معرفی و دانلود PDF کتاب بلندی‌های بادگیر به روایتی دیگر

عکس جلد کتاب بلندی‌های بادگیر به روایتی دیگر
قیمت:
20000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بلندی‌های بادگیر به روایتی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بلندی‌های بادگیر به روایتی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بلندی‌های بادگیر به روایتی دیگر

عشق همان نیرویی است که می‌تواند جهان را به شکل دیگری رقم بزند. کتاب بلندی‌های بادگیر به روایتی دیگر اثری به کوشش دنیل قربانی است که داستان زیبا و ماندگار امیلی برونته را ترجمه کرده و همراه با نقد و بررسی در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است. در این اثر، مخاطب فرازوفرودهای عشقی نافرجام خواهید بود که سرانجام، تسلیم سنت‌های خانوادگی می‌شود.

درباره‌ی کتاب بلندی‌های بادگیر به روایتی دیگر

داستان‌های زیادی در ادبیات جهان وجود دارد که دنیا را به خود خیره کرده‌اند. یکی از این کتاب‌های جذاب و پرطرفدار داستان بی‌نظیر امیلی برونته است. روایتی عاشقانه که با انتقام پیوند می‌خورد و روایت را به شکل دیگری پیش می‌برد...

«هیتکلیف» کودک رهاشده‌ای است که آقای «ارنشاو» او را پیدا می‌کند و تصمیم می‌گیرد سرپرستی‌اش را عهده‌دار شود. این اتفاق به حسادت «هیندلی»، پسر ارشد آقای ارنشاو منجر و پس از مرگ پدر، اوضاع وخیم‌تر می‌شود. در این میان عشق میان «کاترین»، دختر خانواده و هیتکلیف اوج می‌گیرد و داستان پیچیده‌تر از چیزی که هست پیش می‌رود. آیا عشق میان کاترین و هیتکلیف می‌تواند بر خشم هیندلی پیروز شود یا اتفاقات دیگری در انتظار این سه نفر است؟

دنیل قربانی در کتاب بلندی‌های بادگیر به روایتی دیگر، به نقد و بررسی این داستان زیبا پرداخته و قصه را از زاویه‌ای جدید می‌نگرد. انتشارات دانیال کتاب بلندی‌های بادگیر به روایتی دیگر را منتشر کرده و در اختیار مخاطبان کتاب قرار داده است.

اقتباس سینمایی از کتاب بلندی‌های بادگیر

از سال 1847، زمانی که بلندی‌های بادگیر برای نخستین بار منتشر شد، تا به امروز کارگردانان بسیاری این رمان را دستمایه‌ی ساختن فیلم‌های سینمایی خود کرده‌اند. نخستین‌بار در سال 1920 بود که از روی این رمان یک فیلم صامت ساخته شد. ویلیام والر نیز از جمله کسانی بود که در سال 1939 با اقتباس از این رمان، فیلمی با همین عنوان ساخت که لارنس الویویه و ماریه اوبرون در آن به ایفای نقش پرداختند. این فیلم در هشت رشته‌ی مختلف نامزد جایزه‌ی اسکار شد. همچنین جان پاول کری، لوئیس بونوئل، عبدالرشید کاردار و کارلوس سگیون رینا دیگر کارگردانانی هستند که اقتباس از این شاهکار ادبی را در کارنامه‌ی سینمایی خود دارند.

با امیلی برونته بیشتر آشنا شویم

امیلی برونته در سال 1818 در روستای تورنتن یورک‌شایر در انگلستان چشم به جهان گشود. او برادری به نام برانول، یک خواهر بزرگتر به نام شارلوت و خواهر دیگری به نام آن دارد. هر یک از این خواهران به‌عنوان شاعر و نویسنده‌ی برجسته‌ی ادبیات انگلستان شناخته شدند و هر سه نیز عمری کوتاه داشتند و در جوانی درگذشتند. خواهران برونته بیشتر از هر چیزی به انزواطلبی مشهور هستند و روابط اندکی با دیگران داشتند. شاید بتوان گفت که همین شرایط سخت موجب شد هرسه‌ی آن‌ها به سمت تخیل و نویسندگی روی بیاورند. امیلی برونته در سی‌سالگی بر اثر بیماری سل، در حالی که تنها یک رمان و تعدادی شعر از خود به جای گذاشته بود، دار فانی را وداع گفت.

کتاب بلندی‌های بادگیر به روایتی دیگر برای چه کسانی مناسب است؟

همه‌ی علاقه‌مندان به خواندن نقد داستان و رمان‌های برجسته‌ی جهان می‌توانند از خواندن این کتاب لذت ببرند.

در بخشی از کتاب بلندی‌های بادگیر به روایتی دیگر می‌خوانیم

هنگامی که آقای کلایف وارد اتاق شد با گستاخی از من پرسید: «چه اتفاق بدی افتاده است؟»
من جواب دادم: «سگ‌های شما آقای کلایف! شما نباید آن‌ها را با غریبه‌ها تنها بگذارید. آن‌ها خطرناک هستند.»
آقای کلایف گفت: «بیا آقای لاک وود... بیا کمی شراب بنوشیم. ما معمولا داخل خانه غریبه نداریم. نگرانم که سگ‌هایم هم مثل من نتوانند آن‌ها را قبول کنند.»

بعد از این صحبت من دیگر احساس ناراحتی نکردم و شراب را نوشیدم. برای مدتی با هم نشستیم، صحبت کردیم و نوشیدنی خوردیم. من پیشنهاد دادم که دوباره فردا به دیدنش بیایم. به نظر نمی‌آمد که مشتاق دیدن دوباره من باشد، اما به هر حال من باید می‌رفتم. با اینکه آقای کلایف علاقه‌ای به من نداشت، اما من از او خوشم آمده بود.

پس از دو روز، دیروز عصر با اینکه هوا مه‌آأود و سرد بود، چهار مایل تا وادرینگ هایتز را پیاده‌روی کردم و هنگامی که رسیدم، برف شروع به باریدن کرد.

ده دقیقه در خانه را زدم. هوا سردتر و سردتر می‌شد. در نهایت سر جوزف از یکی از پنجره‌های عمارت دیده شد.
غرغرکنان گفت: «چه می‌خواهی؟»
با عجله گفتم: «می‌شود بیایم داخل؟»
سرش را تکان داد و گفت: «فقط خانم هیت کلایف داخل هستند و در را برای شما باز نمی‌کنند.»

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: بازدید آقای لاک وود از بلندی‌های بادگیر
فصل دوم: اتاق کاترین ارن شاو
فصل سوم: داستان آأن دین
فصل چهارم: کاترین با لنینتون آشنا می‌شود
فصل پنجم: کاترین و ادگار
فصل ششم: هیت کلایف ناپدید می‌شود
فصل هفتم: بازگشت هیت کلایف
فصل هشتم: بیماری کاترین
فصل نهم: داستان ایزابلا
فصل دهم: هیت کلایف آخرین با کاترین را ملاقات می‌کند
فصل یازدهم: فرار ایزابلا
فصل دوازدهم: کتی بزرگ می‌شود
فصل سیزدهم: پسر هیت کلایف در وادرینگ هیلز
فصل چهاردهم: ملاقات‌های مخفیانه
فصل پانزدهم: یک نیرنگ
فصل شانزدهم: کتی بیوه شد
فصل هفده: بازدید دوباره آقای لاک وود
فصل هجدهم: پایان هیت کلایف
نقد و بررسی: بررسی اجمالی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بلندی‌های بادگیر به روایتی دیگر
نویسنده
مترجمدنیل قربانی
ناشر چاپیانتشارات کتاب دانیال
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات290
زبانفارسی
شابک978-600-8136-64-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
20000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب بلندی‌های بادگیر به روایتی دیگر

برای دریافت کتاب بلندی‌های بادگیر به روایتی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.