسماعیلی
۱۴۰۰/۵/۲۵
واقعا ازاین کتاب راضی هستم خیلی به دردم خورد
میثم راهدوی
۱۴۰۰/۲/۵
نکته‌های جالبی داره که کمک می‌کنه به تربیت موفق فرزندانمان
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب تکنیک‌های فرزندپروری خلاق

برای دریافت کتاب تکنیک‌های فرزندپروری خلاق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.